Problemy ze skrzynią, łożysko oporowe ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Flixu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn cze 15, 2009 16:51
Lokalizacja: Byczyna
Kontakt:

Problemy ze skrzynią, łożysko oporowe ?

Post autor: Flixu » śr lis 04, 2009 22:32

Mam problem ze skrzynią biegów, jak nie mam wciśniętego pedału sprzęgła to słychać jakiś dźwięk dziwny jakby coś o siebie tarło, wciskam pedał i ucicha, jeszcze jak jade na 5 i dodaje gazu coś piszczy pusze gaz już nie piszczy tylko na 5 i tylko przy dodawaniu gazu. Co to może być i czy opłaca się to naprawiać czy wymieniać skrzynie ?



Dayson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 28, 2009 10:43
Lokalizacja: Żagań

Post autor: Dayson » czw lis 12, 2009 16:15

Mam podobny problem. Wymieniłem poduszki silnika i się zaczęło. Na wciśniętym sprzęgle cisza ale jak puszczam sprzęgło to dochodzi dziwny odgłos jakby się coś kręciło w środku lub tarło. Podczas jazdy to samo. Przyspieszam na poszczególnych biegach i dochodzi ten odgłos. Im mocniej wciskam pedał gazu tym głośniej słychać, lecz jak jadę spokojnie na tych samych obrotach silnika przy stałej prędkości hałas ten przycisza się. Myślę że to może być łożysko oporowe w skrzyni biegów ale pewny na 100 % nie jestem. Dziwne to trochę bo na starych poduszkach nie było takiego czegoś tylko dopiero po wymianie się zaczęło a skrzyni ani silnika nie ruszałem, tylko tyle co unieść trochę trzeba było.
Proszę o pomoc bo nie chce na darmo rozbierać auta jeśli wyjdzie że to nie to.
POMOCY !!!!!! :(



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » czw lis 12, 2009 16:45

W skrzyniach w 1,8 chyba nie ma łożyska oporowego :chytry:



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw lis 12, 2009 17:02

jest , tylko pod deklem piątego biegu , nie przy tarczy sprzęgłowej



Awatar użytkownika
Racer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: śr mar 12, 2008 21:35
Lokalizacja: WR RACER
Auto: Golf MK2 GTi, Passat B4 GL
Silnik: PF

Post autor: Racer » czw lis 12, 2009 18:10

wygląda jak naparstek :D jest trudniejsze do zajechania a zeby go wymienić nie trzeba wyciagać skrzyni :)


Serwis, sprzedaż skuterów, motocykli, kładów... TRANSPORT aut, motocykli, quadów i innych.
Naprawy aut grupy VAG, specjalizacja GOLF II, JETTA A2.

Awatar użytkownika
marek245
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pt maja 01, 2009 20:38
Lokalizacja: ZSW
Kontakt:

Post autor: marek245 » czw lis 12, 2009 18:57

mialem podobny problem sprawdz olej w skrzyni



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lis 12, 2009 20:04

Flixu, skrzynia do rozbiórki i do wymiany najpewniej łożysko tzw igiełkowe. Naprawa będzie droga jeśli sam chociaż skrzyni nie wyjmiesz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Dayson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 28, 2009 10:43
Lokalizacja: Żagań

Post autor: Dayson » czw lis 12, 2009 21:15

Tylko zapomniałem dodać ze mam skrzynie 4 biegową. Sorki za sklerozę. Więc chyba w takiej jest łożysko w tym miejscu gdzie tarcze sprzęgłowe i docisk... z przodu.
Ostatnio zmieniony czw lis 12, 2009 21:37 przez Dayson, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lis 12, 2009 21:58

ano zapomniałeś, niemniej łożysko oporowe pracuje przy wciśnietym a nie puszczonym sprzęgle. Więc pewnie to nie ono, chociaż na sto procent będzie i tak wiadomo jak to wyjmiesz i obejrzysz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw lis 12, 2009 22:32

Dayson pisze:Tylko zapomniałem dodać ze mam skrzynie 4 biegową. Sorki za sklerozę. Więc chyba w takiej jest łożysko w tym miejscu gdzie tarcze sprzęgłowe i docisk... z przodu.
i czterobiegowe 020 mają łożysko pod płytką , pięciobiegowe mają dodatkowy dekiel , czwórki, płytkę na cztery śruby , no chyba że masz skrzynię 085



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lis 13, 2009 00:39

miś fazi pisze: 085
w 1.3 4-biegowym musi mieć 0.84 czyli jakby 085 bez piątego biegu, więc łożysko wyciskowe przy sprzęgle


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Dayson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 28, 2009 10:43
Lokalizacja: Żagań

Post autor: Dayson » pt lis 13, 2009 02:30

W sobotę zabiorę się za wyciąganie skrzyni i mam nadzieje uda się usunąć to całe hałasowanie. Tylko zdziwiło mnie że po wymianie poduszek dopiero zaczęło tak hałasować, a na starych wywalonych tego nie było. Nie spodziewałbym się nigdy że od wymiany poduszek może się tak zrobić :(



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lis 13, 2009 09:51

To moze trzeba tylko poluzować poduszki poszarpać silnikiem żeby sie ułożył i dopiero dokręcić, Nie śpiesz się w tym wypadku - daj posłuchać komuś wprawnemu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Post autor: ŁukaszMan » pt lis 13, 2009 12:38

Flixu pisze:Mam problem ze skrzynią biegów, jak nie mam wciśniętego pedału sprzęgła to słychać jakiś dźwięk dziwny jakby coś o siebie tarło, wciskam pedał i ucicha, jeszcze jak jade na 5 i dodaje gazu coś piszczy pusze gaz już nie piszczy tylko na 5 i tylko przy dodawaniu gazu. Co to może być i czy opłaca się to naprawiać czy wymieniać skrzynie ?
Ten dziwny dźwięk gdy nie masz wciśniętego pedału sprzęgła to może być np. sprzęgło do wymiany. (docisk+tarcza) no i wtedy też łożysko oporowe. Drugą sprawą może być też łożysko na wałku głównym (tym co wchodzi w tarcze sprzęgłową) wciskając pedał sprzegłą rozłączasz skrzynie z silnikiem i wtedy odgłos ucicha,bo wałek się nie obraca.

Co do pisku na 5 biegu to masz za niski stan oleju w skrzyni.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości