Opadający szyberdach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kczapla

Opadający szyberdach

Post autor: kczapla » śr lis 09, 2005 10:03

Mam problem z szyberdachem w Golfie III 95r. Szyberdach działa w zasadzie prawidłowo, lecz jak zamykam samochód centralnym zamkiem to szyberdach zostaje przeciągnięty, tzn opada tak że powstaje szpara. Co może być przyczyną?



Awatar użytkownika
el golfo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lis 02, 2005 19:15
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: el golfo » śr lis 09, 2005 20:15

Ja mam u siebie taki sam objaw i też sie zastanawiałem co jest że on tak opadł,wszystko działa poprawnie,i nie przecieka.Ale mogę zapewnić że z tym problemem nie jesteśmy sami,znam też jeszcze kogoś kto tak ma.Dowiedziałem sie że można to poprawić ale to jest czasochłonne i nie tanie,tak oświadczyli mi w jednym z warsztatów. 8-[


Życie jest piękne!

kczapla

Post autor: kczapla » śr lis 09, 2005 23:36

Na forum można znaleźć opis demontażu szyberdachu i nie wygląda to niestety prosto. Może ktoś jednak miał taki problem i sobie z nim poradził to pewnie będzie mógł udzielić jakichś cennych wskazówek. Nie mogę zrozumieć dlaczego szyberdach zostaje "przeciągnięty", czy jest tam jakiś czujnik położenia czy też blokada mechaniczna która została uszkodzona?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lis 09, 2005 23:52

Był post o tym jak ustawić linkę od szyberdachu bo prawdopodobnie to jest przyczyną. Nie moge go teraz znaleźć. Nie ma tam wyłączników krańcowych położenia samej szyby, tylko przy silniku. Jakoś tak to było, żeby najpierw ustawić dach w położeniu zamkniętym, potem odkręcić silnik, odłączyć jakoś linkę od niego ale nie wiem jak (może wystarczy po prostu odkręcić), włączyć silnik przesuwając włącznik do przodu (tak jakby zamykać dach) aż sie wyłączy. Wtedy przykręcić silnik z powrotem i powinno być ustawione jak należy. Był taki krótki treściwy post na ten temat około 1-2 miesiące temu. W każdym razie elektrykę masz w porządku, tylko to ustawienie linki nie tak jak należy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kczapla

Post autor: kczapla » czw lis 10, 2005 16:21

Dzięki za podpowiedź. Postaram się coś znaleźć na ten temat na forum.



Awatar użytkownika
Sebastian Brzeziński
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw maja 26, 2005 23:29
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Sebastian Brzeziński » czw lis 10, 2005 19:06

Witam.
Według mnie opadła Tobie tylko szyba od szyberdachu i można ją wyregulować bardzo prosto.
Musisz ściągnąć tylko plastykowe boczki i dostać się do śrub mocowania szyby (na imbus albo gwiazdkę) i wyregulować przy zamkniętym szyberdachu.
A jeśli chodzi o wyregulowanie silnika to wystarczy go odkręcić przy zamkniętym szyberdachu bez odłączania przewodów, wyciągnąć i nacisnąć przycisk najpierw jakiegokolwiek otwierania a następnie zamykania i założyć.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości