Mk [III] - HAMULCE

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Mk [III] - HAMULCE

Post autor: h2o » pn paź 31, 2005 10:05

Witam :)

Dziś krótkie i szybkie pytanko :grin: . Od pewnego czasu zauważyłem, że przy hamowaniu tak jakby mi coś tarło. Dam sobie ręke uciąć, że to z tyłu na bębnach. W warsztacie je rozebrali... i nic. Wszystko w porzo. Kolocki w stanie super, kamyczków żadnych nie było, a mimo to trze nadal. Mechanior powiedział, że to tak jest jak samochód postoi troche na parkingu. To tarcie ustępuje podczas jazdy po którymś tam hamowaniu i później jest OK. Ale na drugi dzień wszystko zaczyna sie od nowa - znowu trze. Wczesniej tego nie było. Wiecie może co to jest, albo przez co?

pozdrawiam i czekam na odpowiedź



greg

Post autor: greg » pn paź 31, 2005 16:47

moja rada - jak ruszysz rano pociągnij na lekko zaciągniętym hamulcu ręcznym, ale tak żeby się koła obracały. zetrzesz ten stary syf i będzie ok.



Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: h2o » pt lis 18, 2005 13:58

Witam

Dzis powrócę do problemu. Może ktoś jednak wie co to może być z tymi hamulcami. Trze i trze podczas pierwszych hamowań. Niby nic, ale zaczyna mnie to juz irytować. Wcześniej tego nie było, a w innych autach nie słyszałem nic o takim czymś. No i powód mi troche nie pasi. Że niby postoi na parkingu to tak jest. Wcześniej jakoś stał i nic takiego nie było.


pozdrawiam i czekam na odpowiedzi



Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pt lis 18, 2005 14:08

tez tak kiedys miałem ale samo przestało...mechanior mi powiedział ze to wina klocków które po nocy twardnieja i dlatego słychac jakby cos tarło..po kilku hamowaniach było oki...zdarzyło mi sie to raz.....pozniej zato doszło piszczenie klocków...wiec sie wku...ilem ...rozebralem wyjałem klocki..przetarłem papierem sciernym i juz kupe czasu mam spokój...ale na dniach znowu bede musiał to rozbierac bo klocki sie koncza:)


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

lester182
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw lis 10, 2005 18:24
Lokalizacja: białystok

Post autor: lester182 » pt lis 18, 2005 14:08

U mnie było podobnie,przy pierwszych hamowaniach tylne hamulce tarły.Przyczyną było nie dociśnięcie przy hamowaniu szczęk hamulcowych do bębna(piasek,kurz ).Wymieniłem cylinderki i odpowietrzyłem i było ok.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości