Rozładowuje akumulator nie działa centralny bezpiecznik 14 !

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bartol_variant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 05, 2005 14:37
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Rozładowuje akumulator nie działa centralny bezpiecznik 14 !

Post autor: bartol_variant » pn lis 23, 2009 23:24

Witam. Auto to VW Bora 2000 2.8 v6 mam taki problem, po jakimś czasie, np. jak auto stoi kilka dni nie ruszane w garażu, mam rozładowany akumulator praktycznie do zera, większośc czynności jest podtrzymana, ale samochód nie odpalili mimo wszystko. Dziś sprawdziłem wszystko miernikiem i po odłączeniu bezpiecznika numer 14 napotkałem na ciekawy problem, bezpiecznik 14 odpowiada za oświetlenie wewnątrz samochodu. Po wyciągnięciu tegoż bezpiecznika lampki nie działają moc nie jest pobierana, ale nie działa mi też centralny zamek, nie moge otworzyć i zamknąć samochodu. Co może być tego przeczyną ? Zwarcie w lampce ? Po wpięciu tego bezpiecznika wszystko działa lampki świecą, centralny działa, ale pobiera mi moc z aku co później skutkuje rozładowanym akumulatorem. Co to może być ? Czy ktoś się z tym spotkał ? Czy powinien wyskoczyć jakiś błąd po podpięciu VAG-a ? Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn lis 23, 2009 23:53

Na odległość może być tylko ogólna porada w stylu "albo": uszkodzenie modułu sterującego oświetleniem i centralnym zamkiem albo uszkodzenie któregoś z mikrowyłączników w drzwiach lub przetarcie kabla gdzieś po drodze.
Potrzebny dokładny schemat i z nim w ręce, odpinając kolejne złącza, trafić na to "coś" co powoduje pobór prądu - potem naprawić.
W tym roczniku powinno coś się pokazać na VAG-u.
I jeszcze jedno: jakiej wielkości jest to prąd, ile amper czy miliamper.
Ostatnio zmieniony pn lis 23, 2009 23:55 przez Zico63b, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości