Bora 1.6 16v błędy VAG 17961, 16684, 16685. 16686, co robić?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marcuskasi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 10:52
Lokalizacja: otwock

Bora 1.6 16v błędy VAG 17961, 16684, 16685. 16686, co robić?

Post autor: marcuskasi » ndz kwie 25, 2010 18:24

Witam, mam vw Borę z 2000 roku z silnikiem 1.6 16v + GAZ. Po wymianie rozrządu, oleju filtru paliwa, oleju i powietrza i świec mam problem a mianowicie świci mi się kontrolka EPC i czasami Check.
Kontrolka EPC zaświeca się jak rozgrzeje sie silnik i dodam gazu i szybko puszczę pedał gazu, co oznacza, że jeżeli chcę jeździć dynamicznie to po kilku minutach świeci mi się kontrolka, kiedy jeżdżę spokojnie (powoli dodaję gazu i powoli puszczam nogę z gazu) wówczas kontrolka się nie zapala.
Kiedy sprawdziłęm to VAG-em okazało się, że mam błędy:
17559 - bogata mieszanka
17961 - czujnik ciśnienia atmosferycznego.
Dwa razy zdarzyło mi się również, że na trasie silnik przestał równo pracować (jakby nie chodził na wszystkich cylindrach) i wyskoczyła kontrolka check.
Sprawdziłem Vagiem i miałem błędy:
16684 -losowe wypadanie zapłonu
16685-brak zapłonu cylinder1
16686-brak zapłonu cylinder2
Co robić???
Silnik ma niecałe 100tyś km i takie z nim przygody:(
Wiem, że na tym forum są specjaliści, którzy mi na pewno poradzą:)



pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » ndz kwie 25, 2010 20:33

marcuskasi, Pierwsza sprawa to czy przy tej wymianie tego wszystkiego podłączono wszystko tak jak było?, chodzi o elektrykę, bo przypuszczam że coś tam napewno rozpinali, chociazby przepływomierz. można by zrobić reset kompa-zdjąć klemę na min. pół godziny, po tym czasie podpiąć ,potem zapalić na benzynie i tak zagrzać go na obrotach biegu jałowego aż do włączenia wentylatora chłodnicy, potem dopiero przejechać sie i zobaczyć co sie będzie działo.
ps. nie napisałeś czy te objawy są na benzynie czy na lpg?



Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Post autor: Magnus » ndz kwie 25, 2010 23:11

hmmmm ciekawe czy odpowidnie swiece Ci wkrecili bo silnik 1.6 16v ma troche nietypowe.
moze gdzies przy wymianie swiec uszkodzili kabble i jest przebicie. Mozna zobaczyc w ciemnym pomieszczeniu po sciagnieciu gornej obudowy silnika- bedzie iskrzyc.



marcuskasi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 10:52
Lokalizacja: otwock

Post autor: marcuskasi » pn kwie 26, 2010 21:48

Na benzynie i na gazie samochód zachowuje się tak samo:( Specjalnie kupiłem Vaga aby wykasować błędy i nic nie pomaga:( Czy to możliwe, że to wina świec? w sumie są nowe, firmy NGK.., w tym silniku nie ma przewodów zapłonowych tylko na każdą świecę jest oddzielna cewka zapłonowa.

Już znalazłem przyczynę:
Kupiłem świce, które były krótsze od oryginalnych dlatego silnik gubił iskrę.

Pytanie tylko skąd u mnie błąd czujnika ciśnienia atmosferycznego?
Ostatnio zmieniony czw maja 06, 2010 00:45 przez marcuskasi, łącznie zmieniany 1 raz.



Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Post autor: Magnus » śr maja 12, 2010 23:33

marcuskasi pisze:Pytanie tylko skąd u mnie błąd czujnika ciśnienia atmosferycznego?
błąd ciągle powraca po wykasowaniu vagiem? wyskakuje jednocześnie check engine?(żółty silnik na zegarach).
hmmm...na moje oko czujnik zabrudził się syfem(kurzem,oparami od oleju i samym olejem) w kolektorze ssacym i głupieje. Znajduje sie obok bagneta od oleju.Trzyma sie na dwóch śrubkach ale nie pamietam czy na krzyzaka czy na torxa. Odkręć go i wyczysc w benzynie ekstrakcyjnej(pierw troche namocz i pozniej pendzelkiem wyczysc taki drucik w srodku ino delikatnie aby sie nie połamał.Potem wysusz i montuj z powrotem. powinno pomoc.
W moim przypaku to pomogło.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 140 gości