DIESEL Prosba o pomoc-stracilem juz pomysly

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wisienka0401
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn lis 22, 2004 00:16
Lokalizacja: Wawa

DIESEL Prosba o pomoc-stracilem juz pomysly

Post autor: wisienka0401 » pt lis 11, 2005 22:21

Witam.
Ponownie zwracam sie z prosba o pomoc. Problem jest nastepujacy. Silniczek 1.6 TD JR.
Jadac golfikiem przy przyspieszaniu nastepuje jakby odciecie paliwa- zaraz opisze o co chodzi.
Np Ruszam z jedynki z pelnym przyspieszeniem, na jedynce nic sie nie dzieje auto ciagnie niemilosiernie, przepiecie na 2 autko ciagnie do okolo 40-45 km/h i nastepuje cos tak jakby w benzynie bylo odciecie paliwa. Silnik nie wkreca sie dalej, a zeby bylo smieszniej zwalnia samochod, czyli dzieje sie cos takiego jakbym wogole zdjal noge z gazu, a gaz mam wcisniety do opotu. Na 3 okolo 60-65 km/hm, dzieje sie to samo. Na 4 około 80-85 km/h. Po prostu nie wiem co to moze byc. W momencie jak nastapi ten brak podawania paliwa, wystarcza wcisniecie sprzegla i puszczenie i auto przyspiesza dalej bez problemowo.
Ostatnio sprawdzilem ze takie blokowanie podawania paliwa o wiele czesciej sie dzieje w momencie jak jade po wyboistej drodze, wtedy co chwila musze wciskac sprzeglo lub zmieniac bieg na wyzszy.
Dodam co bylo robione w silniku. Pompa byla oddana do naprawy, brala lewe powietrze. jest zrobiona i wszystko z nia ok. Wszystkei filtry wymienione. Silnik po generalce(wszystko wymienione oprocz wtryskow, nowa glowica(kompletnie nowa), nowy alternator(myslalem ze to cos z elektryka, ze moze w momencie zalaczenia turbo wystepuje jakies obciazenie i jest odcinane napiecie na pompie, niestety to nie to), Przewody paliwowe wymienione.
prosze o pomoc poniewaz juz wszystko sprawdzalem i nie wiem co to jest. Dieslowcy u ktorych bylem tez rozkladaja rece.
Wlozylem w ten samochod mase pieniedzy, wymienilem wszystko i ten jedyny szkopul zabiera mi przyjemnosc z jazdy.
Prosze o wszystkie mozliwe pomysly, bo moze sam przeoczylem jakis szczegolik.



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » śr lis 16, 2005 00:32

Jaka masz turbine? Moze zacial sie zawor regulujacy cisnienie i otwiera sie zawor bezpieczenstwa? tylko wtedy samochod powinien sie rozpedzac powoli dalej a Ty piszesz, ze zwalnia.Zeby to sprawdzic trzeba podlaczyc wskaznik doladowania - na poczatku cisnienie powinno rosnac a jesli otwiera sie zawor bezpieczenstwa cisnienie spada do bezpiecznej wartosci i zacznie rosnac dopiero jak puscisz i nacisniesz znow pedal gazu. W pompie jest jeszcze jakis zawor - sprezyna ktora odcina paliwo w zaleznosci od obrotow mozne przy regeneracji cos Ci popsuli?



Awatar użytkownika
SCRASH
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt lis 15, 2005 13:58
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Post autor: SCRASH » śr lis 16, 2005 20:07

Stawialbym na filtr paliwa bo mialem to samo a diesel musi miec filterek cacy ale jesli jestes pewien ze na 100 % jest nowy to niewiem


Byl Golf MK1 1.6 B+G pozniej Golf MK1 1.6 diesel
teraz jest Vectra 1.8 B+G

greg

Post autor: greg » śr lis 16, 2005 20:30

SCRASh dobrze mówi - wymie filtr paliwa, ewentualnie masz zapchane sitko na smoku w baku



k631
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: pt lip 15, 2005 09:29
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: k631 » śr lis 16, 2005 20:31

Witam sprawdz ciśnienie doładowania i wszystko bedzie jasne, na mój gust uwalona turbina.Pozdrawiam :panna:



greg

Post autor: greg » śr lis 16, 2005 20:32

Jakby była uwalona turbina to by na 1 nie ciągnął.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 58 gości