Dziwny PROBLEM z VW Golf III POMOCY...!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

shadow23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 03, 2005 10:02
Lokalizacja: Lidzbark Welski
Kontakt:

Dziwny PROBLEM z VW Golf III POMOCY...!

Post autor: shadow23 » ndz lis 13, 2005 12:14

Ave!

Mma bardzo dizwny problem z moim VW Golf III 1.8, podczas dluzszej jazdy na odcinku 100 km, w polowie drogi jak juz silnik sie dobrze rozgrzeje przy mniej niz 2 tys. obr/min zapala sie lampka od smarowania, natomisat jeseli jade caly czas okolo 3 tys-4 tys.obr/min nigdy sie nie zapali, jezeli tylko jest juz jakies chamowanie i obroty spadaja ponizej 2 tys. wlacza sie lampka, po przegazowaniu na powyzej 2 tys znika i tak caly czas sie dzieje.

Sprawdzalem cisnienie na zimnym i cieplym silniku i jest wedlug normy.

Prosze o pomoc co moze byc nie tak z moim vw ??

Pozdrawiam
shadow23


www.kraksy.eu , www.malinowski.org.pl

shadow23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 03, 2005 10:02
Lokalizacja: Lidzbark Welski
Kontakt:

Post autor: shadow23 » ndz lis 13, 2005 12:58

Ave!

Czytam i czytam na tym forum i przyczyn moze byc kilka, Filtr oleju, ja mam filtrona i chyba go wymienie bo od tego najczesciej sie to wszystko wali w tym aucie, kolejna moze byc czujnik, ale czujnik wymienialem nawet na taki lepszy i to samo, wymienie filtr oleju na lepszy i zobacze czy pomoze.

Pozdrawiam
shadow23


www.kraksy.eu , www.malinowski.org.pl

bogus_z
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:21
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bogus_z » ndz lis 13, 2005 16:58

moze sprawdz stan oleju...



Awatar użytkownika
radziodm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw maja 26, 2005 17:44
Lokalizacja: Warmia i Mazury /W-wa

Post autor: radziodm » ndz lis 13, 2005 17:41

ja mialem dokladnie taka sama sytuacje, w miescie jak mi sie olej nagrzal i sie zatrzymalem to lampka oleju zaczela migac, jak ruszalem i jechalem gasla, jak temperatura spadla bylo wszystko ok, najpierw przyczyna byl odkrecony filtr oleju (troche zabryzgalo mi silnik, filtr oczywiscie FILTRON) dokrecilem i po paru dniach zaczelo sie to samo, olej mi skads lecial i doszedlem ze czujniki mam oba walniete, wymienilem i jak narazie jest wszystko OK :D dodam ze cala sytuacja zaczela mi sie po wymiaine oleju, wczesniej jak nic nie ruszalem bylo wszystko ok, dojechalem z niemiec i nie mialem zadnych problemow

zobacz dokladnie przy czujnikach czy nie ma tam sladu oleju pod tymi gumkami co sa nasuniete na czujniki



Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » ndz lis 13, 2005 18:15

to z tego co tu piszecie lepiej jest sie wystrzegać filtrów oleju marki FILTRON ???? Bo z tego co tu czytam przeważnie on jest przyczyną kłopoitów z lampka oleju i czujnikami


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

robi123

Post autor: robi123 » ndz lis 13, 2005 18:28

witam ja miałem taki problem i był uszkodzony licznik powymianie działało wszystko bez zarzutów



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » ndz lis 13, 2005 19:41

GTomek pisze:to z tego co tu piszecie lepiej jest sie wystrzegać filtrów oleju marki FILTRON
Toż to kompletna bzdura... Nie uważasz?


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » ndz lis 13, 2005 21:46

Albo olej kiepski albo pompa oleju do wymiany
olej za rzadki (niewykluczone że coś do niego poleciało np benzyna i go rozrzedziło) po rozgrzaniu jeszcze rzadszy i trudniej jest go pompie sprężyć no chyba że szybciej pompa chodzi a to uzyskujesz przez wysokie obroty silnika
Albo pompa sie kończy olej dobry ale jak sie rozgrzeje silnik min rzadszy i stąd kłopoty z uzyskaniem ciśnienia
A filtr oleju jakby był zapchany to nie przepuszczał by zimnego gęstego oleju więc lampka by ci się paliła na zimnej furze
pzdr flat



Awatar użytkownika
neo25-pk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 01:46
Lokalizacja: LESZNO...WLKP
Kontakt:

Post autor: neo25-pk » ndz lis 13, 2005 22:24

Marihuana Man pisze:
GTomek pisze:to z tego co tu piszecie lepiej jest sie wystrzegać filtrów oleju marki FILTRON
Toż to kompletna bzdura... Nie uważasz?
Pewnie że bzdura...te filtry są the best...mieszkam 30km od tej fabryki i mam 2 kumpli którzy w niej pracuja...zawsze mi podrzucaja nówki i jeszcze sie niezdarzyło by cos było nie tak. Maja ISO9001 i niema mowy o bublach. Sam pracuje w fabryce produkujacej komponenty do aut, turbosprężarki, obudowy alternatorów, rozruszników, sprzęgła itd...i wiem co to ISO ;D


Pilnie kupię osłone rozrządu (górną boczna pokrywę, plastik) !!!

shadow23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 03, 2005 10:02
Lokalizacja: Lidzbark Welski
Kontakt:

Post autor: shadow23 » pn lis 14, 2005 19:37

Ave!

Panowie wymienilem Olej na Mobil M 15w40, taki jak byl w tym silniku od samego sprowadzenia, filtr powietrza i filtr OLEJU na FILTRON. Teraz w piatek zobacze czy na trasie zrobi mi to co poprzednio.

O tej kontrolce oleju mozna by bylo wiele napisac, bo tak naprawde przyczyn moze byc wiele, filtr oleju, olej, deska rozdzielcza i wiele innych.

Czujniki mam oki bo wymienialem oby dwa, olej jest nowy i wszystkie filtry, stan oleju jest oki, takze wszystko sprawdzalem.

Takze smarowanie jest dobre oraz cisnienie oleju, myslalem ze to pompa olejowa ale jednak to nie pompa sprawia ten problem.

Pozostaje mi tylko czekac.


www.kraksy.eu , www.malinowski.org.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości