ładowanie akumulatora...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piotrw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pt lip 08, 2005 13:28
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

ładowanie akumulatora...

Post autor: piotrw » ndz gru 04, 2005 12:55

Witajcie...

Mam pytanie: wczoraj podłączyłem akumulator na całą noc do ładowania i znajomy polecił mi żeby odkręcić korki żeby się "odgazował"...zalałem wodą i ładowałem...
Stał otwarty z kilka godzin...czy dobrze zrobiłem czy źle?Jeśli źle to jakie mogą być konsekwencje no i co teraz zrobić?
Dzięki za wszelkie porady.
Pozdrawiam
Piotr



Awatar użytkownika
tomek26106
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: wt sty 25, 2005 16:46
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Kontakt:

Post autor: tomek26106 » ndz gru 04, 2005 13:14

oczywiscie zrobiłes dobrze, podczas ładowania powinno sie odkrecac korki bo własnie woda moze gazować, w skrajnych przypadkach moze nawet rozwalic akumulator, ale jeszcze sie z tym nie spotkałem,



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 04, 2005 14:08

Znajomy miał taki akumulator gdzie nie było wkręcanych korków tylko 1 pokrywka z przymocowanymi plastykowymi korkami na wcisk. No i zdarzyło się. POchylił się biedaczek na aku. W tym momencie pokrywkę wywaliło i schlapało mu oczy. Skończyło sie na okulistyce. Więc lepiej odkręcać i nie za duży prąd ładowania.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 159 gości