problem z odpalaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pink75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 01, 2006 21:25
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

problem z odpalaniem

Post autor: pink75 » sob paź 10, 2009 16:54

Witam wszystkich,
Na wstępie zaznaczam, że szukałem podobnego tematu na forum ale niestety nic nie znalazłem. A więc posiadam golfa 3 1,6 AEA 75KM benzyna+lpg.
Parę dni temu podczas normalnej jazdy nagle auto zaczęło tracić moc po dodaniu gazu jeszcze szybciej, przełączyłem na benzynę to samo w końcu zgasło. po kilku próbach odpalenia na jałowym odpala ale rzuca silnikiem (straszny klekot) obroty od 400-1000 potem po kilkunastu sekundach gaśnie (nie ważne zimny czy ciepły silnik to samo).
Ten sam manewr po dodaniu gazu - pada jeszcze szybciej. Ponadto na samym końcu jest "efekt" kichnięcia. Sprawdzone:
1. rozrząd - ok
2. cewka - ok.
3. świece - po wykręceniu jest iskra, że może chyba konia zabić :-)
4. hall - kolega zmierzył twierdzi, że ok
5. przepustnica wyczyszczona
6. kable wydają się być ok
7. pod vagiem nie wykrywa żadnych błędów.
8. zawory sprawdzone - nie ma zastrzeżeń

Dodam że po sprawdzeniu świec okazało się że zalewa (czasami nie dopala? - świece są okopcone) dwa pierwsze cylindry od aparatu zapłonowego.
jeśli ktoś ma jakiś pomysł będę wdzięczny za pomoc, bo niestety mam małą "załamkę " ponieważ k... koncepcje mi się prawie skończyły i nie wiem co robić.
Z góry dzięki wielkie za wszelką pomoc.



Awatar użytkownika
abt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw maja 21, 2009 21:38
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: abt » sob paź 10, 2009 17:19

odłacz lambde i zobacz ,miałem podobnie vag nie pokazywał że lambda zwariowała :helm:


....skąd brać na to wszystko siano....

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości