witam chodzi mi o wymiane płynu chlodniczego w vw golfie 3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rafalbenek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr lis 16, 2005 17:39
Lokalizacja: Ełk

witam chodzi mi o wymiane płynu chlodniczego w vw golfie 3

Post autor: rafalbenek123 » śr lis 16, 2005 18:02

witam chodzi mi o wymiane płynu chlodniczego w vw golfie 3
to znaczy co i jak?? jaki plyn i jak to zrobic tzn. jesl chodzi o zaciski przy obudowie termostatu na gietkim wezu laczacm wylot chlodnicy z obudowa termostatu TO CZY JAK SIE GO ODCISNIE TO CZY TEN SAM ZACIS MOZNA ZACISNAC JESZCZE RAZ???
NAPISZCIE COS NA TEN TEMAT TYLKO PROSIL BYM W TAKI SPOSOB ZEBYM MOGL SAM WYMIENIC TEN PŁYN :crazy:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lis 16, 2005 18:19

Jak masz oryginalne obejmy takie sprężynujące to je zakładasz spoko drugi raz. Ścigasz po ściśnięciu jakimiś kombinerkamia albo szczypcami. O płynach było. Raczej każdy dobry z wyjątkiem może tych najtańszych z supermarketów. Koledzy polecają koncentrat z serwisu skody, mało co drożej to wychodzi a jakoś pewna

[ Dodano: Sro Lis 16, 2005 5:19 pm ]
coś ponad 6 litrów. Kup 7.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » śr lis 16, 2005 19:01

Ja wymaniałem w sobotę termostat :food: , płyn i .. najwięcej cyrku miałem ze zdjęciem obejm o których wspominasz :panna: . Cyrk, że szok :kac: ... Dobrze, ze kumpla wziąłem ze sobą, bo jak mi juz sił brakło to on „targał” dziada kombinerkami :satan: ... Prysnąłem to WD40 a i tak było ciężko :chytry: :smoke: . Tak go(zacisk) zmasakrowałem, że po wymianie założyłem cymbant(obejmę, czy jak się to fachowo nazywa). Co do płynu to poczytaj archiwalne posty - ja robiąc to wybrałem Dynagel'a(ponoć ma dobre właściwości smarujące pompę, ja mam pasek napinany z pompy więc o nią dbam :helm: ). Zlałem stary płyn, przepłukałem układ... i weszło 5.5 litra :foch: . Wymiana - ogrzewanie na max, odkręć korek zbiorniczka wyrównawczego, odłącz dolny wąż(zleci z chłodnicy). Od góry przykrywa on termostat(wchodzi do jego obudowy :chytry: ). Termostat tez wymieniłem(zleciała woda z małego obiegu - jak jej nie spuścisz to się będziesz dziwił dlaczego weszły Ci tylko np. 3 litry :foch: ). Jak Ci silnik długo się nagrzewa to pomyśl też o tym teraz, przy wymianie płynu (termostat: tylko WAHLER - ok 30PLN). Przepłukałem układ bez użycia odkamieniaczy :chytry: , bo jeśli ktoś go kiedyś uszczelniał to teraz wszytko piknie wypłucze :panna: :chytry: . Układ sam się odpowietrzy :food: ...

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

djset

Post autor: djset » śr lis 16, 2005 23:29

w jednej z bardzo popularnych gazetek o samochodach byl test plynow ;)



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » śr lis 16, 2005 23:31

djset pisze:w jednej z bardzo popularnych gazetek o samochodach byl test plynow
...w jakiej... :chytry: :chytry: :chytry: ???


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

djset

Post autor: djset » śr lis 16, 2005 23:41

Auto Świat :)

[ Dodano: Sro Lis 16, 2005 22:41 ]
tylko ciiiiiiiiiiii ;-)



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » czw lis 17, 2005 09:39

djset pisze:tylko ciiiiiiiiiiii
... ;) ;) :pub: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

djset

Post autor: djset » czw lis 17, 2005 10:17

piwa nie pije, ale dzieki ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 111 gości