Jak zdjąć tapicerke drzwi?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 06, 2008 20:44

po co masz ściągać plastyki koło lusterek? Zresdztą się podważa i schodzą.
A tapicerkę tak samo jak opisano, tylko zanim odsuniesz ją dalej od drzwi wypinasz wtyczki do włączników szyb, głośników i lampek w drzwiach jeśli masz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wojoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 13:43
Lokalizacja: WarSzawa
Kontakt:

Post autor: wojoo » sob wrz 06, 2008 20:51

wszystko wlasnie zrobilem ... ale trzyma sie tylko na tej gumie co jest przy szybie ... no i mam wrazenie ze ta zaslepka wlasnie przeszkadza od lusterek



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3207
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » ndz wrz 07, 2008 10:12

wojoo pisze:wszystko wlasnie zrobilem ... ale trzyma sie tylko na tej gumie co jest przy szybie ... no i mam wrazenie ze ta zaslepka wlasnie przeszkadza od lusterek
Przy szybie to nie guma tylko listwa a tapicerka ma na gorze takie jakby wsowki ktore trzymaja sie tej listwy. Trzeba z wyczuciem i wyleci z zarzaskow..


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

polo40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob sie 30, 2008 08:33
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polo40 » pn gru 22, 2008 18:47

powiedzcie mi gdzie moge kupuic te uchwyty co trzymają tapicerke dzwi. Szukam na allegro i po googlach ale nie ma a mam uwalone więkrzosc nich i mi trzeszczy tapicerka



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » pn gru 22, 2008 19:10

powiedzcie mi gdzie moge kupuic te uchwyty co trzymają tapicerke dzwi. Szukam na allegro i po googlach ale nie ma a mam uwalone więkrzosc nich i mi trzeszczy tapicerka
Popatrz na forumowej giełdzie. Ludzie czasem sprzedają auta na części, to może bedą i te zaczepy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn gru 22, 2008 19:18

polo40 pisze:powiedzcie mi gdzie moge kupuic te uchwyty co trzymają tapicerke dzwi.
w każdym sklepie moto, podróbki robi firma romix, jest na ich stronie i prawie w każdym sklpie katalog, znajdziesz numer i zamówisz.

[ Dodano: Pon Gru 22, 2008 6:20 pm ]
http://allegro.pl/item500304625_spinka_ ... vento.html


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

polo40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob sie 30, 2008 08:33
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polo40 » pn gru 22, 2008 19:47

dzięki



xpiotrekx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt lis 04, 2008 10:25
Lokalizacja: Lublin

Post autor: xpiotrekx » wt gru 30, 2008 14:57

Zdjąłem dziś tapicerkę jednak mam problem z tą gąbką co jest przyklejona do drzwi. Jak ją delikatnie nożykiem odetnę to jakim klejem potem mam ją przykleić ??



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3207
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » wt gru 30, 2008 15:47

xpiotrekx pisze:Zdjąłem dziś tapicerkę jednak mam problem z tą gąbką co jest przyklejona do drzwi. Jak ją delikatnie nożykiem odetnę to jakim klejem potem mam ją przykleić ??
Ja nie odcinam a odklejam, sama sie przyklei..


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » ndz sty 18, 2009 21:05

Witam. Mam podobny problem i skoro temat juz istnieje to napisze tutaj. Mianowicie chodzi mi o wyjecie tych spinek do tapicerki (jak to zrobic?) poniewaz one trzymaja u mnie ta gabke i nie moge sie dostac do podnosnika szyb. Zna ktos moze sposob na ich wyjecie? Chyba ze trzeba je ciagnac na sile i jak sie polamia zakladac nowe.



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » ndz sty 18, 2009 21:11

Zdjąłem dziś tapicerkę jednak mam problem z tą gąbką co jest przyklejona do drzwi. Jak ją delikatnie nożykiem odetnę to jakim klejem potem mam ją przykleić ??
Ja podciąłem delikatnie nożykiem, a przykleiłem na silikon o jakiejś miękkiej po wyschnięciu konsystencji. W razie ponownego ściągania też lekko natnę i po zawodach.
RoBaL84 pisze:Witam. Mam podobny problem i skoro temat juz istnieje to napisze tutaj. Mianowicie chodzi mi o wyjecie tych spinek do tapicerki (jak to zrobic?) poniewaz one trzymaja u mnie ta gabke i nie moge sie dostac do podnosnika szyb. Zna ktos moze sposob na ich wyjecie? Chyba ze trzeba je ciagnac na sile i jak sie polamia zakladac nowe.
Tu z kolei pomagałem sobie płaskim śrubokrętem i rękami. Podważałem śrubokrętem i wyciągałem. Nic nie popękało, więc myślę, ze nie będziesz z tym miał kłopotów.



Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » ndz sty 18, 2009 21:18

I tu cie kolego carrion zaskocze bo meczylem sie dzisiaj z nimi godzine podwazajac srubokretem i zadna nie wyszla a nie chcialem wycinac tej gabki.



Awatar użytkownika
Scarab
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: czw lut 17, 2005 14:01
Lokalizacja: J-no

Post autor: Scarab » ndz sty 18, 2009 21:27

Innego sposobu na wyjęcie nie ma -przecież od tyłu się nie dostaniesz bo dostęp blokuje właśnie gąbka, musisz albo powalczyć śrubokrętem i wyjąć chociaż jedną spinkę-może wtedy dasz radę włożyć rękę i ścisnąć od tyłu pozostałe żeby wyszły -na tej zasadzie działają o ile pamiętam albo obciąć gąbkę przy spince i już -i tak będzie się trzymać bo jest klejona dotatkowo. Poza tym nie musisz chyba zdejmować jej całej.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości