Drgania kierownicy podczas jazdy.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kozathe1st
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 02, 2005 22:05
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: Kozathe1st » śr lis 16, 2005 10:20

Double D pisze:Mam pytanie, czy jeżdżenie bez tych pierścieni ma jakies negatywne skutki poza tymi drganiami kierownicy?
Wydaje mi sie, że to niebezpieczne ponieważw takim wypadku felga wisi tylko na szpilkach. Felga powinna być osadzona na piaście (piasta ja trzyma a szpilki tylko dociągają). Nie wiadomo jak długo takie szpilki wytrzymają.



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Nie dobrze się dzieje

Post autor: Razal » śr lis 16, 2005 11:04

Kozathe1st pisze:
Double D pisze:Mam pytanie, czy jeżdżenie bez tych pierścieni ma jakies negatywne skutki poza tymi drganiami kierownicy?
Wydaje mi sie, że to niebezpieczne ponieważw takim wypadku felga wisi tylko na szpilkach. Felga powinna być osadzona na piaście (piasta ja trzyma a szpilki tylko dociągają). Nie wiadomo jak długo takie szpilki wytrzymają.
JAK NAJSZYBCIEJ ZMIEŃ FELGI ALBO POSTARAJ SIĘ O PIERŚCIENIE !!!

W przeciwnym razie może się okazać, że odpadnie Ci koło bo się szpilki poukręcają lub po prostu zetną :hmm:

Pamiętaj o tym, że pasowanie otworu centralnego koła i piasty samochodu jest bardzo dokładne, a dokładne spasowanie tego połączenia stanowi podporę dla Twojego samochodu x 4 oczywiście. Szpilki - śruby stanowią oczywiście b.ważną rolę - służą do podtrzymania tego połączenia żebyć nie stracił koła w czasie pokonywania np. zakrętu :hmm:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » śr lis 16, 2005 11:27

po pierwsze to pasowanie otworu sprawdz, a potem obejrzyj opony czy nie mają bąbli, bo przy bablu jest taki właśnie efekt, na zimówkach lubia wyskakiwać bable delikatne. mi tak wyskoczył i trzęsło właśnie tak od 80-100 potem milkło, ale zawsze delikatnie sciagał w lewo(na lewej oponie rpzedniej to było, zamieniłem tył z przodem i jest okej.


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
qbab
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn gru 27, 2004 14:01
Lokalizacja: Łódź (okolice)
Kontakt:

Post autor: qbab » śr lis 16, 2005 12:50

Witam
rowniez moim zdaniem moze to byc uszkodzona opona, a czesto jest tak ze trudno to zobaczyc. Ja nie zobaczylem i zalatwilem sobie lozysko. Wtedy takze byla to zimowka, ktora tez byla wywazana ale opona pewnie odksztalcala sie dopiero pod naciskiem.
Ja bym dokladnie obejrzal opony toczac powolutku samochod albo zdjal kolo i zobaczyl czy nie ma skrzywien (ja mialem jakby eSowaty ksztalt)

Pzdr


QbaB

Kozathe1st
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 02, 2005 22:05
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: Kozathe1st » śr lis 16, 2005 21:54

Odebrałem dzisiaj samochód od mechaniora.
Wszystko zostało sprawdzone + ustawienie zbieżności. Koleś dokładnie oglądał oponki i wyważył je na swojej maszynie. EFEKT ---> ciut lepiej ale nie jest tak jak powinno być.
Stawiam na to, że coś nie tak z oponami. Być możej jest jakaś wada której na gołe oko nie widać.
I tyle mam z opon zimowych :grrr:
Wielkie dzieki za pomoc i wypowiedzi.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości