Golf MK4 1.4 16V problem z wyrzucaniem oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bosman1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 23, 2010 23:45
Lokalizacja: Konin

Golf MK4 1.4 16V problem z wyrzucaniem oleju

Post autor: bosman1 » ndz sty 24, 2010 00:00

Witam. Mój Tata posiada Gofla 4 z 2000 roku z silnikiem 1.4 16V z przebiegiem 120 tys. Od niedawna samochód traci olej. Problemy zaczęły się gdy na dworze panowały minusowe temperatury. U mechanika okazało się ze odpowietrzenie od skrzyni korbowej było zamarznięte. Po przeczyszczeniu wszystko działało dobrze ale tylko 2 dni. Dzisiaj znowu zaświeciła się kontrolka oleju (olej naprawde ubywa, czujnik działa dobrze) i Tata pojechał do mechanika gdzie nawiercili jakąś dziurke przez którą mogłaby spływać woda. Może miał ktoś podobny problem. Proszę o pomoc. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
marcinos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 22:08
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: marcinos » ndz sty 24, 2010 00:10

kolego poczytaj o zamarzaniu odmy, bardzo powszechna sprawa w 1,4 16V. A olej pewnie bagnetem wypluwa, popatrz czy wokoło nie ma śladów, ja już w tym sezonie zimowym dolałem 1,5litra oleju bo odma zamarzła. Niestety taka wada tych silników i raczej nie ustrzeżesz się tego, jedyne co zmniejsza ryzyko, ale nie zapobiega, to częste przeczyszczanie odmy.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
inozbik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: pn gru 07, 2009 20:22
Lokalizacja: WLKP

Post autor: inozbik » ndz sty 24, 2010 00:22

się nie zgodzę, że nie da się z tym nic zrobić bo ja mam ori podgrzewacz odmy i nawet przy minus 14 problemów brak, koszt takiego czegoś to koszt około 400zł jak montujesz samemu a w ASO nie wiem niestety.. na szczęście mój model ma to chyba od nowości. Jest jeszcze na forum instrukcja do zrobienia ustrojstwa która odprowadza majonez z odmy :)



Awatar użytkownika
marcinos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 22:08
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: marcinos » ndz sty 24, 2010 01:11

a ja się z Tobą nie zgodzę, że podgrzewacz jest w 100 procentach dobry na tą dolegliwość, bo również mam taki ori i odma zamarza. Jest nawet temat , gdzie forumowicze próbują różnych patentów, podgrzewaczy, otworów w korku wlewu oleju ,itd.itp. i nic prócz systematycznego mycia odmy, kontroli "masła" pod korkiem wlewu oleju i obserwacji czy leci powietrze przez gumowy przewód wpadający do filtra powietrza nie daje większej pewności, więc proponuje poszukać i poczytać.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości