tylna szybk

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

domino1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob gru 13, 2008 16:55
Lokalizacja: Lubsko

tylna szybk

Post autor: domino1992 » sob mar 13, 2010 12:48

Hej wiem ze temat jest powielany setki razy, ale mam z tym problem, wlacznik załącza prąd prad idzie przez bezpiecznik, nastepnie idzie do tylnej szyby, plastiki posciagalem, sa kable przychodza przy szybie z lewej i prawej strony, z lewej taki mozna powiedziec ze rożowy a z prawej brązowy, te kable to dwa plusy? po sprawdzeniu w jednym ani drugim nie ma w ogole pradu? dziwne zeby dwa sie przetarly na raz? sprawdzalem rowniez okablowanie nadwozie klapa, rowniez wszystko wyglada ok, chcialbym dalej to sprawdzic ale demontowac podsufitke , tak przeciez nic nie moglo sie przetrzec, moze dostane jakis pozytywnym wskazowek aby rozwiazac ten problem? dziekuje



Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » sob mar 13, 2010 12:58

Jeśli na wyjściu z bezpiecznika jest prąd (zakładam że zmierzyłeś), a dalej znika oznacza że prawdopodobnie z tyłu skrzynki bezpieczników wyskoczył kabel idący do szyby. Gdy kable są wewnątrz samochodu, pracują w "przyjaznych" warunkach i praktycznie nigdy się nie zdarza by były przyczną zaniku napięcia, dlatego nie baw się z tym i sprawdź skrzynkę.



domino1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob gru 13, 2008 16:55
Lokalizacja: Lubsko

Post autor: domino1992 » sob mar 13, 2010 18:43

tak okazalo sie ze felerna jest zasniedziala kostka zlaczeniowa, miedzy karoseria a tapicerka w lewej stronie bagaznika, kabelki pozlaczalem i sam niewiem czy grzeje, gdy sprawdzalem przejscie jest miedzy odprwadzeniem pradu przy szybie a kostka w bagazniku, ale gdy podlaczalem zaroweczke plus pod kabel - pod mase to nie swiecila zarowka?? z prawej strony rowniez sprawdzalem i rowniez jest przejscie ale gdy sprawdzalem czy zarowka zaswieci, niezaswiecila??



Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » ndz mar 14, 2010 23:16

ok czyli z tego co rozumiem, prąd ma już "powrót", ale najwidoczniej nadal nie dociera do ogrzewania. Sprawdź tak jak pisałem czy kabel dobrze siedzi w gnieździe skrzynki. Chyba że coś źle zrozumiałem ?



domino1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob gru 13, 2008 16:55
Lokalizacja: Lubsko

Post autor: domino1992 » wt mar 16, 2010 20:17

moge jakas wskazowke jak dostac sie do skrzynki?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 96 gości