Szarpanie przy ruszaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

riggs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 23:12
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: riggs » czw maja 27, 2010 10:33

Panowie a mnie jest też dziwny problem.Sorka za podłączenie pod temat ale nie chcę otwierać nowego.Otóż mój MK III 1.9 TDI szarpie tylko przy ruszaniu i tylko na zimnym silniku.Otóż sam silnik pracuje równiutko i kulturalnie ale po odpaleniu i do momentu uzyskania temp 90 st przy samym ruszaniu z miejsca silnik szarpie.Kiedy auto lekko się toczy to nie ma tematu.Tylko kiedy ruszam z miejsca i to już pod koniec puszczania sprzęgła potem jest igła.A po osiągnieciu 90 st jest już bez zarzutu czy ruszam z miejsca czy nie.Ja stawiam na sprzęgło.Coś już w nim wysiada chyba a kiedy auto się nagrzeje to pewnie elementy się rozciągają delikatnie i wszystko gra.Pozatym zauważyłem że nawet na zimnym mniej szarpie jak kilkakrotnie wcisne i puszcze sprzęgło to wtedy rusza prawie bez szarpaczki.Co myślicie sprzęgło??A jeśli tak to co konkretnie będzie ?Całe do wymiany?A wogóle czy dam radę jeszcze na takim pojeżdzić??Dodam że sam silnik pracuje igła bez żadnych szarpnięć ,równomiernie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości