Parowanie szyb

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

barcaroni10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lip 30, 2009 19:53
Lokalizacja: Olsztyn

Parowanie szyb

Post autor: barcaroni10 » ndz lis 15, 2009 23:06

Koledzy mam taki problem w golfiku 4, a mianowicie od razu po wejściu do środka wszystkie szyby są zaparowane, że nic nie można zobaczyć.Wymieniłem filtr powietrza pod przednią szybą,zrobiłem diagnozę climatronika ( nie ma błędów)..Podrzucilibyście może co jeszcze należy sprawdzić albo jaki może być powód zaistniałej sytuacji. Z góry dzięki za pomoc.Pozdrawiam



bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: bambi001 » ndz lis 15, 2009 23:14

podobny temattez pisalem, podziele sie tym co sie dowiedziałem,


ja np juz wiem ze nie moge wlaczac klimy bo jak wlacze klime i potem ja wylacze to wtedy paruja, jesli wlaczysz to juz miej caly czas , a tak to jak palisz auto daj ecom i np umnie na tym smigam i nie paruja ( a parowały)

jak wymieniałes filtr to miales tam wlot i powietrza i był otwarty?? ( bo moglo ci sie zaciąc i smigasz na obiegu zamknietym - pisali o takich przypadkach)

równiez mozesz miec np mokro w bagarniku ( od np węzyka od spryskiwaczy) albo wogole gdzies w aucie jest mokro i to sprawia ze szyby parują,


sa tez jakies srodki i wtedy ponoc jest spokoj z parowaniem na pare tygodni ... ale jakis powód parowania musi byc, pogoda równiez robi swoje jak wsidasz do auta nie dziw sie ze sa zaparowane ale po chwili powino odparowac i podczas jazdy byc ok

jak dla mnie to wez wsiadz do auta wlacz zaplon niech chwile podmucha. daj nawiew na szybe potem na pasarzerów ( dasz tylko na szybe bedzie ci dmuchawa glosno smigala a to drazni) i daj ecom i smigaj na tym mi to pomoglo jak narazie.
Ostatnio zmieniony ndz lis 15, 2009 23:18 przez bambi001, łącznie zmieniany 1 raz.



barcaroni10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lip 30, 2009 19:53
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: barcaroni10 » ndz lis 15, 2009 23:24

Tylko wiesz econ to jest econ ale kiedy wsiadasz rano do auta i chcesz ogrzać bo pizgawica jest... próbowałem już wszystkich ustawień ale nic nie przynosi skutku, nawet z rozszczelnioną szybą jeździłem i dalej to samo, o ile czasem trochę przejdzie na przodzie auta to na tyle nie puszcza w ogóle. Rzeczywiście może coś z tą klapką nie tak od obiegu bo nie zauważyłem wilgoci nigdzie.A ewentualnie jeśli byłby to ten silniczek od obiegu( jakaś zębatka uszkodzona np) to czy można kupić taką zębatkę czy trzeba od razu wymieniać jakąś większą część? orientuje się ktoś może?



bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: bambi001 » ndz lis 15, 2009 23:44

auto dajesz jak chcesz schlodzic auto wewnatrz, a w zimnie po co go używac ? spręzarka ponizej 5 stopni i tak sie nie wlacza, w lecie to tak ( a i raz gosc mowil mi ze benajmiej raz na 2 tyg warto wlaczyc sprezarke zeby miala smarowanie )

tu masz link do klapki mysle ze to ci pomoze


klapka
Ostatnio zmieniony ndz lis 15, 2009 23:45 przez bambi001, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 143 gości