zbiorniczek wywrównawczy płynu hamulcowego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
paweł_ek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 17:33
Lokalizacja: Koronowo (CBY) / Bydgoszcz (CB)

zbiorniczek wywrównawczy płynu hamulcowego

Post autor: paweł_ek » pt kwie 16, 2010 23:03

Witam!
problem dotyczy golfa mk3 1,9tdi z silnikiem AFN. Otóż zapaliła mi się czerwona kontrolka (!) pod licznikiem. Na forum znalazłem kilkanaście postów dotyczących tej kontrolki i dowiedziałem się, że albo to krańcówka pod ręcznym albo zbyt niski stan płynu hamulcowego. Sprawdziłem obie te rzeczy i jest ok (płynu jest w normie, krańcówka od ręcznego jest sprawna). Jednak żaden post nie dotyczył mojego problemu i nadal jestem bezradny. Winny jest zapewne czujnik płynu hamulcowego który jest w zbiorniczku. Tylko pojawia się pytanie jak wyjąć owy czujnik? Czy trzeba wymienić cały zbiorniczek od płynu? Bo do tego zbiorniczka dochodzą dwa przewody, jest złącze które wpinane jest w obudowę zbiorniczka ale nigdzie nie widzę czujnika (czujnik nie znajduje się w korku jak w innych autach). Nie wiem jak go wydostać. Czy ktoś już miał taki problem? Proszę o radę.



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Post autor: pinstonvw » sob kwie 17, 2010 11:37

W nakrętce od zbiorniczka masz ten czujnik. Nakrętka scalona jest z takim pływakiem i jeśli on opadał oznaczało to, że jest mało płynu. Wypnij końcówkę i złącz na krótko oba piny kawałkiem przewodu. Kontrolka powinna zgasnąć. I znajdź sobie inny korek do zbiorniczka.


...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob kwie 17, 2010 12:39

paweł_ek pisze:(czujnik nie znajduje się w korku jak w innych autach)
pinstonvw pisze:W nakrętce od zbiorniczka masz ten czujnik
czytamy uwaznie potem doradzamy

[ Dodano: Sob Kwi 17, 2010 12:44 pm ]
paweł_ek, myślę że jak zdejmiesz ten czarny kapturek nad czujnikiem tuż przy wtyczce to wszystko zobaczysz, ale sam tego nie rozbierałem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Post autor: pinstonvw » sob kwie 17, 2010 13:50

Może jakieś zdjęcie podrzucisz. Będzie wszystko jasne i klarowne. Skoro wtyczka idzie to korka, to raczej czujnik też powinien się tam znajdować. Napisałem tak bo nie widziałem innego rozwiązania.


...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob kwie 17, 2010 18:48

http://www.allegro.pl/item993648274_pom ... 6_96r.html
wodać na pierwszej fotce z tej aukcji, wtyk od boku, zaraz za nim czarny kapelusik na zbiorniczku


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Post autor: pinstonvw » sob kwie 17, 2010 20:55

Oki przyznaję się do błędu :blush: ale spróbuj złączyć te dwie końcówki i zobacz czy zniknie kontrolka.


...

Awatar użytkownika
paweł_ek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 17:33
Lokalizacja: Koronowo (CBY) / Bydgoszcz (CB)

Post autor: paweł_ek » ndz kwie 18, 2010 12:53

Tak dokładnie jest tam czarny kapelusik, blisko złącza, jak widać na fotce z Allegro. Myślę że innej nie muszę zamieszczać. Próbowałem zdjąć ten kapelusik ale bez skutecznie. Ciężko go wydostać. Cóż popróbuję jeszcze. Ewentualnie będę zmuszony odwiedzić mechanika. A jeśli chodzi o mostkowanie wtyczki kawałkiem przewodu to ten sposób nie pomaga. Kontrolka świeci się dalej :/ Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie to proszę pisać. Wszelkie pomysły mile widziane :) Pozdrawiam

[ Dodano: 06 Maj 2010 21:29 ]
Pytałem mechanika co i jak z tym czujnikiem i powiedział, że czujnik zatopiony jest w zbiorniczku i jeśli nawali to cały zbiorniczek jest do wymiany :grrr: a to wiąże się z odpowietrzaniem hamulców i sprzęgła jeśli ktoś posiada hydrauliczne (czyli ja, fuck!)
Nie jest to robota na 5 min niestety.

Btw, jak odpowietrza się sprzęgło??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 43 gości