charakterystyka czujnika temperatury

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

charakterystyka czujnika temperatury

Post autor: homsky » sob lis 12, 2005 16:57

Moje toczydło to mk2 1.8i RP,czy ktoś posiada charakterystykę czujnika temperatury ? tzn zalezność rezystancji od temperatury - od jakiegos czasu silnik dziwnie sie zachowuje, utrzymuje bardzo niskie wolne obroty ok 600obr/min, a przy przyspieszaniu czuje wyraźnie jak silnik jest dławiony - podobny efekt jak mieszanka jest zbyt uboga. Podejżewam czujnik temperatury (niebieski) że daje złe impulsy do "komputera" , kupiłem nowy czujnik ale jakies włoskie kupa i nie jestem pewny tego czujnika, chciałbym sprawdzić jego rezystancje w zalezności od temperatury ale nie mam z czym porównac czy jest właściwa czy nie! Prosze o jakis link lub przesłanie charatkerystyki na mój mail: homsky@interia.pl



bendzel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 20:50
Lokalizacja: Polska

Post autor: bendzel » sob lis 12, 2005 19:05

niebieski czujnik temp jest od automatycznego ssania, na zimnym silniku ma on ok 4kom



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » ndz lis 13, 2005 11:47

wiem że ten czujnik jest od "ssania" bo na podstawie jego sygnału wtryskiwacz daje więcej paliwa na zimnym silniku! piszesz że na zimnym silniku czujnik ma rezystancje 4kΩ, ale zimny silnik to jaka temperatura jest według ciebie? 20st , 0st -20st ????????? czujnik ten musi miec ścisle okresloną rezystancje zależnie od tepmeratury, mierzyłem mój czujnik i oto wyniki:
+50st - 1kΩ
+20st - 2,5kΩ
-10st - 7kΩ

czyli widać że czujnik poprawnie sie zachowuje, bo ze spadkiem temperatuty rosnie jego rezystancja, tylko pytanie za 100 punktów - czy wartości tej rezystancji sa właściwe???
nie moge nigdzie znaleźć parametrów tego czujnika, chyba zadzwonie do VW hehehe!



figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: figurel » ndz lis 13, 2005 23:35

IAT to czujnik temperatury powietrza dolotowego, czy o ten ci chodzi to nie wiem. W kazdym razie ma taką charakterystykę:

Obrazek



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pn lis 14, 2005 01:23

figurel pisze:IAT to czujnik temperatury powietrza dolotowego, czy o ten ci chodzi to nie wiem. W kazdym razie ma taką charakterystykę

tu dales co innego,jest to opis do czujnika cztero pinowego. Rp ma 2 piny



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pn lis 14, 2005 17:16

dzieki za zaintereowanie tematem, ale to nie o ten czujnik chodziło jak zauważył słusznie Daroo! Ale udało mi sie znaleźć w jakiejś angielskiej serwisówce parametry tego czujnika i okazuje sie że te zmieżone przeze mnie sa bardzo podobne z serwisowymi , czyli czujnik temp jest OK! Oj chyba musze rozebrac wtryskiwacz w drobny mak, przeczyścić wszystko dokładnie, posprawdzac styki przewodów, wężyki itp , ale mi sie nie chce bo coraz zimniej i klucze do rąk przymarzają, hehehe , jak znajde przyczyne tego mulenia na benzynie to dam znać! narazie dzieki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości