na jakiej zasadzie dziala ssanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

darek i jadzka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pt lis 04, 2005 21:24
Lokalizacja: jadowniki

na jakiej zasadzie dziala ssanie

Post autor: darek i jadzka » ndz lis 20, 2005 22:40

witam wszystkich.... mam problem czy mozliwe ze nie odbija mi ssanie , na jakiej zasadzie dziala ono w silnikach 2.0 2E .Jak odpale auto to ma ladne niskie obroty a wystarczy ze dodam gazu a ono juz nie wruci do tych obrotow. Nie mam obrotomierze ale obroty przekraczaja dobrze ponad tysiac .Jeszcze co to zacina mi sie przepustnica jak dodam gazu i puszcze to sie zatnie i trzeba silniej nacisknac na gaz a wtedy czuc lekki przeskok co tam moglo nawalic.pomocy.....



Awatar użytkownika
szyki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr mar 23, 2005 19:54
Lokalizacja: pyrlandia
Kontakt:

Post autor: szyki » ndz lis 20, 2005 22:48

najobólniej mówiąc, ssanie działa na tej zasadzie, że jak wyczuje, że silnik jest zimny, to podwyższa obroty, żeby go rozgrzać.
a jak już termp. silnika osiągnie pewien poziom, to ssanie się wyłącza i silniczek powinien sobie równo pracować na wolnych obrotach.
oczywiście, to że ssanie się wyłączyło nie oznacza jeszcze, że silnik jest dobrze rozgrzany...

pozdr.



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » ndz lis 20, 2005 23:02

to zalezy jak ssanie jest sterowane czy przez czujniki czy inaczej , jest tez ssanie dzalajace przez przeplyw plynu chlodzacego ktory w miare rozgrzewania rozgrzewal sprezynke bimetalowa ktora odksztalcajac sie wylaczala ssanie ( tak ogolnie) inne ssanie jest sterowane czujnikami to juz mozna powiedziec ze jest elektroniczne , gdy plyn jest zimny czujnik podaje parametry do komputera a ten zas do zasilania paliwem i sterowaniem powietrza, ssanie , podanie wiekrzej dawki powietrza jest to powiazane oczywiscie tez z paliwem ( wieksza dawka ) , jak sie myle to poprawcie mnie, moze nie jest to tak idealnie napisane ale mysle ze bedzie wiadomo o co chodzi. pozdro


Zyj kolorowo :)

Awatar użytkownika
wójaszek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: pn paź 17, 2005 23:23
Lokalizacja: NIDZICA - brama na VWARMIĘ I MAZURY
Kontakt:

Post autor: wójaszek » ndz lis 20, 2005 23:05

to niech mi jeszcze ktos powie jak wydłuzyć czas trwania ssania MKII 1.6benzyna gaźnik 2E2


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=217495][img]http://img516.imageshack.us/img516/3865/c6b24316065aee5c.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 93 gości