Zbieżność a tylna belka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
xlsss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: czw gru 18, 2008 17:03
Lokalizacja: Opole/Wróblowice
Auto: MK3
Silnik: AAZ
Kontakt:

Zbieżność a tylna belka

Post autor: xlsss » czw mar 04, 2010 15:27

Witam. Ostatnio kolega pojechał zrobić sobie zbieżność, robione laserowo, wszystko okej. Na końcu dostał wydruk pomiarów i na przodzie było wszystko na zielono czyli prawidłowo, było oczywiście kilka sekund (bo takie chyba są tam jednostki miary :crazy:) różnicy ale to nie wpływa na jazdę, za to tył już był na czerwono, ale za to też nie dużo kilka minut. Gościu powiedział mu, że to przez tylną belkę, że niby krzywa ? Mówi, że teraz jak jeździ jest lepiej niż było wcześniej. Wtedy jak puścił kierownicę na prostej przy 90km/h to ściągało go do rowu i to mocno, a teraz ściąga minimalnie lecz w drugą stronę -środka jezdni. Powiedzcie co ma w tym momencie zrobić :bigok:
Ostatnio zmieniony czw mar 04, 2010 15:28 przez xlsss, łącznie zmieniany 1 raz.



arturro44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 17:18
Lokalizacja: tarnowskie góry

Post autor: arturro44 » czw mar 04, 2010 16:46

tylna belkę mozna ustawic a jak jest krzywa to wymiana



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » czw mar 04, 2010 17:04

Tylnej belki nie ustawia się jeżeli jest cos nie tak to znaczy ze tulajki ma wywalone i moze ja kantowac wzgledem przedniej osi. Też tak mam robilem badanie i mi wszystko sprawdzali wyszlo ze sa tuleje w tylnej belce do wymiany i dlatego mi auto raz jedzie ladnie a raz sciaga. Inna sprawa jezeli okaze sie ze jest krzywa auto nierowno zdziera opony na tyle? Widać że są koła krzywe?


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Post autor: Tomasz Bis » czw mar 04, 2010 18:41

marcin999 pisze:Inna sprawa jezeli okaze sie ze jest krzywa auto nierowno zdziera opony na tyle?
Istnieje taka możliwość,nie musi być krzywe auto wystarczy czp .W ekstremalnych przypadkach widać po odległości pomiędzy kołem a błotnikiem. Ale to trzeba zdrowo przywalić :grin:
Ostatnio zmieniony czw mar 04, 2010 18:47 przez Tomasz Bis, łącznie zmieniany 1 raz.


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

ANCYMON
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 05, 2010 16:53
Lokalizacja: Szkocja/Kraków

Post autor: ANCYMON » czw mar 18, 2010 20:22

Witam.Odgrzeje kotleta.Pacjent to Bora.W zimie uderzyłem lewym tylnym kołem w krawężnik.Felga skrzywiona(wymieniona na rezerwę),auto ściągało i pupa myszkowała na dziurach.Diagnoza mechanika: skrzywiona belka.Belka wymieniona na używkę(zostały tylko moje tarcze i klocki),razem z nią,komplet sprężyn i amortyzatorów na przód i tył,plus mocowanie amortyzatora górne na tył(o przodzie nie piszę).Trakcja od razu znacząco się poprawiła,autko stabilne i znów przewidywalne.Problem jest taki iż koło lewe (to uderzone) schowało się głębiej pod nadkole niż koło prawe..mechanik mówi,że mocowanie belki nienaruszone,ani że nie widać żadnych śladów żeby się przesunęło.W związku z tym pytanie: co zrobić żeby tylne koła jednakowo znikały pod błotnikiem?czy tą belkę można przesunąć w lewo?bo z zewnątrz wygląda jakby się cała przesunęla w prawo(mój wniosek).Na dniach jadę na laserową zbierzność,ale nie mam pojęcia czy mi tam gościu ustawi tył..co o tym myślicie?PZDR



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw mar 18, 2010 20:25

ANCYMON pisze:nie mam pojęcia czy mi tam gościu ustawi tył
albo ustawi albo powie co jest nie tak...



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw mar 18, 2010 20:35

tylna belkę mozna ustawic
chciałbym dowiedzieć się jak ? :bajer: :bajer: to bedzie bardzo pouczające :chytry:
-luz łozysk ma bardzo duży wpływ na trakcje tylnej osi
-stan tulei met-gum również
- mocowanie amortyzatorów
Ostatnio zmieniony czw mar 18, 2010 20:36 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



ANCYMON
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 05, 2010 16:53
Lokalizacja: Szkocja/Kraków

Post autor: ANCYMON » czw mar 18, 2010 20:42

to co chłopaki da się zrobić,żeby tylne zawieszenie wróciło na swoje miejsce?bo jakoś nie mogę tego olać..



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw mar 18, 2010 23:30

ANCYMON, jedź na ten laser, a potem będziesz obliczał czy czy opłaca się naciągać podłogę auta na płycie. Raczej trzeba je kochać żeby się opłacało


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ANCYMON
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 05, 2010 16:53
Lokalizacja: Szkocja/Kraków

Post autor: ANCYMON » pt mar 19, 2010 06:35

Umówię się i pojadę,zobaczymy co tam wyskoczy...PZDR



Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Post autor: RasPL » pt mar 19, 2010 10:59

Belkę można ustawiać do przodu do tyłu i po skosie ale prawo lewo to chyba nie zależy jak duże dziury mają mocowania belki te uszy które trzymają się karoseri bo to nimi się reguluje ustawienie belki


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

ANCYMON
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 05, 2010 16:53
Lokalizacja: Szkocja/Kraków

Post autor: ANCYMON » pt mar 19, 2010 14:39

mi mechanik powiedział,że kilka milimetrów można ją będzie rzekomo przesunąć..co mnie zastanawia to fakt,że nie ma śladów żadnego przesunięcia na mocowaniach.Może jeszcze jest jakaś szansa,bo powiedział iż zamontował mi stare mocowania belki (jakieś blachy) a nie te od tej nowszej.Niby sprawdził te stare i są ok względem nowszych,a nie chciał montować nowszych bo obawiał się,że mi przestawi tą nowszą belkę...A co do przestawienia auta,to prędkość z jaką jechałem gdy zaczęło mnie obracać to ok 20km/h.Mam nadzieję,że to za mało na tak poważne uszkodzenie..PZDR

[ Dodano: 27 Mar 2010 13:35 ]
Rozwieję wątpliwości,belka tylna posiada niewielki zakres regulacji lewo-prawo.Otwory na śruby w łapach trzymających belkę są owalne.Autko naprawione.Dziękuję i dobranoc.PZDR.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości