Nie świecą sie diody po przekreceniu kluczyka padł aku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

Nie świecą sie diody po przekreceniu kluczyka padł aku

Post autor: krxychu » sob sty 23, 2010 12:18

A wiec po kolei
1. Próbuje odpalić rano auto kręci kręci ale nie odpala ( diody pala sie normalnie ) cofam kluczyc kręcic kręci dalej nie odpala, w końcu zaczyna chrzakać akumulator padł
2. Przychodzi gościu odpalamy na kable ( nie zauwazyłem ze jeden z kabli plusowy jest nadrwany i wtedy przestały sie chyba swiecic te diody ) nie wiem moze zrobiło sie jakies zwarcie?
3 W akcie desperacji bierzemy golfa na line i próba odpalenia z 2 , nic auto nie łapei i tak pare razy
4. Gosciu wyciaga swój aukumator , przekrecam kluczyk nie siweca sie diody auto kreci ale nie odpala ;/ od czego zaczac? ( oprócz płaczu :chytry:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sty 23, 2010 12:23

krxychu pisze:oprócz płaczu
skoro kontrolki się nie świecą a rozrusznik kręci, to podejrzana jest kostka stacyjki. Powinien byc plus na jedny,m z kabkli cewki zapłonowej po włączeniu zapłonu, pewnie go nie masz. Możesz dla testu podać na ten kabel (ale nie pamiętam koloru) bezpośrednio plus z akumulatora, kontrolki powinny się zaświecić i powinien odpalić.

[ Dodano: Sob Sty 23, 2010 11:24 am ]
I dopisz typ silnika zgodnie z regulaminem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krxychu » sob sty 23, 2010 12:34

skoro kontrolki się nie świecą a rozrusznik kręci, to podejrzana jest kostka stacyjki.
z kostka były juz problemy ale ustały , nie zabardzo rozumie z tymi kablemi
mam wziąść adpiąc plus z akumulator i przyłozyc go do plusa z cewki ? ten plus z cewki tez mam odpiąc



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości