Sterowanie lusterkami problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

qnitus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 17, 2009 20:20
Lokalizacja: katowice/uk

Sterowanie lusterkami problem

Post autor: qnitus » śr cze 17, 2009 20:26

Witam jak w temacie.Mam dosc nietypowy problem otoz od pewnego czasu zauwazylem ze sterowanie lusterkami nie dziala poprawnie.Objawa sie to tym ze gdy pokretlo sterowania jest w pozycji kierowcy sterowane sa oba lusterka jednoczesnie,natomiast gdy w pozycji pasazer sterowanie jest dobre i steruje tylko lusterkiem pasazera.Dodam iz wczesniej bylo ok a problem pojawil sie (chyba nie jestem pewien) gdy pewien "mechanik" probowal wymienic wkladke zamka w bagazniku,nie wiem czy to ma cos wspolnego z tym ale spotkalem sie z opinia iz to moze byc powiazane z centralnym.Jesli ktos zna rozwiazanie lub spotkal sie z podobnym problemem prosze o pomoc natomiast jesli taki temat juz byl prosilbym admina o skasowanie mojego tematu i podanie linka do wlasciwego - mi sie niestety nie udalo znalezc.Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Post autor: Damian-jg » śr cze 17, 2009 20:33

Hmmm ale w większości modeli tak jest :)
Są modele sterowane tak jak opisałeś i są modele sterowane tak jakbyś chciał. Nie wiem czy można to podpiąć pod uszkodzenie. Nie jestem pewien ale za sterowanie lusterkami odpowiada moduł komfortu. Ale opisane przez Ciebie działanie jest prawidłowe. Zobacz jakie masz oznaczenie na przełączniku regulacji lusterek, bo jeżeli masz L+R i tam ustawiasz obydwa to jest OK, a jeżeli masz L później podgrzewanie i dopiero R to faktycznie jest coś przestawione.


Wysłane z "notatnik" NOKIA 3410

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » śr cze 17, 2009 20:40

Tu masz podobny temat: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=247317
A tu masz opisane wersje wyposażenia: http://www.vwgolf.pl/?page_id=30

Jaką wersję masz?
Wg mnie sytuacja jaką masz jest prawidłowa. Sam tak mam u siebie.
Sposób żeby ustawić lusterka tradycyjnie - ustawiasz najpierw lustro kierowcy (pasażerskie w tym czasie też się przestawia) a potem lustro pasażerskie :-)


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

qnitus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 17, 2009 20:20
Lokalizacja: katowice/uk

Post autor: qnitus » śr cze 17, 2009 20:42

Damian-jg chyba mnie nie dokladnie zrozumialles wiec sprobuje moze inaczej opisac problem - na przelaczniku mam 3 pozycje sterowania 1)lewe lusterko 2)nie wiem nie dziala u mnie ale wtedy przelacznik jest w polozeniu srodkowym 3) sterowanie prawym lusterkiem.Wczesniej bylo tak ze przelaniczk w pozycji 1 steruje tylko lusterkiem lewym przelanik w pozycji 3 steruje tylko lusterkiem prawym.Teraz jest tak ze przelanik w pozycji 3 steruje oboma lusterkami jednoczesnie a przelaniczk ustawiony na pozycje 1 steruje tylko lewym lusterkiem wiec na bank cos jest nei tak.


Co do wersji nie wiem,jest el.szyber,abs,el lusterka,el szyby przod tyl,centalny,abs nie ma klimy,rok 2001 1.9TDi oznaczenie silnika ALH ale nie dam sobei glowy obciac.
Ostatnio zmieniony śr cze 17, 2009 20:44 przez qnitus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Post autor: Damian-jg » czw cze 18, 2009 07:55

Jeżeli tak to bez podpięcia Vaga sie nie obejdzie.
Bo sterowanie prawym powinno sie odbywać osobno.
Chyba że ktoś na grzebał Ci w elektryce. Ale na pewno nie w tylnej drzwiach. Możliwe że moduł już padł. Ale to musi ktoś zdiagnozować będąc przy aucie.

[ Dodano: 18 Cze 2009 07:56 ]
A jak możesz to opisz ten swój przełącznik tak jak na nim pisze:
np: góra L
srodek - grzanie
dół R
http://www.allegro.pl/item645118363_prz ... al_vw.html
Czy moze masz inny??
Ostatnio zmieniony czw cze 18, 2009 07:57 przez Damian-jg, łącznie zmieniany 1 raz.



mic.waw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 00:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mic.waw » czw cze 18, 2009 15:47

Damian-jg pisze:Jeżeli tak to bez podpięcia Vaga sie nie obejdzie.
Bo sterowanie prawym powinno sie odbywać osobno.
Chyba że ktoś na grzebał Ci w elektryce. Ale na pewno nie w tylnej drzwiach. Możliwe że moduł już padł. Ale to musi ktoś zdiagnozować będąc przy aucie.

[ Dodano: 18 Cze 2009 07:56 ]
A jak możesz to opisz ten swój przełącznik tak jak na nim pisze:
np: góra L
srodek - grzanie
dół R
http://www.allegro.pl/item645118363_prz ... al_vw.html
Czy moze masz inny??
Niestety nie masz racji. Grzanie lusterek odbywa się tylko w momencie, kiedy włączysz podgrzewanie tylnej szyby. Gdyby było tak jak mówisz, to lusterka teoretycznie podgrzewałyby się cały czas, bo przełącznik byłby na pozycji "0". Po to tez on jest, jesli nie ustawiasz lusterek, dajesz na środek. A to, że w momencie sterowania lusterkiem lewym, sterujesz także prawym (po przesunięciu oczywiście przełącznika na pozycję L), to jest w 100% normalne. Nawet w Octaviach tak było. Jeśli chcesz przesuwać samo lusterko prawe, wtedy dajesz na pozycję R (albo P - nie pamiętam jak jest oznaczona)



Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Post autor: Damian-jg » czw cze 18, 2009 17:19

mic.waw pisze:Niestety nie masz racji. Grzanie lusterek odbywa się tylko w momencie, kiedy włączysz podgrzewanie tylnej szyby. Gdyby było tak jak mówisz, to lusterka teoretycznie podgrzewałyby się cały czas, bo przełącznik byłby na pozycji "0". Po to tez on jest, jesli nie ustawiasz lusterek, dajesz na środek. A to, że w momencie sterowania lusterkiem lewym, sterujesz także prawym (po przesunięciu oczywiście przełącznika na pozycję L), to jest w 100% normalne. Nawet w Octaviach tak było. Jeśli chcesz przesuwać samo lusterko prawe, wtedy dajesz na pozycję R (albo P - nie pamiętam jak jest oznaczona)
Może u Ciebie tak jest ale w niektórych modelach podgrzewanie lusterek jest niezależne. Jeździłem golfami i fabiami i we wszystkich podgrzewanie odbywało sie niezależnie pd grzania szyby tylnej, jedynie w golfach III sie z takim czymś spotkałem.


Wysłane z "notatnik" NOKIA 3410

qnitus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 17, 2009 20:20
Lokalizacja: katowice/uk

Post autor: qnitus » czw cze 18, 2009 17:22

Panowie powiem szczezrze ze nie pozostaje mi nic jak chyba uznac wasze racje i przyznac ze sterowanie odbywa sie synchoronicznie na co byc moze nie zwrocilem wczesniej uwagii choc dalbym sobie obciac glowe ze bylo nie synchoronicznie.
Dawmin-jg przelacznik mam identyczny gdyz zaraz po kupieniu auta musialem wymienic poniewaz urwalem nie chcacy glowke orginalnego.
Dziekuje za zainteresowanie tematem i odpowiedzi - pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Post autor: Damian-jg » czw cze 18, 2009 17:26

Ja mam
góra - grzanie
srodek - R+L
dół - R

Ale to zależny od modelu auta. Z tym że jest to Octavia. Ale w kilku golfach też takie widziałem.
Ostatnio zmieniony czw cze 18, 2009 17:26 przez Damian-jg, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 89 gości