światła do jazdy dziennej homologacja E i napis RL

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Post autor: matisim » śr sty 27, 2010 17:45

czyli można jeździć tylko na dziennych, nie mając włączonych świateł tylnich? ciekawe..



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » śr sty 27, 2010 18:08

kamczi, ale ty chyba nie doczytałes do konca...oprócz homologacji E i numerki musi byc określone zastosowanie lampy czy jest to do swiatełmijania,postojowych czy jeszcze innych i tu się rozchodzi o te RL ,bo DRL to czysty marketing na allegro a nie właściwe zhomologowanie lampy :crazy:


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

kamczi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 07, 2009 01:10
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: kamczi » śr sty 27, 2010 18:31

Nowe rozporządzenia ministra na to właśnie wskazują

[ Dodano: 27 Sty 2010 17:33 ]
Fahoo pisze:kamczi, ale ty chyba nie doczytałes do konca...oprócz homologacji E i numerki musi byc określone zastosowanie lampy czy jest to do swiatełmijania,postojowych czy jeszcze innych i tu się rozchodzi o te RL ,bo DRL to czysty marketing na allegro a nie właściwe zhomologowanie lampy :crazy:
Możliwe że nie do czytałem.. możliwe że się mylę.. nie siedzę w prawie ale mówię tylko to co wyczytałem..



Awatar użytkownika
rav220
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob cze 06, 2009 08:37
Lokalizacja: zabrze

Post autor: rav220 » ndz sty 31, 2010 14:10

wydaje mi sie ze osoba uzdolniona manulanie w stopniu chociaz srednim jest w stanie stuningowac DRL na RL tak aby nie bylo to widoczne golym okiem, sam chce kupic dzienne na LEDach ale za 100 a nie 200 czy wiecej


Kto o coś spytał i uzyskał poradę, niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach - pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 31, 2010 14:42

oznaczenie drl to skrót od angielskiej nazwy Daytime Running Lights, który nic niema wspólnego z homologacją.
Napis DRL jeśli chodzi o homolagację oznacza xenony do jazdy dziennej a nie o to chyba chodzi autorowi tematu.
RL- zwykłe światła do jazdy dziennej
Z tym E nie wiem jak jest ale byłoby chyba nonsensem gdyby akceptowane były przez policję światła mijania angielskie E11 w aucie z kiera po lewej.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości