Konserwacja profili zamkniętych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Bastek666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 11:05
Lokalizacja: Kraków

Konserwacja profili zamkniętych

Post autor: Bastek666 » sob sie 22, 2009 12:07

Witam. Chciałbym zakonserwować profile zamkniete w moim Golfie 3 (97 rocznik)...auto jest 3-drzwiowe...Chodzi mi głównie o konserwacje PROGÓW I DRZWI (oczywiście od środka) Jak to DOKŁADNIE mam zrobić? ? CO I JAK mam ściągnąć zeby mieć dostęp do wnętrza tych elementów?. PRZEZ które otwory mam pryskać środek konserwujący? Gdzie te otwory sie znajdują? jak uzyskać do nich dostęp?? jak ściągnąć i nie zniszczyć tego co musze ściągnąć prze konserwacją?? No i jak to spowrotem założyć??
PROSZE o SZCZEGÓŁOWY opis, bo bede to robił pierwszy raz...Wiem tylko ze użyje Tectylu ML w sprayu:)...reszte może sie dowiem od was:) .....A może zna ktoś w miare tani i dobry warsztat z okolic KRAKOWA który zakonserwowałby mi te profile? Dziekuje za konkretne odpowiedzi.


Bastek

Awatar użytkownika
ziolo115
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ziolo115 » sob sie 22, 2009 12:38

witam zeby dostac sie do profili zamnkniętych (mam na myśli progi) nalezy wywalic kanape z tyłu cała a potem wyciągnąć boczki znajdujące sie z tyłu które pod szyba sa na zatrzaskach zasadniczo niezniszczalnych bo to metalowe spinki:) bodajze przykrecone sa tez 3 lub czterema wkrętami w okolicy słupków. po wyjeiu kanapy najpierw oparcia potem jej dolnej częsci bedziesz widział plastikowe zaślepki którymi przymocowane sa tez boczki w dolnej częsci nalezy je wuciągnąć. potem baardzo ostroznie wyciągać wszystko zeby nie połamac tylnych boczków w okolicach szczelin przez ktore przechodzą pasy bezpieczeństwa. po wybebeszeniu tego masz piękny dostęp do znacznej części progów oraz do ich całej przestrtzeni w sumie oraz co najwazniejsze rewelacyjny dostęp do prodili zamknietych nad tylnymi błotnikami które tez warto zakonserwowac. ja osobiscie robiłem to gestym olejem wymieszanym ze smarem w stosunku 1.1 choc było troche za geste. dobrze było by mieć pistolet którym uzyskał bys mgiełke olejową ale niezaleznie od uzytego srodka rób to dokładnie nie pomijając najmniejszej nawet szczeliny :)



Awatar użytkownika
Adam204
...
...
Posty: 936
Rejestracja: czw maja 03, 2007 12:15
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk

Post autor: Adam204 » sob sie 22, 2009 12:48

je z mojej strony dodam tylko tyle że jeśli szukasz jakiegoś warsztatu z okolic Krakowa to masz odpowiedni dział tj Grupa Małopolska http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=48 i tam poszukaj a poza tym to opcja szukaj też pomaga http://www.google.pl/custom?domains=for ... %3A1&hl=pl
Ostatnio zmieniony sob sie 22, 2009 12:53 przez Adam204, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

riggs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 23:12
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: riggs » czw kwie 15, 2010 20:39

Panowie ja będę konserwował progi mam już specyfik do tego ale pytanie jak zdjąć te czarne nakładki które są w środku auta żeby ich nie zniszczyć??Kiedyś (12 lat temu) robiłem konserwację progów w JETTA II no i ściągałem te listwy które są w środku auta ale niestety zatrzaski się połamały i potem trzeba było je przyklejać.Dlatego czy ktoś ma jakiś dobry sposób na ściągnięcie albo inny sposób żeby dostać się do progów od środka??Mój GOLFIK jest pięciodrzwiowy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw kwie 15, 2010 21:23

Od spodu pod progiem są co kawałek okrągłe otwory zatkane gumowymi korkami, wyjmujesz je, konserwujesz tamtędy, zatykasz, poprawiasz konserwację przy korkach jakimś Bollem i po pracy. Jak trochę przeschnie udrażniasz kanały odpływowe na brzegu progu na samym dole (już nie pamiętam czy w mk3 sa takie ale chyba tak). Poza tym nie masz co konserwować szczególnie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości