Gdzie jest bezpiecznik i przekaźnik elektrycznych szyb?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Gdzie jest bezpiecznik i przekaźnik elektrycznych szyb?

Post autor: Lipek81 » pn kwie 27, 2009 13:03

Jak to w końcu jest - czy jest za konsolą środkową, czy na panelu z bezpiecznikami? Wg ETKI mógł znajdować sie w obu tych miejscach, ale mam wrażenie, że jeżeli w aucie były tylko elektryczne szyby, to te elementy były za konsolą środkową, jeżeli były także elektryczne lusterka, to przekaźnik i bezpiecznik był na panelu z bezpiecznikami - wynikało to z tego, że VW stosował dwie wiązki - albo do elektrycznych szyb, albo do elektrycznych szyb i lusterek. W ETCE nie występuje coś takiego, jak wiązka do samych lusterek. Możecie napisać jak to jest u Was rozwiązane? Gdzie jest ten przekaźnik i bezpiecznik, jaki macie panel (stary, czy nowy) i czy macie elektryczne lusterka?



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » pn kwie 27, 2009 18:43

Z moich obserwacji wynika, że był w panelu z bezpiecznikami.
Kupiłem kiedyś komplet szybek z wiązką, co prawda bez przekaźnika, ale po długości kabli doszedłem, że przekaźnik był przy skrzynce bezpieczników.
Potem rozbierałem jednego golfa co miał elektryczne szyby i lustra i wiązka identycznie wyglądała, przekaźnik był w skrzynce. Wiązka do luster była przyczepiona do wiązki od szyb, ale bez problemu dało się je rozdzielić, bez cięcia kabli.
Z tego co rozbierałem to skrzynka była starego typu, a te co kupiłem to nie wiem, ale wiązka była taka sama. A podłączałem to do siebie, gdzie mam też skrzynkę starego typu.
Widziałem w sumie trzy konsole środkowe do elektrycznych szyb i nie widziałem w nich żadnego mocowania do przekaźnika itp. ale może ten przekaźnik nie był montowany na konsoli, tylko gdzieś do auta pod nią.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn kwie 27, 2009 19:05

Tzn. jak już był przy konsoli, to był montowany do niej - z tyłu konsoli masz jakby takie miejsce na zamocowanie blachy, do której z kolei mocuje się przekaźniki. Ale ok, bo robie wiązkę do elektrycznych szybek i chcę, żeby było "prawie jak ori"- więc zrobie przy panelu, tym bardziej, ze mam już oprawkę bezpiecnzika i podstawkę przekaźnika przypinaną do panelu.Jeszcze tylko pytanko - na ktorej pozycji jest przypiety ten przekaźnik?



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » pn kwie 27, 2009 19:13

Lipek81 pisze:na ktorej pozycji jest przypiety ten przekaźnik?
Na górze pierwszy od lewej na dodatkowej podstawce, czyli nie w gnieździe w skrzynce, tylko na skrzynce. Tam są takie miejsca na wpinanie dodatkowych podstawek, zwykle od dodatkowego osprzętu typu szyby, fotele grzane itd.
Jak byś chciał to mogę fotę zrobić. Montowałem to sam, ale w tym miejscu z którego go zdjąłem, więc jest tam gdzie był. Też chciałem żeby było prawie jak ori.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn kwie 27, 2009 19:16

To że na podstawce, to wiem - jak już pisalem, podstawkę zalaytwiłem sobie :) Rozumiem, że miedzy przekaźnikiem a panelem jest jeszcze bezpiecznik? I jak już masz pewne doświadczenie w elektryce szyb, to możesz opisac lub porobić fotki, któredy puszczona jest instalacja? Za licznikiem, tak jak inne kable, czy może jakoś inaczej? I druga strona - od konsoli do prawych drzwi - idze nad schowkiem, czy może też (bo tak ktoś mi napisal) w piance od dmuchawy?



albert1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw lis 29, 2007 21:11
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: albert1973 » pn kwie 27, 2009 19:30

w moim mam oryginalnie el szyby ale nie wiem jaki nr ma przekaźnik -jak zdejmowałem kiedyś konsole to pod spodem coś było na takiej blaszcze przymocowane -mam skrzynkę bezpieczników ale bez jakiś dodatkowych elementów gdzie można by było dodać jakiś przekaźnik-jak wiesz jaki nr to podaj i sprawdzę jak to jest w moim



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn kwie 27, 2009 19:50

albert1973, zrób zdjęcie skrzynki, to ja już sobie poradzę ;). I napisz który rocznik tego golfa.



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » pn kwie 27, 2009 20:22

Lipek81 pisze:Rozumiem, że miedzy przekaźnikiem a panelem jest jeszcze bezpiecznik?
Tak, ten bezpiecznik jest nad przekaźnikiem zamocowany.
Lipek81 pisze:I jak już masz pewne doświadczenie w elektryce szyb, to możesz opisac lub porobić fotki, któredy puszczona jest instalacja?
Fotek nie dam rady zrobić, bo u mnie nie jest tak jak ori zamocowana wiązka, a w tamtym co rozbierałem już go nie ma i dawno to było więc słabo pamiętam. W dodatku robiłem to na szybko, więc wiązkę praktycznie nie wyciągałem a wydzierałem z auta :)
Ale ogólnie to było chyba tak:
pod konsolą wiązka się rozdziela. W prawo do pasażera kable wchodziły pod deskę, potem prawdopodobnie szły razem z wiązką od dmuchawy, bo potem już blisko drzwi oddzielałem wiązkę szyb od tej z dmuchawy. Dalej już po ściance na dół i do przelotki.
W lewo do kierowcy tak samo kable szły pod deskę, potem jakoś chyba za kolumną kierowniczą i koło skrzynki dwa przewody szły do zasilania przez przekaźnik, a te białe od silnika dalej do ściany i do przelotki.
Tak mniej więcej to pamiętam, bo mówię - robiłem to szybko i bez ściągania dechy. Kable dosłownie wydarłem z mocowań pod dechą. Szkoda, że nie miałem więcej czasu to bym sobie fotki zrobił i kiedyś u siebie zamontował tak jak ma być.
W każdym bądź razie wiązka idzie pod dechą, pewnie przy okazji z innymi które idą w tym kierunku.
A co do opcji, że w piance od dmuchawy to pewnie chodzi o ten materiał który jest na rurach od nawiewu. Tamtędy raczej kable nie szły. Zresztą nigdzie tak nie idą.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn kwie 27, 2009 20:58

MiSzOn pisze:A co do opcji, że w piance od dmuchawy to pewnie chodzi o ten materiał który jest na rurach od nawiewu. Tamtędy raczej kable nie szły. Zresztą nigdzie tak nie idą
- nie, tu chodzi o pianke, która okrywa kanał od dmuchawy do nagrzewnicy - jak zdejmiesz półke nad nogami pasażera, to ją widac. I w sumie jest tam miejsce na jakąś wiązke... Ale ok, skoro szla nad schowkiem, to nad schowkiem.



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » pn kwie 27, 2009 21:21

Lipek81 pisze:chodzi o pianke, która okrywa kanał od dmuchawy do nagrzewnicy - jak zdejmiesz półke nad nogami pasażera, to ją widac
Aha, wiem która, taka szara. Mówisz, że tam jest miejsce na wiązkę, hmmm.... Nie pamiętam jak to dokładnie było. Wiem, że z przelotki ciut do góry, potem była zaczepiona do wiązki od dmuchawy a dalej to już ją wydzierałem. I raczej szła górą a nie w tej piance, bo z niej było by łatwiej wyciągnąć, a z jakiegoś powodu musiałem ją na siłę ciągnąć. Ale mówię nie pamiętam dokładnie. Może się jeszcze ktoś wypowie, kto ma ori wiązkę w aucie, albo też wyciągał, bo nie chcę Cię w błąd wprowadzać.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn kwie 27, 2009 21:26

No i własnie chyba tutja może być różnica - bo wiązka luster i szyb szła chyba właśnie nad schowkiem, a wiazka z zamymi szybami mogła iśc ta pianką - tak to tez wygląda w etce, ale może się mylę



albert1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw lis 29, 2007 21:11
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: albert1973 » pn kwie 27, 2009 21:27

postaram się zrobić zdjęcia - a rocznik mojego to 1991



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » pn kwie 27, 2009 21:37

Lipek81 pisze:No i własnie chyba tutja może być różnica - bo wiązka luster i szyb szła chyba właśnie nad schowkiem, a wiazka z zamymi szybami mogła iśc ta pianką - tak to tez wygląda w etce, ale może się mylę
No to tego Ci już nie powiem, bo nie wiem. Ja rozbierałem Carat'a, i były tam elektryczne szyby i lustra. Wydaje mi się, że wiązka szła górą, ale też się mogę mylić.

[ Dodano: Pon 27 Kwi, 2009 ]
albert1973 pisze:postaram się zrobić zdjęcia - a rocznik mojego to 1991
Zrób, zrób te foty. Sam jestem ciekaw


Obrazek

albert1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw lis 29, 2007 21:11
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: albert1973 » pn maja 04, 2009 17:32

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f32 ... c6bf7.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e64 ... d5a00.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b80 ... a307c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b58 ... 312fd.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c1a ... a2566.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/95a ... 26aa5.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6a5 ... b4433.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/45e ... 4d230.html
tu są zdjęcia skrzynki bezpieczników i podłączenie wiązek elektrycznych do konsoli na 4 drzwi



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości