golf mk3 1.6 nie trzyma obrotow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

boniek21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 20, 2009 07:33
Lokalizacja: slupsk

golf mk3 1.6 nie trzyma obrotow

Post autor: boniek21 » pn paź 12, 2009 20:16

witam,mam problem z obrotami w moim golfie, zresztą nie ja pierwszy. Podejrzewałem silnik krokowy ale dziś przypadkiem odłączyłem przewód podciśnienia od regulatora ciśnienia paliwa i golfik trzyma obroty. Mozę ktoś orientuje się czy może ten czujnik być zepsuty i dlatego są problemy z obrotami?Dodam tylko ze wyjąłem cały ten czujnik i jak próbuje dmuchać lub ciągnąc powietrze to nic nie idzie ale może płocka maja za mało siły. Przewód z podciśnienia ciągnie powietrze a jak go zatykam palcem to obroty spadają. Jeśli ktoś coś wie na ten temat proszę o pomoc

[ Dodano: 12 Paź 2009 20:47 ]
chodzi o regulator cisnienia paliwa rpm79



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn paź 12, 2009 20:49

jak odpinasz węzyk to zmienia się skład mieszanki. Skoro w tej sytuacji obroty się poprawiają to coś nie tak jest z dawką paliwa. Być może czujnik temperatury, albo zepsuta sonda lambda. Na początek podpiąłbym vaga ale lepiej tester sondy żeby zobaczyć co z nią.
Ostatnio zmieniony pn paź 12, 2009 20:49 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

boniek21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 20, 2009 07:33
Lokalizacja: slupsk

Post autor: boniek21 » pn paź 12, 2009 22:18

dzięki za odpowiedz,jutro zamowie czujnik,a potem po kolei do skutku, do vaga nie mam zbytnio mozliwosci sie podpiac bo mieszkam w niemczech.Jak cos bede wiedzial dam znac



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości