Do wymiany : maglownica? kolumna kierownicza? pompa do wsp.?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

golfikdina
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw gru 17, 2009 00:03
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Do wymiany : maglownica? kolumna kierownicza? pompa do wsp.?

Post autor: golfikdina » sob mar 06, 2010 20:49

Witam mam mianowicie taki problem iz pod czas posoju , jazdy wolnej kierownica chodzy w prawą stronę tak ciezko ze musze sie po prostu na niej wieszac aby skrecic , natomiast w lewa strone jest dobrze chodz mam wrazenie ze zacznie zaniedlug to samo sie dziac z drugiej storny ale to moze mi sie zdawać. Każdy wymyśla różne przyczyny i napisali mi raz abym sie coś dowiedzial podnieś auto i w powietrzu na wyl silniku poruszaj kierownią. No dobrze dziś to zrobiłem auto podniosłem wylaczylem silnik krece w prawo i w lewo i jest tak samo czyli dobrze według mnie. Włączyłem silnik i to samo zrobiłem i tez jednym paluszkiem kręciłem kołami. A natomiast jak opuściłem auto to znowu w lewo dobrze w prawo zle.

Jaka jest przyczyna ?
Słyszałem róże sugestie np:
-krzyzak
-maglownica
-przekladnia kierownicza
-pompa do wspomagania


I MAM JESZCZE JEDNO PYTANIE BO JUZ BYLEM TEN POST ALE MAM PYTANIE JESZCZE ODNOŚNIE TEGO, BO DORADZONA MI NA FORUM ZE TO JEST WINA MAGLOWNICY .

I JEŚLI TO MAGLOWNICA TO JAK ONA WYGLADA KAZDY MOWI MAGLOWNICA=KOLUMNA KIEROWNICZA

A CHODZI O TO ZE NA ALLEGRO OPIS TEN SAM ALE TO NEI JEST TO SAMO I MOZNA JAŚNIEJ CO DO TEGO

CO JEST CO ? I CO Z TYCH RZECZY POWINIENEM WYMIENIC ABY MI DZIAŁAŁA KIEROWNICA POPRAWNIE CHYBA ZE TO COS INNEGO.

Obrazek

co to jest ^^^

Obrazek

i to ?

[ Dodano: 06 Mar 2010 21:20 ]
Wie ktoś moze ? Prosze o pomoc bo nie mam juz sil do mojego auta ;/
Ostatnio zmieniony sob mar 06, 2010 20:56 przez golfikdina, łącznie zmieniany 1 raz.



DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

Post autor: DaroW » sob mar 06, 2010 23:20

Na obydwóch obrazkach masz to samo czyli przekładnię kierowniczą zębatkową ze wspomaganiem, potocznie nazywaną maglownicą. Na 1 obrazku jest bez drążków kierowniczych i osłon, na drugiej z drążkami i osłonami.
Jeśli serwo działa w jedną stronę, a w drugą nie to coś jej w środku dolega, możesz ja wymontować i zawieźć do jakiejś firmy, która regeneruje lub kupić drugą byleby sprawną.



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Post autor: waski1 » sob mar 06, 2010 23:21

golfikdina pisze:-maglownica
-przekladnia kierownicza
To raczej bedzie u ciebie przyczyna a to sa dwie niby rozne nazwy a przedmiot jeden.

Zdjecia ktore dolaczyles pokazuja przekladnie a roznia sie tylko tym iz jedna z przekladni jest kompletna czyli posiada drazki i koncowki kierownicze.

Przekladnia - maglownica to jest to samo dwie rozne nazwy przedmiot jeden.

[ Dodano: 06 Mar 2010 22:47 ]
Ostatnia fota to kolumna kierownicza z jednej strony przykreca sie do niej kierownice a drugi koniec przykreca sie do przekladni kierowniczej.

[ Dodano: 06 Mar 2010 22:48 ]
Kolego usunales zdjecie i zaraz bedzie problem ze cie w blad wprowadzam !!!!



DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

Post autor: DaroW » sob mar 06, 2010 23:53

No właśnie ja żadnej kolumny nie widzę, ani Zygmunta ani kierowniczej :)



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Post autor: waski1 » sob mar 06, 2010 23:55

No właśnie ja żadnej kolumny nie widzę, ani Zygmunta ani kierowniczej :)
Byl post slepy nie jestem chyba z allegro ale kolo usunal zdazylem zobaczyc ze opis z allegro byl jak byk kolumna kierownicza pewnie sie jornal o co biega i wykasowal !!! Gratuluje !!!



golfikdina
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw gru 17, 2009 00:03
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: golfikdina » ndz mar 07, 2010 00:02

DO WYMIANY
-przekladnia kierownicza

DZIEKI ZA POMOC :]

TEMAT ZAMKNIĘTY



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości