Spreżyny Golf II do Golf III

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
baldman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 09:37
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Spreżyny Golf II do Golf III

Post autor: baldman » wt lis 15, 2005 20:06

Witam posiadam Golfa III 96 rok (inne kielichy od innych wczesniejszych III) i chciałbym załozyc spreżyny z golfa II. Spręzyny o oznaczeniu KBA NR 90 423 Golf II 190 022120 i druga para 190022121 kolr czerwony. W chwili obecnej nie pasują mi kilichy zakładane od góry na sprezyny, orginalne z III są za wąskie do tej spreżyny. Czy jak zmienie kielich na ten z golfa II lub III sprzed 96 roku to bedzie już wszystko gites, czy po prostu trzeba całkiem inne spreżyny w golfach od 96 roku. Te sprezyny planuje założyc na fabryczne amortyzatory chyba wytrzymają???


Golf III Movie, 96, 1,9 TDI, gwintowane zawieszenie H&R, chiptuning

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » wt lis 15, 2005 23:37

wystarczy, że zmienisz talerzyk sprężyny wraz z poduszką i łożyskiem - na ten z golfa 2 lub z golfa 3 do roku 09.1994. wtedy wszystko bedzie pasować :bigok: sam ostatnio to przerabiałem, więc wiem :hmm:



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

:pub:

Post autor: Razal » śr lis 16, 2005 00:01

ku_bi pisze:wystarczy, że zmienisz talerzyk sprężyny wraz z poduszką i łożyskiem - na ten z golfa 2 lub z golfa 3 do roku 09.1994. wtedy wszystko bedzie pasować :bigok: sam ostatnio to przerabiałem, więc wiem :hmm:
prawda :bigok: prawda


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
baldman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 09:37
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: baldman » śr lis 16, 2005 19:16

A jeszcze takie cos. Talerzyki od Golfa II są inne niż w III od 95 roku. Bo tak przykładałem spręzynę do amortyzatora i te spręzyny są krótsze od fabrycznych o około 5 cm. jak założyłem sprężynę to nie można było docisnąć jej talerzykiem (tym co teraz mam) na amortyzatorze (przy max odchyleniu tłoka z amorka). Czyli sprężyna była luźno czy jak wymienie talerzyk i łozysko z golfa II to spręzyna sie docisnie. Znajomy na fabrycznych amorkach obnizył auto o 6 cm na fioletowych sprężynach, ja mam czerwone.


Golf III Movie, 96, 1,9 TDI, gwintowane zawieszenie H&R, chiptuning

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » śr lis 16, 2005 21:30

baldman pisze:A jeszcze takie cos. Talerzyki od Golfa II są inne niż w III od 95 roku. Bo tak przykładałem spręzynę do amortyzatora i te spręzyny są krótsze od fabrycznych o około 5 cm. jak założyłem sprężynę to nie można było docisnąć jej talerzykiem (tym co teraz mam) na amortyzatorze (przy max odchyleniu tłoka z amorka). Czyli sprężyna była luźno czy jak wymienie talerzyk i łozysko z golfa II to spręzyna sie docisnie. Znajomy na fabrycznych amorkach obnizył auto o 6 cm na fioletowych sprężynach, ja mam czerwone.
przecież już wyzej pisałem, ze musisz wymienic talerzyk na ten strszy typ do golfa 2 i 3 do roku 94. nieczytałes :?: :crazy: :otepienie:



djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: djprezes » czw lis 17, 2005 01:22

baldman pisze:A jeszcze takie cos. Talerzyki od Golfa II są inne niż w III od 95 roku. Bo tak przykładałem spręzynę do amortyzatora i te spręzyny są krótsze od fabrycznych o około 5 cm. jak założyłem sprężynę to nie można było docisnąć jej talerzykiem (tym co teraz mam) na amortyzatorze (przy max odchyleniu tłoka z amorka). Czyli sprężyna była luźno czy jak wymienie talerzyk i łozysko z golfa II to spręzyna sie docisnie. Znajomy na fabrycznych amorkach obnizył auto o 6 cm na fioletowych sprężynach, ja mam czerwone.
Na fabrycznych amortyzatorach mozna obnizyc jedynie o 4 cm. Poleć mu wymiene na sportowe bo na tych długo nie pojedzi.


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
baldman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 09:37
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: baldman » czw lis 17, 2005 08:07

przecież już wyzej pisałem, ze musisz wymienic talerzyk na ten strszy typ do golfa 2 i 3 do roku 94. nieczytałes :?: :crazy: :otepienie:[/quote]

Tak czytałem, dzieki za tą uwagę już talerzyki i kielichy z Golfa II są w drodze, mam nadzieje że chociaż troszke docisną sprężynę żeby nie była luźno. No i mam nadzieję że auto nie opadnie niżej niż 4 cm, ale wszystko się zobaczy po założeniu


Golf III Movie, 96, 1,9 TDI, gwintowane zawieszenie H&R, chiptuning

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości