halasujaca linka predkosciomierza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

halasujaca linka predkosciomierza

Post autor: fifel » ndz gru 20, 2009 17:57

Witam

Mam nastepujacy problem z moim golfidlem, mianowicie juz tamtej zimy zaczela lekko chrobotac linka predkosciomierza w zimie, jak stal po nocy zmarzniety, ale jak sie rozgrzal to problem znikal, w lecie oczywiscie wszystko bylo ok.

Teraz przyszly mrozy i problem znow sie pojawil, linka chrobocze juz od mniejszych predkosci jak 40km/h a przy 60-70 zaczyna piszczec niemilosiernie.

Pomyslalem o wymianie bo to mnie wkurza okrutnie ale pojawil sie problem, bo mam automatyczna skrzynie biegow i w sklepie koles stwierdzil ze do automata podchodzi calkiem inna linka predkosciomierza (inne zakonczenie od strony skrzyni) i ze pewnie nie dostane nigdzie takiej.

Stad moje pytanie co ewentualnie mozna zrobic zeby nie piszczala, bo jak sie wkurze to ja odepne w cholere... albo gdzie kupic cos takiego? moze mi ktos sprawdzic w ETKA czym rozni sie linka w mk2 manualu od automata? bylbym wdzieczny za wszystkie wskazowki.


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » ndz gru 20, 2009 18:49

marianmk2 pisze:Wyciągnij linke,przesmaruj i powinno byc Ok.Najprawdopodobniej już troszke przerdzewiała,i na dodatek mróz ją dobił.Psiknij jakims wd40,albo smarem silikonowym.powinno pomóc.
Tylko co dokladnie psiknac? koncowke linki? czy gniazdo w liczniku tez? bo wiem ze jak sie costam przesmaruje w liczniku za bardzo to wtedy tylko czyszczenie albo lipa... tylko nie wiem dokladnie o co chodizlo...
a jesli koncowke linki moge smialo prysnac to przy najblizszej okazji to zrobie.


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 20, 2009 18:52

fifel, odkręć linkę od skrzyni, podnieś wysoko jak możesz i kap po troszku oleju kręcąc nią.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » ndz gru 20, 2009 19:02

Paweł Marek pisze:fifel, odkręć linkę od skrzyni, podnieś wysoko jak możesz i kap po troszku oleju kręcąc nią.
Czyli rozumiem ze mam wkapac troszke oleju od strony skrzyni zeby ja cala przesmarowac? Tylko ze wydaje mi sie ze ten halas jest tylko tam gdzie koncowka linki wchodzi w licznik...

A tak z ciekawosci, gdzie w ogole w automacie przykrecona jest linka predkosciomierza bo patrzylem na skrzynie i nie znalazlem ;/ i jak ona jest dokladnie zamocowana, bo na schemacie ktory pokazali mi w sklepie to wygladalo jakby mialy byc jakies 2 skomplikowane linki na raz... no i wtedy juz mega zglupialem.


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » ndz gru 20, 2009 19:04

fifel, odłącz linkę od licznika,masz takie plastikowe gniazdo.Nawal tam porządnie smaru i przestanie :bigok: Wiem z autopsji :bajer:



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » ndz gru 20, 2009 19:12

bongo pisze:fifel, odłącz linkę od licznika,masz takie plastikowe gniazdo.Nawal tam porządnie smaru i przestanie :bigok: Wiem z autopsji :bajer:
w gniazdo w liczniku czy w ta koncowke linki?:P
nie bedzie licznik przeklamywal albo robil dziwnych rzeczy? bo gdzies kiedys czytalem ze ktos nawalil smaru w licznik i sie spier**** ;)
Jesli wsio bedzie ok to zaraz ide smarowac :D


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » ndz gru 20, 2009 19:22

fifel, a co ma przekłamywać?Nie ładujesz w licznik,tylko w jego napęd :bajer:



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » ndz gru 20, 2009 19:25

bongo pisze:fifel, a co ma przekłamywać?Nie ładujesz w licznik,tylko w jego napęd :bajer:
spoko spoko, wolalem sie upewnic... :P
zaraz cieplo sie ubieram i ide dzialac :D


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości