Malowanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mattai
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: sob paź 27, 2007 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Malowanie

Post autor: mattai » pt lis 20, 2009 12:50

Mam pytanie odnosnie malowania.
Mam na oku nowego varianta, i sie zastanwaiam czy napis STYLE i pomalowane listwy na drzwiach , to moze byc sygnal ze auto bylo bite...?
Czy tez jest to praktykowane przez producentow model z 1997 AAZ, na forrum widze sa rozne opisy ale nie trafilem na jakies opisy malowan fabrycznych
Ostatnio zmieniony pt lis 20, 2009 12:56 przez mattai, łącznie zmieniany 2 razy.


Automania... niekończąca sie opowieść...
Miłość do starych fordów, podzielona przyjaźnią do VW.

Scorpio I 2.0OHC>VW Golf III 1.9TDI(ALE)> Zafira A 2.0DTH16V

SFHKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr lis 18, 2009 22:25
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: SFHKK » pt lis 20, 2009 12:58

Variant z 1997 roku miał malowane boczne listwy. Napis został naklejony przez kogoś, nie było takiej wersji specjalnej.
Z napisami jest właściwie na odwrót. Jeżeli są trzy napisy wersji specjalnej- jeden na klapie i dwa po bokach, z tyłu, np. Joker, Bon Jovi, Europe itd. To znaczy, że auto raczej napewno nie było bite w tył. Chodź oczywiście istnieje możliwość dokupienia takich naklejek, ale większość ludzi tego raczej nie robiła, bo naklejki są drogie, nie zależało im, są ciężko dostępne itd. Jeżeli nie ma tych napisów to auto albo nie miało ich od nowości (bo nie należało do tych wersji specjalnych- chodz takich jest chyba mniejszosc) albo było bite, tych naklejek raczej nie dało się zedrzeć bez szkody dla lakieru.
Ostatnio zmieniony pt lis 20, 2009 13:08 przez SFHKK, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
mattai
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: sob paź 27, 2007 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: mattai » pt lis 20, 2009 13:55

Obrazek


cos takiego w TD


Automania... niekończąca sie opowieść...
Miłość do starych fordów, podzielona przyjaźnią do VW.

Scorpio I 2.0OHC>VW Golf III 1.9TDI(ALE)> Zafira A 2.0DTH16V

SFHKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr lis 18, 2009 22:25
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: SFHKK » pt lis 20, 2009 14:11

Malowanie jest prawidłowe. Napis nie jest raczej napewno oryginalny, jest za daleko od brzegu i nie było takiej wersji "Style".

Prawidłowe położenie naklejek- trzy naklejki (po jednej z każdej strony i jedna na klapie po lewej):
Obrazek

A więc, jeśli nie ma tych naklejek to albo tył był malowany, albo ten samochód nie należał do żadnej wersji specjalnej, chodź zdecydowana większość należała do jakiejś wersji specjalnej. Być może ktoś nakleił bylejaką naklejkę, jak mówiłeś z napisem- Style, żeby ktoś uznał to za wersję specjalną.
Ostatnio zmieniony pt lis 20, 2009 14:15 przez SFHKK, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
mattai
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: sob paź 27, 2007 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: mattai » pt lis 20, 2009 14:15

Ladny ten model , wlasnie szukam bo mnie bank wyrolowal i musze bez dodatkowych srodkow cos szybko i tanio znalezdz, zeby jakos sie odpychac.


Automania... niekończąca sie opowieść...
Miłość do starych fordów, podzielona przyjaźnią do VW.

Scorpio I 2.0OHC>VW Golf III 1.9TDI(ALE)> Zafira A 2.0DTH16V

SFHKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr lis 18, 2009 22:25
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: SFHKK » pt lis 20, 2009 14:23

Gdy się kupuje Golfa III to moim zdaniem należy zwracać uwagę na te naklejki. Powinny być
1.Hatchback- jedna z tyłu pod znaczkiem Golf i dwie po bokach- na tylnym słupku. W przypadku TDI nie ma naklejki na tylnym pasie. W przypadku wersji Rolling Stones i Pink Floyd jest jeszcze naklejka na masce po prawej (patrząc od przodu). W przypadku wersji Family naklejki są też 3, ale gdzie indziej naklejone- na pasie po lewej i na drzwiach tylnych.

2.Variant- na klapie i po bokach (nawet TDI ma też z tyłu)

Niektóre wersje nie miały naklejek lub miały jedną, lub gdzie indziej, także są czasem odstępstwa od tego.

Niektórzy przyklejają różne naklejki (nie oryginalne) lub podróbki oryginalnych, np. podróbki dostępne na allegro mają liczne błędy, np. w naklejce wersji Europe brak wielu kolorów.

Jeżeli samochód nie ma tych naklejek to albo był malowany, albo należy do tych dość nielicznych Golfów, które ich nie miały- "bezwersjowe".

Co do wersji Hatchback to należy zwrócić uwagę na to, żeby łączenie w tym dołku (pod tylnymi światłami) tu po lewej od napisu "Family", było niepęknięte, jeśli jest pęknięte to jest duża szansa, że był uderzony w tył.
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt lis 20, 2009 14:30 przez SFHKK, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
mattai
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: sob paź 27, 2007 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: mattai » pt lis 20, 2009 14:27

I jak tu kupic porzadne autko :D bede sie musial dobrz przyjrzec spoinom, bagaznikowi od srodka, ...a noz jakis inny kolorek mial.
Poza tym nie jestem pewien ale na zawiasach bedzie widac to i owo... raz widzialem autko tak ladnie pomalowane ze nie dalo sie odroznic od fabrycznego

[ Dodano: 20 Lis 2009 15:28 ]
EOF
Ostatnio zmieniony pt lis 20, 2009 14:28 przez mattai, łącznie zmieniany 1 raz.


Automania... niekończąca sie opowieść...
Miłość do starych fordów, podzielona przyjaźnią do VW.

Scorpio I 2.0OHC>VW Golf III 1.9TDI(ALE)> Zafira A 2.0DTH16V

Tommuzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw mar 31, 2005 18:23
Lokalizacja: Pułtusk WPU
Kontakt:

Post autor: Tommuzik » pt lis 20, 2009 17:24

Witam. Moim zdaniem to wygląda na wersję JOKER. Mam identycznego z 1998r., tylko że 1,9D. Identyczne kołpaki, przyciemione tylne lampy, białe zegary...Dosyć dużo widziałem JOKER-ów na polskich drogach i tak sobie porównuję. A co do koloru, czy jest orginalny to sprawdź na wklejce w bagażniku, u mnie jest z lewej strony. Jak by był walnięty w tył, to niechciało by się raczej komuś całego malować.
http://www.passatgl5.republika.pl/golf3 ... /joker.htm
Myślałem, że to JOKER, a znalazłem i zdięcie wersji FAMILY:
http://www.passatgl5.republika.pl/golf3 ... amily3.jpg
Ostatnio zmieniony pt lis 20, 2009 18:17 przez Tommuzik, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
mattai
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: sob paź 27, 2007 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: mattai » pt lis 20, 2009 18:20

Pieknie wyglada ten bialy
Na naklejce jest probnik koloru? Tam jak dobrze pamietam jest model silnika?


Automania... niekończąca sie opowieść...
Miłość do starych fordów, podzielona przyjaźnią do VW.

Scorpio I 2.0OHC>VW Golf III 1.9TDI(ALE)> Zafira A 2.0DTH16V

Tommuzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw mar 31, 2005 18:23
Lokalizacja: Pułtusk WPU
Kontakt:

Post autor: Tommuzik » pt lis 20, 2009 18:29

Na naklejce masz dużo cennych informacji. Numer VIN, kod(rodzaj) i moc silnika, rodzaj skrzyni biegów, kolor(tylko jest kod podany) i jakie wyposażenie posiada dane auto. Druga taka sama jest w książce serwisowej(jesli jest ta książka).



SFHKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr lis 18, 2009 22:25
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: SFHKK » pt lis 20, 2009 18:34

Tak na naklejce w bagażniku masz wszystko od kodu silnika, przez rodzaj lakieru, po takie "duperele" jak to czy auto posiada np. schowek na kluczyk itp. Te wszystkie kody można odszyfrować, w internecie jest napisane co one znaczą, tak samo jak i kody lakierów itd.

[ Dodano: 20 Lis 2009 17:41 ]
Dodam jeszcze, że gdybym kupował Golfa III to nie kupiłbym takiego co niema 3 tylnych naklejek wersji, gdyż dają one pewność, że samochód nie był bity (przynajmniej w tył) i duże prawdopodobieństwo, że nie był bity w przód (jeśli wersja posiada też przednią naklejkę- np. Pink Floyd). Załóżmy, że nawet ktoś, po malowaniu by kupił tą naklejkę oryginalną (gdzie jedna kosztuje ok. 80 zł) to i tak będzie widać, że będzie za mało wyblakła w porównaniu do drugiej, a po drugie są one bardzo mało dostępne już, chyba już nieprodukowane, może gdzieś w magazynach jeszcze leżą niektóre. A te z allegro to porażka w większości.
Ostatnio zmieniony pt lis 20, 2009 18:42 przez SFHKK, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: michalqqr » pt lis 20, 2009 20:16

Tommuzik pisze:, białe zegary.
jeżeli ma białe zegary to nie FAMILY :)



bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: bambi001 » pt lis 20, 2009 21:42

kolego lukaj pod dzrzwiami tam lubi rdza wystepowac, ja mialem golfa 3 to nigdzie nie bylo widac rdzy, a raz lukam pod przednie drzwi a tam... nie duzo ale była
Ostatnio zmieniony pt lis 20, 2009 21:42 przez bambi001, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pt lis 20, 2009 22:03

SFHKK pisze:Gdy się kupuje Golfa III to moim zdaniem należy zwracać uwagę na te naklejki.
A mi się wydaje, że kupując Golfa III należy większą uwagę zwracać na to czy progi są całe i czy nie zostawia 4 śladów. A dopiero później można zwrócić uwagę na takie duperele jak naklejki..
Są inne, na pewno bardziej miarodajne sposoby sprawdzenia czy auto było bite, lakierowane itp.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości