Ładowanie akumulatora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gadom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:13
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Ładowanie akumulatora

Post autor: gadom » czw lis 17, 2005 23:29

Witam szanownych kolegów.
Przygotowując się do zimy sprawdziłem ładowanie akumulatora i okazało się że jest 13,4V a powinno buć chyba ok 14,2V. Oczyściłem końcówki przewodów, sprwdziłem mase i dalej to samo. Czyżby regulator do wymiany?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lis 17, 2005 23:36

Tak. Albo szczotki, albo jak ja miałem przebicie na wirniku (wymieniłem sam wirnik za 40 zł).


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » czw lis 17, 2005 23:43

13.4 to nie problem do zmartwień choć wyższe nie zaszkodzi. Sprawdź jeszcze ładowanie pod obciązeniem (światła, ogrz. szyby itp), jeśli drastycznie nie spadnie to się nie przejmuj. Sprawdzić regulator to banał, wykręć go (2 wkręty) i sprawdź szczotki. Jeśli mają powyżej pół centymetra to zima Twoja, jeśli mniej - ok 60 zł; czas operacyjny 10 min. przy braku wprawy. Dobrze jest to konsultować z elektrykiem bo mogą być zużyte pierścienie alternatora, ale to ostateczność ( nie wspominamy oczywiście że za luźny pasek to też spadek napięcia!!!).


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

gadom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:13
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: gadom » czw lis 17, 2005 23:58

Pasek naprężony a przy obciążeniu ładowanie jest takie samo. Jutro zobacze długość szczotek.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 166 gości