Przecieki w chłodnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Lesniu

Przecieki w chłodnicy

Post autor: Lesniu » ndz lis 20, 2005 22:38

Posiadam Vento 1.8 benzyna, zaczela mi przeciekac chlodnica. Slyszalem cos o plynach uszczelniajacych, czy ktos je uzywal i jak sie sprawuja, bo ktos mi powiedzial ze po ich uzyciu siada glowica.



Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » ndz lis 20, 2005 23:20

jeżeli przecieki są niewielkie to warto spróbować z uszczelniaczami, one zatykają tylko tam gdzie dostaje się powietrze, ale oczywiście najlepiej wymienić chłodnicę. Kiedyś musiałem wlać całą butelkę uszczelniacza, żeby nie ciekła chłodnica, a ostatnio jak rozkręciłem ów silnik nie miał jakiś większych śladówosadzania się tego środka.
Ostatnio zmieniony ndz lis 20, 2005 23:22 przez nawrotvw, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz lis 20, 2005 23:38

vario pisze:nie polecalbym tych plynow....wydaje mi sie ze moze zatkac nie tylko dziurawa chlodnice....
Też słyszałem taka opinię od jakiegoś znajomego (nagrzewnice też przytkało)
Dawniej wycinało sie rurki które lały, ale to było dawniej w czasach kryzysowych kiedy nic nie było i jeżeli ucieka Ci sporo płynu to nic tylko nowa chłodnica - ja też mam wyciek ale tak szklanke na miesiąc więc tyle to dolewam, a jak sie powiększy to niestety będę musiał wykonać stosowny zakup



bogus_z
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:21
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bogus_z » ndz lis 20, 2005 23:54

nie wiem ile kosztuje nowa, uzywki nie polecam, bo mozesz kupic gorsza niz masz.moze zanim kupisz nowa to sprobuj (to glupie co napisze) zakleic poksylina>>??Sprobuj nic do stracenia



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pn lis 21, 2005 00:41

kup nową i po sprawie.Teraz idzie zima i jak szlak Ci ja trafi to będzie większy kłopot.Pozatym ja też niepolecam żadnych uszczelniaczy bo wszystko mogą zalepić.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości