Ciężki rozruch rozrusznika Golf2 1.3 gaźnik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bajcio

Ciężki rozruch rozrusznika Golf2 1.3 gaźnik

Post autor: bajcio » pn lis 14, 2005 10:49

Witam
Gdy temperaturze na dworze spadnie do zera, po nocy rozrusznik cięzko chodzi mułowato. Gdy pochodzi silnik 1 minute i po zgaszeniu to po kolejnym odpaleniu rozrusznik kręci normalnie.Mase dodatkową pociągłem z akumulatora do alternatora ładowanie jest dobre, akumulator 45Amper jest nowy ładowany był 2 miesiące temu na prostowniku, regulator napięcia też jest nowy. Co może być przyczyną? Proszę o odpowiedź z góry dziękuje



Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » pn lis 14, 2005 11:18

Aku na pewno nowy, czy stary i ładowany?
Bo mi to wygląda właśnie na słyby akumultor


Black

bajcio

Post autor: bajcio » pn lis 14, 2005 11:24

Akumulator jest nowy w lutym tego roku był kupiony firmy centra 45A



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn lis 14, 2005 11:28

blackwhite pisze:Bo mi to wygląda właśnie na słyby akumultor
Dokładnie tak to wyglada.Po minucie aku nieco się naładuje i kręci normalnie.
Sprawdź 2 rzeczy
1.Stan naładowania akumulatora - aerometrem
2.Klemy - czy nie są zaśniedziałe.
Może być jeszcze jedna sprawa. Gdzieś "ucieka" prąd. To też można sprawdzić amperomierzem.
bodzio_j



bajcio

Post autor: bajcio » pn lis 14, 2005 11:35

Tylko gdy temperatura na dworze jest powyzej 10 stopni celcjusza to akumulator kreci po nocy normalnie klemry są dobre czyste ładowanie jest 13,8 volta



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn lis 14, 2005 11:48

Przyczyną - choć małoprawdopodobną w tym wypadku-może byc gęsty olej i wysoki jego poziom.W niskiej tem. olej gęstnieje i stawia duży opór.
I jeszcze jedna sprawa- napisałeś, że pociągnąłeś dodatkową masę z alternatora do akumulatora. Nie bardzo wiem o co chodzi. Masa powinna być od aku do karoserii. I co dość ważne od silnika do karoserii. Często się urywa.
bodzio_j



bajcio

Post autor: bajcio » pn lis 14, 2005 13:00

Gdy miałem malucha miałem podobny problem pojechałem do elektryka samochodowego i masa która była z karoserią a silnik była juz zniszczona wiec podłaczył mi kabel masa karoseria i alternator w małeym stopniu pomogło bo lampka która swieci sie wewnatrz samochodu zaczeła mocniej świecic wiec zrobiłem tak samo a czy cos pomogło to nie wiem. Słyszałem ze golfy maja słaba mase wiec tez tym sie sugerowałem i pocignołem kabel

[ Dodano: Pon Lis 14, 2005 14:05 ]
Chciałem dodać że jest to kabel stalowy i przykrecony do obudowy aletrnatora

[ Dodano: Pon Lis 14, 2005 14:08 ]
Jeżeli chodzi o olej jest to 15w40 lotos mineral i nie dawno go nawet wymianiełem wlałem 3,5 litra



Awatar użytkownika
lukimaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw sty 06, 2005 22:17
Lokalizacja: cch
Kontakt:

Post autor: lukimaster » pn lis 14, 2005 19:44

Mam podobny problem-TYLKO W ZIMNE DNI ! Otoz - jak jest ZIMNO rozrusznik sie zamula(jakby jakies zwarcie bylo, wszystkie konrolki przygasają i nieprzekreci) ,tzn.po 1wszym przekreceniu kluczyka,wtedy wystarczy 'okrecic; kluczyk i zapali juz normalnie. Zacząlem od przeczyszczenia masy, nastepnie wymienilem akumulator(-Magneti Marelli-55 Ah)(wszystko rok temu)nie dało rezultatow.W tym roku oddalem go do elektryka, ktory wymienił szczotki i tulejki w rozruszniku- bez skutku! :grrr: Ladowanie sprawdzone-ok jest,aku tak samo ok! Elektryk powidzial ,ze jezeli to nie rozrusznik(a nie)to wina lezy w wadliwie ustawionym zaplonie(jeszcze nie sprawdzalem,bo trzeba na lampie) Pytanie -dlaczego dzieje sie to tylko w "zimne" dni(w "lato" jest cacy)-tzn.domyslam sie ze nastepuje spadek napiecia i nie daje rady...a moze to wina stacyjki??ale co ma stacyjka do zimna :hmm:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości