[mk4]Kontrolka service

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Gocha

[mk4]Kontrolka service

Post autor: Gocha » pt paź 14, 2005 19:27

Witam wszystkich uzytkowników tego forum. Jestem tu nowa ale mam zamiar zaglądać częściej.
Niedawno (tydzień temu) kupiłam Golfa IV benzyna 1.4. Samochód nie jest nowy (2001). Zastanawiam się czy to normalne, że po przekręceniu kluczyka (pozycja 2 przy wyłączonym silniku) miga napis SERVICE ( w okienku gdzie w czasie jazdy znajduje się licznik kilometrów). Napis SERVICE gaśnie po około 20 sekundach przed zapaleniem silnika. Zapalone są także kontrolki "EPC" i lampka ostrzegawcza spalin (check i rysunek). Samochód ma aktualny przegląd który zrobił poprzedni właściciel. Kontrolki gasną jak włącze silnik. Nie wiem czy powinnam się martwić i zrobić serwis czy może tak jest we wszystkich samochodach tej marki. Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: Bula88 » pt paź 14, 2005 21:05

raczej jest to do zrobienia inspekcja w serisie tzn przeglad serwisowy



Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » pt paź 14, 2005 21:05

Golf III ma tzw. inspekcje np. olejowa, które o swoim terminie informują w podobny sposób jak u ciebie tz. na wyświetlaczu pojawia się napis np. IN01. Może w IV jest podobnie tylko wyświetla SERVICE?



Gocha

Post autor: Gocha » pt paź 14, 2005 23:00

A ile może kosztowac taki przegląd. Samochód ma przejechane 51 tys.



Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: Bula88 » pt paź 14, 2005 23:16

mysle ok. 100pln



kiwu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw lut 24, 2005 11:13
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: kiwu » sob paź 15, 2005 18:38

Napis SERVICE przypomina o konieczności wykonania planowanego przeglądu okresowego.
Jeżeli termin przeglądu został osiągnięty, na wyświetlaczu pojawia się migający napis SERVICE po włączeniu zapłonu przez ok.20sec. Chodzi o wymianę oleju w silniku. Możesz sama wyzerować to wskazanie.
EPC niesprawność silnika oraz Check lampka ostrzekawcza spalin świadczą o pojawieniu się jakiegoś błędu w komputerze, ale to już kasujesz tzw. inspekcją serwisową np. vag-com.



Gocha

Post autor: Gocha » ndz paź 16, 2005 18:17

Dzięki za pomoc. Z tego co pytałam w warsztacie to nie ma problemu z tym EPC i ta drugą kontrolką. Podobno to normalne w Golfach IV. Póki gaśnie przy zapalonym silniku jest ok. Nawet pytałam innego gościa z Golfem i on ma tak samo.
Dla pewności zmieniłam olej - jednak gościu w serwisie nie wiedział jak wyłączyc tą kontrolkę SERVICE. Więc mam kolejny problem...Czy ktoś wie jak to zrobić???



kiwu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw lut 24, 2005 11:13
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: kiwu » ndz paź 16, 2005 21:41

Rzeczywiście nie doczytałem z tymi kontrolkami, objaw jak najbardziej prawidłowy.
Spróbuj tak z tym Service.
1.Naciśnij i przytrzymaj przycisk kasowania licznika km pod prędkościomierzem
2.Włącz zapłon
3.Pokrętło od ustawiania minut w zegarze przekręć w prawo, wyświetlacz przechodzi w normalne wskazanie
4.Wyłącz zapłon



Warek07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 09, 2006 17:30
Lokalizacja: z netu
Kontakt:

Post autor: Warek07 » pn sty 09, 2006 17:53

ja również dziękuję - w sumie też mi o to chodziło



norton66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:51

Post autor: norton66 » pn mar 13, 2006 22:43

Dzieki za rade ale musiałem te operacje powturzyć 3 razy.

Pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 148 gości