zacina sie szyba

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
chabina
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr lut 23, 2005 20:08
Lokalizacja: Wieluń / Wawa
Kontakt:

zacina sie szyba

Post autor: chabina » pn gru 05, 2005 10:22

od niedawna zaczęła mi sie zacinać szyba od strony kierowcy jak odkręce korbke to uchyla sie normalnie okolo 2 cm i potem jest duży opór i trzeba dość mocno poszarpać korbką żeby dalej w dól poszła przy podnoszeniu jest tez podobnie co sie mogło zj*bac??
aha i czy sćiąganie tapicerki z drzwi to dużo roboty czy da sie w miare szybko to zrobić ?
Ostatnio zmieniony śr cze 02, 2010 09:49 przez chabina, łącznie zmieniany 1 raz.



kubarodzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 01, 2005 15:48
Lokalizacja: boża wola

Post autor: kubarodzik » pn gru 05, 2005 14:28

Rozebranie boczka zajmuje jakieś 15 minut, po bokach masz po dwie śruby, od spodu 4 zaczepy i jeszcze 2 śruby w rączce jedna w gałce do otwierania szyby, musisz sciagnąć plastykową obramówkę od klamki i odkręcić korek od zamykania drzwi i chyba gumkę od regulacji lusterek :) co do szyby to się często tak robi ale nie jestem w stanie nic powiedzieć jak się to robi



Awatar użytkownika
gtluczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lut 28, 2005 12:37
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: gtluczek » pn gru 05, 2005 14:45

Tylko nie zapomnij założyć później folii ochronnej na drzwi bo ci autko zaleje !!!


GiT

Awatar użytkownika
chabina
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr lut 23, 2005 20:08
Lokalizacja: Wieluń / Wawa
Kontakt:

Post autor: chabina » pn gru 05, 2005 16:05

no dzięki za opis zdjęcia tapicery przyda sie na pewno.
a wie ktoś jeszcze czemu ta szyba może sie tak ciąć ??



Awatar użytkownika
maccciej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: czw cze 09, 2005 20:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: maccciej » pn gru 05, 2005 19:30

chabina pisze:no dzięki za opis zdjęcia tapicery przyda sie na pewno.
a wie ktoś jeszcze czemu ta szyba może sie tak ciąć ??
Jak odkręcisz tapicerke to wszystko bedzie jasne. Moze podnośnik już sie zurzył, albo coś z nim nie teges


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images21.fotosik.pl/28/f649346d0807a928.jpg[/img][/url]

wejlantf

Post autor: wejlantf » pn gru 05, 2005 19:50

dokładnie tak jak piszą poprzednicy - rozbierz boczek, zdejmij folię i wtedy pokręć szybą. Metodą prób i błędów dojdziesz co się zacięło
pozdrawiam



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pn gru 05, 2005 20:12

Zapewne podnośnik szyby wycągnął nogi.



Sindbad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: czw sie 11, 2005 17:59
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Sindbad » pn gru 05, 2005 21:06

Witaj
Przypuszczam ze linka od prowadnicy zacina sie w bebenku (tym plastiku co jest oska z korbką) tak jest po kilkunastu latach ekspolatacji porostu sie wyciera nowy podnośnik na allegor kosztuje ok 30zł. Jednak mozna wymienic linke (dla bardzo cieprliwych i pomysłowych mechaników :)) ja w ten sposub zrobilem prz) swiom golfie II 3 podnosniki i zamiast 90 zł wydalem niecale 10 zł.
Pozdrawaim i radze kupic nowy podnośnik albo eksplatacje aż sie urwie albo jak się nie da juz otworzyć.



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » wt cze 01, 2010 21:01

witam, już chyba z dwa razy wymieniałem podnośnik w mk2 od strony kierowcy i znów sytuacja sie powtarza szyba na dół idzie idealnie a w połowie podkręcania do góry zacina się tak w przód w stronę maski, muszę ją wtedy odgiąć ręką do tyłu i idzie do góry, o co chodzi czy coś źle zmontowałem czy jak?



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » wt cze 01, 2010 22:46

Zapewne musisz wyregulować całym podnośnikiem dołem do przodu samochodu żeby szyba nie kantowała , zapewne kwestia zabawy i regulacji



Awatar użytkownika
lukiskwuki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: wt cze 02, 2009 13:10
Lokalizacja: Czarnków

Post autor: lukiskwuki » wt cze 01, 2010 23:46

mam tak samo ze opada o przodu troche ..no bedzie trzeba to zrobic..ale kiedy..


[img]http://images40.fotosik.pl/279/144bed300257a022med.jpg[/img]

artur b.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 16:24
Lokalizacja: Witkowice/ok. Częstochowy

Post autor: artur b. » śr cze 02, 2010 00:32

Sindbad pisze:Jednak mozna wymienic linke (dla bardzo cieprliwych i pomysłowych mechaników :) )
Ja u siebie też wymieniałem tylko że od strony pasarzera.Zamontowałem linkę z 126p(grubsza, nie wiem dlaczego) i teraz śmiga aż miło. Powodem okazało się częściowe zardzewienie linki, która blokowała się w pancerzu.



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » śr cze 02, 2010 01:05

Tomasz Żaguń pisze:Zapewne musisz wyregulować całym podnośnikiem dołem do przodu samochodu żeby szyba nie kantowała , zapewne kwestia zabawy i regulacji
właśnie teraz delikatnie domykam szybę pomagając jej ręką bo boje się że znowu podnośnik pęknie


ma ktoś może zdjęcie jak wygląda podnośnik do mk2 91 rok 5d na przód i jak wygląda na tył dokładniej chodzi mi o mocowania



Awatar użytkownika
drunkmaster
Grupa Małopolska
Grupa Małopolska
Posty: 204
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 23:47
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: drunkmaster » śr cze 02, 2010 01:08

Masz dzielone szyby? Jeśli tak to sprawdź uszczelkę w prowadnicy tej przy trójkącie, czasem tak jest że uszczelka się wcina i szyba zjeżdża ładnie do połowy a potem ciężko idzie i łatwo rozwalić tak linkę, miałem to samo i dwa mechanizmy poszły się bujać, można też próbować nawinąć linkę, kupisz ją w castoramie za grosze.
Ja po pewnym czasie straciłem cierpliwość i upchałem elektryczne podnośniki z renault 19 tam jest śruba i nie ma prawa się zerwać. Z tego co widzę to na allegro można za 20 zeta wyrwać a pasuje idealnie, nawet dziury się zgrywają :bajer:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości