Jak zbadać turbinę w mk2 GTD?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Jak zbadać turbinę w mk2 GTD?

Post autor: stonefree » śr lis 16, 2005 21:00

Cześć.Czy byłby ktos w stanie pomoc mi w takiej kwestii?:Mam golfa 2 GTD.który chodzi nieco bardziej mułowato niż inne GTD ktorymi jeździłem.Dziś się pokusiłem o zmierzenie ciśnienia- w innym golfie zdjąłem fiutek z rurki na turbinie i podłączyłem manometr do pompowania kół.Po mocnym dodaniu gazu pokazał mi 0,5 bar.To samo z moim zrobiłem- ale ten niecałe 0,3 bara mi pokazał i to dopiero powyżej 4000 obr.Chciałbym wiedzieć,czy to się da wyregulować śrubą przy zaworze upustowym?Jak wogóle powinno sie sprawdzać turbosprężarkę,i co może ją boleć?No i ile kosztuje naprawa?P.S. Samochód mi kopci przy mocnej przegazówce.Proszę o odpowiedź i pozdrawiam!



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » śr lis 16, 2005 21:19

Pamietaj, ze silnik 1V ma 60km i to jest tzw ekodiesel, inne GTD moga miec 70 lub 80km. Mozna zwiekszyc cisnienie na zaworze, poszukaj, bylo to bardzo dokladnie opisane na forum. A co do sprawdzania cisnienie to trzeba to sprawdzac podczas jazdy bo na luzie nie powinno sie pojawiac cisnienie - samochod nie jest obciazony. Jesli masz male cisnienie to moze Ci sie zacial zawor lub masz nieszczelnosc. Dymi na czarno bo nie spala paliwa - cisnienie jest za male, a do spalania jest potrzebny tlen z powietrza



djset

Post autor: djset » śr lis 16, 2005 23:27

stonefree pisze:zdjąłem fiutek z rurki
hahaha



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » czw lis 17, 2005 20:49

No toc nie swój ;)



djset

Post autor: djset » czw lis 17, 2005 20:52

haha. przeciez wiem ;-)
pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości