Prośba o poradę w sprawie wymiany uszczelniacza w skrzyni

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Prośba o poradę w sprawie wymiany uszczelniacza w skrzyni

Post autor: tirsone » pn cze 22, 2009 22:58

Witam



Mam wielka prośbę aby ktoś kto cokolwiek słyszał o tym jak wymienić zimmering zaznaczony na focie napisał mi co po kolei się robi... bo nie chcę niczego skitrać...a zaczęło mi ciec z tego miejsca...
Na razie spuściłem olej ze skrzyni i odkręciłem wszystko do "gołego" wałka... Ale wałka się nie da chyba wyciągnąć i teraz nie wiem czy mam na chama wydłubać tą uszczelkę czy moze jakoś inaczej sobie poradzić..

Dzięki i pozdros

Obrazek


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt cze 23, 2009 12:26

Ustawiasz wybierak na luz, odkręcasz wszystko co u góry w korpusie, potem tą metalową blaszkę wybieraka, co ma na sobie cięgno, potem z drugiej strony tą alu nakrętkę wkręcaną w skrzynię i wysuwasz cały wybierak w stronę przodu auta. Jak nie ustawiłeś na lub i zacząłeś sobie pomagać młotkiem to gratuluję skrzynia do rozbiórki i dźwignie wybierania w skrzyni do wymiany są. W razie czego dzisiaj po 21 godzinie na GG mogę dokładnie wytłumaczyć co i jak.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt cze 23, 2009 13:29

No przecież to było kilka dni - może tygodni temu.... Użyj "szukaj".



Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » wt cze 23, 2009 14:08

TAZ pisze:Ustawiasz wybierak na luz, odkręcasz wszystko co u góry w korpusie, potem tą metalową blaszkę wybieraka, co ma na sobie cięgno, potem z drugiej strony tą alu nakrętkę wkręcaną w skrzynię i wysuwasz cały wybierak w stronę przodu auta. Jak nie ustawiłeś na lub i zacząłeś sobie pomagać młotkiem to gratuluję skrzynia do rozbiórki i dźwignie wybierania w skrzyni do wymiany są. W razie czego dzisiaj po 21 godzinie na GG mogę dokładnie wytłumaczyć co i jak.

niczego chyba nie skitrałem bo na razie odkręciłem blaszkę z tyłu i jedną śrubkę z góry..ale lekko nie było to fakt bo śruba była zapieczona przy tej blaszce.. i w sumie to przy próbie odkręcenia ciągle mi wskakiwało na jakiś bieg.

Ale jak ja odkręcę ten wielki korek z przodu to nie mam pojęcia : /
Jakby było coś nie tak to się do Ciebie odezwę..
Lipek81 pisze:No przecież to było kilka dni - może tygodni temu.... Użyj "szukaj".
a masz link? bo ja wczoraj przekopałem trochę forum ale poza jakimiś ogólnikami to nie znalazłem niczego.


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » wt cze 23, 2009 15:07

tirsone pisze:a masz link? bo ja wczoraj przekopałem trochę forum ale poza jakimiś ogólnikami to nie znalazłem niczego
to chyba pierwsze 3 strony :chytry: ... to jest na szóstej... jak będziesz miał jeszcze wątpliwości to pisz...
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=247559
Ostatnio zmieniony wt cze 23, 2009 15:07 przez -=ren=-, łącznie zmieniany 1 raz.


vwlifestyle.pl
Obrazek

esco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 12, 2009 16:10
Lokalizacja: gdansk
Kontakt:

Post autor: esco » wt cze 23, 2009 15:27

czesc słuchajciepotrzebuje pomocy w chce wywalić skrzynie biegów w golfie4 5 biegówka silniczek 1,4 tylko jak ja wydobyć robiłemwszystkie sprawy wzasadzie zwiazane z naprawą aleskrzynkiniewywalałem zabrałemsie do dego ale jak pies do jerza bo niemogłem poradzić sobie z półosią odstrony skrzynki macie jakiś dobry sposob na wyciągnięcie skrzynki poszedł mi olej ze szkrzyni i jestem unieruchomiony



Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » wt cze 23, 2009 15:35

-=ren=- pisze:
tirsone pisze:a masz link? bo ja wczoraj przekopałem trochę forum ale poza jakimiś ogólnikami to nie znalazłem niczego
to chyba pierwsze 3 strony :chytry: ... to jest na szóstej... jak będziesz miał jeszcze wątpliwości to pisz...
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=247559

wielkie dzięki : ) szukałem tego tematu przez szukajkę ale widocznie źłe hasla wpisałem.. : )


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » wt cze 23, 2009 15:37

esco, odkręcasz mocowanie skrzyni do silnika odpinasz obie półosie od skrzyni... niestety najłatwiej jest zdjąć krótka półoś i wtedy skrzynia wyjdzie łatwiej... żeby to zrobić to odkręcasz nakrętkę na półosi przy kole, odpinasz na sworzniu dolnym wahacz od zwrotnicy i wyjmujesz półośkę krótką...

odkręć sobie obie łapy od skrzyni... tą z tyłu aluminiową na 3 śruby i tą bardziej z przodu stalową na dwie... kombinuj i wyjmiesz...
Ostatnio zmieniony wt cze 23, 2009 15:38 przez -=ren=-, łącznie zmieniany 1 raz.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt cze 23, 2009 15:43

tirsone pisze:
TAZ pisze:Ustawiasz wybierak na luz, odkręcasz wszystko co u góry w korpusie, potem tą metalową blaszkę wybieraka, co ma na sobie cięgno, potem z drugiej strony tą alu nakrętkę wkręcaną w skrzynię i wysuwasz cały wybierak w stronę przodu auta. Jak nie ustawiłeś na lub i zacząłeś sobie pomagać młotkiem to gratuluję skrzynia do rozbiórki i dźwignie wybierania w skrzyni do wymiany są. W razie czego dzisiaj po 21 godzinie na GG mogę dokładnie wytłumaczyć co i jak.

niczego chyba nie skitrałem bo na razie odkręciłem blaszkę z tyłu i jedną śrubkę z góry..ale lekko nie było to fakt bo śruba była zapieczona przy tej blaszce.. i w sumie to przy próbie odkręcenia ciągle mi wskakiwało na jakiś bieg.

Ale jak ja odkręcę ten wielki korek z przodu to nie mam pojęcia : /
Jakby było coś nie tak to się do Ciebie odezwę..
Lipek81 pisze:No przecież to było kilka dni - może tygodni temu.... Użyj "szukaj".
a masz link? bo ja wczoraj przekopałem trochę forum ale poza jakimiś ogólnikami to nie znalazłem niczego.
Nakrętkę odkręcisz dorabiając sobie klucz do tego. Znajdź odpowiednią nakrętkę, do której dospawasz śrubę i po problemie. Chyba nawet nakrętka na klucz 24 pasuje tam idealnie. :hmm:



esco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 12, 2009 16:10
Lokalizacja: gdansk
Kontakt:

Post autor: esco » wt cze 23, 2009 16:24

właśnie miałem odkręconą półoske od piasty popusciłem też wachacz z trzech srubek i niemogłemcofnać półoski wogóle więc poległem ma ktoś możejakieś doświasdczenie w wywalaniuskrzynki

[ Dodano: 23 Cze 2009 16:55 ]
moze ktoś ma jakiśdostęp do schematu skrzynki biegów golf mk4



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » wt cze 23, 2009 18:20

esco pisze:łaśnie miałem odkręconą półoske od piasty popusciłem też wachacz z trzech srubek i niemogłemcofnać półoski wogóle więc poległem ma ktoś możejakieś doświasdczenie w wywalaniuskrzynki
no a od skrzyni odkręciłeś??


vwlifestyle.pl
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości