Drgania na niskich obrotach Golf III 1.6 AEE

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Manolis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw mar 11, 2010 08:14
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Drgania na niskich obrotach Golf III 1.6 AEE

Post autor: Manolis » czw mar 11, 2010 08:33

Witam ! Od jakiegoś pól roku borykam się z intensywnymi drganiami na niskich obrotach..Mam Golfa III 1.6 AEE. W czasie jazdy auto zachowuje się super, silnik pracuje cicho, naprawde nie ma żadnych zastrzeżeń, ale jak tylko wrzucę luz podczas jazdy lub zwyczajnie stoje np. na światłach obroty spadają do ok. 630 (fabryczne obroty) to cała kabina w środku mi się trzęsie - BARDZO mocno. Już nie wiem co zrobić, objechałem wszystkich "specjalistów" mechaników i są bezradni, wczoraj byłem w serwisie VW i powiedzieli mi, że sonda lambda w ogóle nie pracuje...czy to może być od tego, czy ktoś miał podobny problem??? Wielka prośba o pomoc.....pozdr.
Ostatnio zmieniony czw mar 11, 2010 08:41 przez Manolis, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » czw mar 11, 2010 08:41

dołączam się do pytań kolegi


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Awatar użytkownika
kurczepieczone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob paź 10, 2009 09:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kurczepieczone » czw mar 11, 2010 09:56

Manolis, a w jakim stanie masz poduszki pod silnikiem?



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » czw mar 11, 2010 10:51

Wykluczając uszkodzone przewody zapłonowe i cewkę to problemem Twoich wibracji są za niskie obroty biegu jałowego. Jak sam piszesz masz 630, są to obroty prawidłowe dla tego silnika. Producent tak je ustalił i nic na to nie poradzisz. Szkoda czasu i fatygi by jeździć po mechanikach bo tego nie zmienisz. To nie gaźnik że sobie obroty podciągniesz. Możesz jeszcze sprawdzić czy na vagu też takie obroty wskaże. Przyzwyczaj się do tych drgań :crazy: Temat wielokrotnie był poruszany na forum.
Ja mam AEE tylko że w polo 6N i obroty mam 840 i oczywiście zero drgań :grin: Dla polo jest napisany inny program w sterowniku. Może podmiana sterownika z polo by Ci pomogła...



Manolis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw mar 11, 2010 08:14
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: Manolis » czw mar 11, 2010 12:41

Poduszki byly wymieniane...

[ Dodano: 11 Mar 2010 11:45 ]
Mam już go 9 lat i zawsze jakieś drganie były i nie szło ich usunąć....ale to co teraz jest, to są MEGA drgania !!!! więc nie sądze aby te drgania które mam teraz były normalne dla tego silnika...Oborty 630 były zawsze i nigdy nie miałem takich problemów.., więc musi być jakaś usterka



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » czw mar 11, 2010 13:03

To zmienia postać rzeczy skoro kiedyś było lepiej :kac: Moim AEE trzepało mocno jak miałem przebicia na przewodach zapłonowych. Telepało nim niemiłosiernie, szczególnie jak był zimny. Pisałeś chyba wyżej że kable zmieniałes-pytanie na jakie? Nie raz spotykałem się z przypadkami że 10letni używany oryginał był lepszy niż tani nowy zamiennik. Jak do siebie kupiłem przewody Beru-jak ręką odjął telepanie :grin: koszt 135zł. Generalnie do przeglądnięcia masz cały układ zapłonowy-swiece-przewody-kopułkę z palcem i cewkę.
Ostatnio zmieniony czw mar 11, 2010 13:11 przez Kavior, łącznie zmieniany 2 razy.



