grzanie w VW T3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

grzanie w VW T3

Post autor: Borygo » czw mar 11, 2010 21:45

Witam! Mam takie pytanko,posiadam VW T3 Caravelle 1.6 D i mam taki problem odnosnie grzania tego samochodu.Jak jade samochodem i silnik ma dosyc dobre obroty to samochod grzeje normalnie,leci xieple powietrze a jezeli stoje na swiatlach lub jezeli jade tylko po miescie w korku czy tez dosyc wolno to jest zimno i w ogole nie grzeje.Nie wiem czego to moze byc przyczyna, poniewaz wymienialem ostatnio glowice i wszystko co trzebabylo przy tym i bylo dobrze a teraz stalo sie tak jak sie stalo i nie wiem co jest mankamentem.Prosze o kilka porad zwiazanych z tym odniesieniem z gory slicznie dziekuje.



Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » czw mar 11, 2010 21:49

może być źle odpowietrzony układ chłodzenia o ile pamiętam chłodnica ma u góry odpowietrznik, poluźnij go na gorącym silniku i zobacz czy leci powietrze


Obrazek

Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » czw mar 11, 2010 21:50

może nadszedł już czas pompy cieczy



Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: Borygo » czw mar 11, 2010 22:04

Pompa wody jest nowa poniewaz przy wymianie glowicy zostala wymieniona,zapowietrzony rowniez nie jestbo sprawdzane to jest na bierzaco,plynu tez nie ma malo a temp.plynu jest odpowiednia,dziekuje za pomoc i czekam dalej na jakies propozycje usterki...



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » czw mar 11, 2010 22:09

Borygo pisze:Pompa wody jest nowa
jaka firma?



Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: Borygo » czw mar 11, 2010 23:17

Jezeli chodzi o firme pompy wody to nie wiem ale jest to pompa jedna z tych drozszych w niedzialku...



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » czw mar 11, 2010 23:21

Borygo pisze:firme pompy wody to nie wiem
w t3 ma co ona gonić.... tym bardziej że jak mówisz jak silnik jest na obrotach i temperatura 90* to ciepło leci



Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: Borygo » pt mar 12, 2010 12:02

To juz podsumowujac te wszystkie Wasze podpowiedzi czego to moze byc przyczyna?Bo juz z tego wszystkiego to ja sam nie wiem.Pompa wody jest nowa wiec watpie zeby nie dawala,znow on odpowietrzony jest na 100% poniewaz dolewam mu wody (plynu do chlodnicy) przez odpowietrznik w chlodnicy czyli najwyzszy punkt w tym samochodzie jezeli chodzi o uklad chlodzenia i przez spory okres czasu jest dobrze a od kilku dniu jest tak jak napisalem wyzej...

[ Dodano: 22 Mar 2010 09:01 ]
Rozwiazalem juz problem grzania w VW, doszedlem do tego sam przy dluzszej kombinacji otorz jedna z tych zapadek ktore sie ustawia w tym tunelu doprowadzajacym cieple powietrze zaraz za chlodnica odczepila sie od tego precika ktory nimi steruje.Wyjalem ja poprostu ( ta zapadke ) i jest w porzadku z gory dziekuje za pomoc i podpowiedzi. :bigok:

[ Dodano: 14 Maj 2010 15:52 ]
Witam dzisiaj mam inny problem dotyczacy hamulcow.
Nie wiem co jest w nich zepsute lub do wymiany, poniewaz dzieje sie tak...
Jezeli wcisne hamulec to pedal idzie do samej podlogi i samochod nie hamuje, musze podpompowac hamulec i dopiero po 3-4razach pompowania zaczyna w miare hamowac lecz to jeszcze nie to samo;/
Dzieje sie tak glownie i wylacznie na wlaczonym silniku, jezeli silnik wylacze to jest ok nie wiem czy to moze byc pompa czy serwo;/
Wszystkie przewody tylne hamulcowe zostaly wymienione wraz z plynem hamulcowym i tloczkami na tyl.Uklad zostal odpowietrzany kilka razy...Co to moze byc?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 150 gości