Mruygajaca kontrolka od wody

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Mruygajaca kontrolka od wody

Post autor: To_mas » pt gru 02, 2005 00:48

Mam taki maly problem a chodzi o to ze posiadam Golfa Mk 2 i niedawno zapalila mi sie kontrolka od wody(miedzy zegarami) i ciagle mruga na czerwono chwile po przekreceniu stacyjki i az do wylaczenia samochodu :// Nie moge sobie z nia poradzic wymienialem juz czujnik, ta kontrolke w zegarach w chlodnicy plynu jest dosc nie wiem moze mial ktos podobny problem ?? to prosze o odpowiedz
Czekam :)) pozdro :)



bm86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:49
Lokalizacja: Małopolska- Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: bm86 » pt gru 02, 2005 00:59

Jaki silnik??
Bo jak TD to sie nie przejmu tym za bardzo, często sie to zdarza że kontrolka miga bez powodu. :okej:



Maciejwwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr mar 30, 2005 09:47
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Maciejwwo » pt gru 02, 2005 01:03

miałem podobny problem w mojej jettcie mk1.było o tym troche ba forum;).stawialem na jakies zwarcie w instalacji na wadliwy czujnik nawet licznik wymienilem bo elektryk stwierdzil ze to moze cos w zegarach.wymienilem caly zbiorniczek wyrownawczy wraz z czujnikiem poziomu plynu tez nic nie dalo...pewnego dnia zaczalem po kolei wyciagac bezpieczniki i wszystkie przekazniki jakie znalazlem w aucie;)bezpieczniki cale.okazalo sie po rozebraniu jedengo z przekaznikow ze zostal zalany woda i nastapilo zwarcie, przerwanie sciezki na plytce.polutowalem i wszystko wrocilo do normy.(mi oprocz tego wskazowka wedrowala na max i caly czas mrugala czerwona kontrolka).dziwilem sie ze to wina przekaznika??(mam juz skrzynke nowszego typu na szerokie bezpieczniki)był to przekaznik na podstawce przyczepiany do skrzynki bezpiecznikow.wyglada na oryginalny(znaczki vw).ale sie rozpisalem.mysle ze moze to troche rozjasni sprawe(przynajmniej u mnie tak bylo).zycze powodzenia.


VW Diesel Power
VW Jetta mk1 '83 diesel
www.balonem.pl - loty balonem na gorące powietrze - super zabawa!!!

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt gru 02, 2005 01:09

Ni ja mam 1.6 diesel :))) niestety nie turbo a szkoda A jesli chodzi o te bezpieczniki to patrzalem troche ale czasu malo studia itd ale teraz bedzie weekend to sobie popatrze dokladnie :DDD dzieki wielkie mam nadzieje ze to pomoze bo denerwuje mnie ta mrugajaca kontrolka (lubie jak mi w autku wszystko gra :DD) Mam nadzieje ze to bedzie bezp albo przekaznik :) i uda mi sie z tym zrobic:) jeszcze raz dzieki :) pozdro :P



koper55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 01, 2005 03:06
Lokalizacja: zabrze

Post autor: koper55 » pt gru 02, 2005 02:15

Ja mam ten sam problem. Jak coś znajdziesz to daj znać. Chyba, że ja bedę pierwszy



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt gru 02, 2005 10:12

No to jak ktos sie czegos dowie to napiszcie Tu :)))) bo chcialbym sie tego pozbyc :) jak bede wiedzial to tez oczywiscie napisze :))



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pt gru 02, 2005 13:34

Olejcie to!!!Ja przerzucilem setki tematow na tym forum i juz z wieloma ludzmi o tym rozmawialem...ja mam 1,6TD i w lecie mruga sobie czasem...w zimie czasem nie mruga...ogolnie sprawa wyglada tak ze to pada albo elektronika w samych zegarach i daje mylny sygnal....albo ktorys z czujnikow- np poziomu plynu jest do niczego...ogolnie w dieslach produkcji niemieckiej (nie tylko VW) to bardzo czesty objaw i nie ma co sie nim przejmowac...jak wam bardzo przeszkadza sa dwie metody- odlaczyc sama diode, albo po tym jak sie silnik podgrzeje zgasic i zapalic na nowo- u mnie pomaga...

Jezeli wskazniki temperatury wam dzialaja tak jak potrzeba to nie zwracajcie na to uwagi bo to nic nie znaczy...



TommyHH
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt lis 25, 2005 20:20
Lokalizacja: Goldap

Post autor: TommyHH » pt gru 02, 2005 18:37

Ciekawa rzecz. Jak kupiłem swego Golfa i jechałem do domu to ze dwa razy mi zamrugał. Tak po trzy mrugnięcia. Dolałem płynu,bo było trochę poniżej minimum. Teraz co jakiś czas też to jest. Zawsze trzy mrugnięcia. Płyn nie ucieka, ale silnik mało kiedy jest rozgrzany. Też mnie to zastanawia.

Nie ma to na nic jak na razie wpływu, więc może koledzy dobrze radzą, żeby zbagatelizować.



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

kontrolka

Post autor: dominik7 » pt gru 02, 2005 19:04

ja mam to samo.czesciej mruga w lecie.sprawdzilem wszystko i przestalem sie przejmowac.niech sobie miga.widze koledzy ze to domena golfow.ale i tak sa najlepsze...sprawdz termostat czy nie jest zaciety.u mnie jest,ale narazie nie wymieniam bo zacial sie w polowie wiec przy tej temperaturze szanse raczej nikle ze sie stanie cos zlego.nawet to lepiej bo silnik jest lepiej dogrzany.wymienie jak sie ociepli.



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pt gru 02, 2005 21:21

Po trzy mrugniecia to tym bardziej blad elektroniki...trzeba to olac bo ja juz sprawdzalem u siebie wszystko i wychodzi na to ze wszystko jest ok a to ustrojstwo dalej mruga...jezdze tak juz ponad roku i sie przyzwyczailem



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » ndz gru 04, 2005 00:40

Ja mam to samo tyle że mi mruga cały czas od dłuższego czasu jakieś 3-4 miesiące. Co jakiś czas mi gaśnie jest wszysko ok, ale po kilkunastu minutach znowu zaczyna :/
Też mnie to denerwuje (bo bo mnie oślepia podczas jazdy ;) )



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » ndz gru 04, 2005 03:23

E tam oslepia...mozna przywyknac...ja juz przestalem dawno na to zwracac uwage...



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » ndz gru 04, 2005 10:37

Ale jednak to jest denerwujace :/// i chce sie tego pozbyc :))



TommyHH
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt lis 25, 2005 20:20
Lokalizacja: Goldap

Post autor: TommyHH » ndz gru 04, 2005 12:43

Może odetnij tę diodę? Zostaje jeszcze wskaźnik temperatury.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 98 gości