Manolis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw mar 11, 2010 08:14
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: Manolis » czw mar 11, 2010 14:14

Przewody i świece byly wymieniane, też na solidne..."podobno" . Zastanawia mnie ta sonda lambda...tak jak pisałem wcześniej w serwisie powiedzieli mi, że w ogóle nie funkcjonuje :) bo zauważyłem jakby więcej mi palił benzyny..hmm?



mazur600
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob lip 19, 2008 10:29
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: mazur600 » czw mar 11, 2010 22:39

ja mogę dodać od siebie tylko tyle ze w aee trzeba dbać żeby przepustnica była czysta, ja borykałem się z falującymi obrotami z przygasaniem silnika na jałowym i od pewnego czasu co jakiś czas wykręcam sobie przepustnicę i czyszczę ją płynem odpowiednim do tego, potem robię adaptację przepustnicy i po problemie. polecam bo po tym od razu inny silnik pozdrawiam



naprawa21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pn sty 18, 2010 19:32
Lokalizacja: włocławek

Post autor: naprawa21 » czw mar 11, 2010 22:52

ja miałem to samo i do tego silne buczenie oberwane poduszki
poduszka była wymieniana ta pod chłodnicą na nową i to samo telepało autem i silne buczenie
byłem w serwisie i odpowiedz auto jest oki
zaczełem szukać i szperać
okazało się że to poducha ta nowa co była wymieniana miała za twardą gume
sprawdz tak że poluzuj śruby tą dolną i górną od poduszki przedniej tej pod chłodnicą odpal silnik i sprawdz
ja jak zaczełem je dokręcać na odpalonym silniku to zaczeło telepać


naprawa21

Awatar użytkownika
Beszczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: wt gru 23, 2008 12:30
Lokalizacja: NNM
Kontakt:

Post autor: Beszczyk » czw mar 11, 2010 23:07

Normalna rzecz w AEE wymiana poduch w twoim przypadku powinna pomóc ale jakie kupić najtańsze są albo a za twarde albo za miękkie. Ciekawe jak by było ze spalaniem na kompie od polo. dodam że kompy z ostatnich lat produkcji polo podobno miały dopracowany soft i z AEE wyciagały pod 90 kucy :chytry: .Jeszcze jedna ciekawostka jak jak kupiłem gofra miał ładne obroty na ciepłym około 900 ale spalanie podwyższone , 2 lata tak jeździłem jak kupiłem kabelek VAG okazało sie że czujnik przekłamuje jak na desce było 90 on do kompa dawał 55 stopni.

Ogólnie fajny silniczek ekonomiczny na 5 można 50 jechać i się nie zdusi. Mam 223 tysie około 100 tysi na LPG sekwencji i śmiga jak ta lala. Myślę że serie trzyma zdrowo , okaze się to niedługo na hamowni .
Ostatnio zmieniony czw mar 11, 2010 23:10 przez Beszczyk, łącznie zmieniany 1 raz.



naprawa21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pn sty 18, 2010 19:32
Lokalizacja: włocławek

Post autor: naprawa21 » czw mar 11, 2010 23:08

jeszcze dodam że ja mam 1,4 abd
zakupiłem go jakieś 3 miesiące temu pojechałem do znajomego aby sprawdził co jest do wymiany bo telepotało
odpowiedz wymien świece przewody kopułke i palec oraz poduchy bo są pozrywane
wymienione zostały świece cały aparat zapłonowy oraz przewody i poduchy i to samo
pojechałem jeszcze raz coś z układem wydechowym
wymieniona została ta siatka elastyczna oraz tłumniki i to samo
pojechałem do serwisu vw wszystko oki
i tak zaczełem sam szukać i znalazłem że to ta poducha pod chłodnicą
guma strasznie twarda nieszło jej zgnieść ani troszke w rękach kupiłem orginał w serwisie 260zł tom gume mogłem zgnieść w rękach
zaczełem szukać w sklepie jakiegoś tańszego zamiennika dobrałem jakomś niemiecką za 80 zł zamontowałem na prube i jest oki


naprawa21

Manolis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw mar 11, 2010 08:14
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: Manolis » pt mar 12, 2010 14:55

nie wiem...dobija mnie to już, ale będę szukał może uda się coś znaleźć...pierwsze co to wymienię sondę, bo jest raczej na 100% uszkodzona..zdęjmę i wyczyszczę przepustnicę...jak to nie pomoże to zobaczymy...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości