hamulec reczny zamarza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

preziosio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob gru 19, 2009 17:27
Lokalizacja: Lubin

Post autor: preziosio » sob gru 19, 2009 18:49

Jak zamarzał mi reczny wymieniłem klocki i tarcze bo cieniutkie były i zbierała sie woda i przymarzało.



Awatar użytkownika
Zbyniek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr gru 16, 2009 22:59
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Zbyniek » sob gru 19, 2009 19:10

Nrzymarznięty ręczny jest najczęściej spododowany zamarznięciem linki. Czasem, ale rzadko zaciera sie mechanizm od ręcznego. (potrzebne kombinerki i druga osoba do pomocy)

Sposób na sprawdzenie mechanizmu:

Najwygodniej na lewarku posnieść i zdjąć koło. Podstawic jakieś klocki pod koła, bo musimy "spuścić" ręczny. Z zaczepu zdejmujemy linkę. Następnie próbujemy ruszać tym ramieniem od mechanizmu ręcznego, sprężyna powinna go bez problemów odciągac do końca. Jeśli odciąga to mechanizm jest OK. Jeśli nie odbija to próbujemy oderdzewiaczem go spsiukać. jesli nie pomoże to będzie grubsza akcja w postaci demontażu zacisku i rozebranie go na części.

Sprawdzamy linkę. Jedna osoba zaciąga i puszcza ręczny a druga kombinerkami ciągnie za linkę. Powinna bez oporów się wyciągać. Jeśli stawia opór to znaczy że czekaja wymiana. Smarowanie niewiele pomoże, jeśli już to na chwile. Jeśli blokuje nam tylko jedno koło to prowizorycznie można odczepić z zacisku ta blokująca linkę, ale musimy wtedy podciągnąć ręcznu. podciąga się go po wyjęciu miseczki za dźwignia ręcznego. Ujżymy nakrętke na długiej śrubie. Musimy nią obracać w prawo aż delikatnie naciągnie nam się linka. Jeśli nie napniemy, to po kilku *#cenzura#* dźwignia spadnie nam z zaczepu i wcale nie będzie ręcznego. Na pewno zauważycie o co mi chodzi.

Wymiana linki jest dośc prosta. Kanał potrzebny, aby poodkręcać ją z zaczepów.

Nową linke polecam firmy Cofle. cena jednej sztuki około 50-60zł. najlepiej wymienic obie na raz, sa one jednakowe na prawa jak i lewą stronę. Różniły sie natomiast długością w zależności od rocznika do 99r były krótsze a po 99r ciut (około 10mm) dłuższe, więc zwróccie na to uwagę.

Myślę, że troche się wyjaśniło :)
Ostatnio zmieniony sob gru 19, 2009 19:10 przez Zbyniek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Flassh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:27
Lokalizacja: Lublin & Bełżyce
Kontakt:

Post autor: Flassh » sob gru 19, 2009 22:38

Może się zacisk (ten w niebieskiej ramce) zapiekł. Ma wrócić do normalnego stanu i odciągnąć linke. Najlepiej unieś sobie tak samochód, żebyś mógł sprawdzić czy koło się kręci. Uderzaj do tego momentu, aż odskoczy do takiego wystającego bolca. U mnie wystarczyło 2 razy, bo już nasmarowałem linki i zaciski, u Ciebie może być jeszcze zapieczone tym brudem, który się dostaje pod koła.

Mam ten sam problem, w ciepłym garażu wszystko mi chodzi i odbija, a na mrozie nawet na rozgrzanych kołach nie odbija tak jak powinno. Po przeczytaniu kilku postów na forum i rozmów ze znajomymi mechanikakmi, każdy podejrzewa, że linka stoi w pancerzu przez zamarzniętą wodę.

Kolega Zbyniek chyba jeszcze lepiej rozwiał nasze wątpliwości. Pancerz jest także do wymiany ?
Ostatnio zmieniony sob gru 19, 2009 22:42 przez Flassh, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Zbyniek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr gru 16, 2009 22:59
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Zbyniek » ndz gru 20, 2009 02:56

Flassh pisze:Pancerz jest także do wymiany ?
Nowa linka jest razem z pancerzem, to jest całość zmontowana i gotowa do założenia :)

[ Dodano: 20 Gru 2009 12:40 ]
Linki ręcznego do Golfa IV z firmy Cofle:
do 1999r - http://www.allegro.pl/item855131985_lin ... iv_99.html
po 09.1999r - http://www.allegro.pl/item855133712_lin ... iv_99.html



Awatar użytkownika
wydmek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 20:45
Lokalizacja: OKOLICE KRAKOWA
Kontakt:

Post autor: wydmek » pn sty 04, 2010 22:44

hmmm

cóż u mnie niby było ok - a przy -15 zaciągnąłem linkę i tak już została - wody już być nie powinno a zamarzła - wymieniłem obydwie linki i bajka :)


A miało być tak pięknie: wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy....

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości