termostat golf IV 1.6 sr ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

crakersiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 11:09
Lokalizacja: ndg

termostat golf IV 1.6 sr ?

Post autor: crakersiak » czw sie 20, 2009 00:21

witam mam taki problem silnik dlugo lapie temerature kiedys byl to moment teraz po jakis 15 km dopiero mam 90 stopni lecz gdy wezme ogrzewanie na cieplo wskazowka spada na 80 stopni i teraz powiedzcie to termostat czy czujnik ?



adasiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt lip 24, 2007 00:52
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

Post autor: adasiek » czw sie 20, 2009 00:39

Jak dla mnie na 99% termostat, po prostu nie domyka się i dlatego długo łapie temperaturę, bo obieg wali cały czas na chłodnicę. Do tego jak włączasz ogrzewanie czyli jak by nie było w prostej linii dodatkowe chłodzenie płynu chłodniczego, termostat w ogóle już nie wyrabia i płyn chłodzi się do tego stopnia że wskazówka temperatury zaczyna opadać.



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » czw sie 20, 2009 07:47

wg. mnie też termostat
przy uwalonym czujniku wskazówka by Ci skakała - raz 90 później opadała do 0 za chwilę znów 90 i tak w kółko,
a jak masz termostat uwalony to jadąc w trasie wieczorem (kiedy chłodniej) to zauważyłbyś że temp. stoi na 80stopniach np a nie na 90
poza tym możesz sprawdzić na Vagu czy czujnik jakby był uwalony miałbyś błąd


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw sie 20, 2009 07:53

Jeżeli termostat będzie przepuszczał to dolny wąż od chłodnicy będzie ciepły, normalnie robi się ciepły dopiero jak termostat się otworzy czyli po nagrzaniu silnika. Zbadaj jak jest u Ciebie, ja też stawiam na termostat.



Awatar użytkownika
crook
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw lis 12, 2009 19:31
Lokalizacja: Mońki

Post autor: crook » ndz lis 15, 2009 15:20

Witam kolegów.

Przyłączę się do tematu.

U mnie też jest dziwny objaw z temperaturą.
Mianowicie czasami wogóle nie pokazuje temperatury a jak już pokazuje to podczas jazdy dochodzi tylko do około 70st.C (jak daję mu więcej w obroty lub jadę dynamicznie w mieście to temp dochodzi wyżej, nawet do 85st.C).
Dodatkowo długo się rozgrzewa.

Podejrzewam że objaw nie pokazywania temp to pewnie wina kabelka na czujniku lub czujnika, a to że rozgrzewa się długo i nie dogrzewa płynu do 90st.C to pewnie termostat.

Proszę kolegów o potwierdzenie moich domysłów.
I dodatkowo gdzie mam szukać czujnika temp. i termostatu, może jest jakiś foto poradnik jak wymienić termostat (i czujnik)?

Golf IV 1,4 16V 98r prod.

[ Dodano: 19 Lis 2009 12:32 ]
Już wszystko znalazłem.

Był zacięty termostat po wymianie krócej się nagrzewa i temp. dochodzi do 90st.C i tak zostaje.
Problem z nie pokazywaniem temp na wskaźniku pewnie kiedyś powróci bo jak ruszam czujnikiem to podczas odczytu z VAG-COMa temp spada do -40st.C ale wyczyściłem styki we wtyczce i narazie jest OK.
Ostatnio zmieniony ndz lis 15, 2009 22:14 przez crook, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości