miganie zegarów i radia w sharanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jacaps
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 14, 2009 20:51
Lokalizacja: mazowieckie

miganie zegarów i radia w sharanie

Post autor: jacaps » śr mar 11, 2009 12:14

witam po odpaleniu przez kilka min. migają zegary i radio czy ktoś miał coś takiego ?



Awatar użytkownika
J3L3N
give it the gun
give it the gun
Posty: 989
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 09:36
Lokalizacja: Lbk

Post autor: J3L3N » śr mar 11, 2009 12:18

Kolega tak mial w borze i do tego swiatla w lampach przednich i tylnich tez pulsowaly.Winny okazal sie alternator i slabe ladowanie.Ale u ciebie nie koniecznie moze regulator napiecia.

Sprawdziles napiecie na klemach? W momencie uruchomienia silnika moze nie zaskakiwac regulator napiecia w alternatorze i podaje niski prad. Podlacz woltomierz do klem, odpal autko i sprawdz napiecie. Dorzuc mu obrotow (bez przesady tak jakbys to robil w normalnej jezdzie) i sprawdz, czy skoczylo oraz czy sie utrzymuje na poziomie
Ostatnio zmieniony śr mar 11, 2009 12:20 przez J3L3N, łącznie zmieniany 2 razy.


[size=117]
Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!
[/size]

jacaps
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 14, 2009 20:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: jacaps » śr mar 11, 2009 13:00

witam ponownie alternator sprawdzałem jest ok.



Awatar użytkownika
DragonGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr sie 29, 2007 22:48
Lokalizacja: Gródek ( KNS )

Post autor: DragonGTI » czw mar 12, 2009 22:01

Witam, dołączę sie do tematu.. mianowicie problem podobny..odpalam auto i na wolnych obrotach światła i deska NIE "pulsuje" chyba że niezauważalnie... a jeśli zwiększę obroty np do 2000obr/min to wtedy ewidentnie "pulsują" i wygląda to tak że im wyższe obroty tym jakby bardziej pulsują..
nie wiem co sie dzieje ale alternator był zmieniany wprawdzie nie na nowy ale po zmianie było to samo i dziś padł aku.. alternator robi zwarcie i wyładowało doszczętnie aku, tak że nawet zegarek zgasł... a rano jeszcze odpalił normalnie i było ok

mam pytanie gdzie znajduje się regulator napięcia? czy jest on wbudowany w alternator czy gdzieś indziej (coś jak w maluchu)?? mam drugi alternator stary na którym się to samo działo jednakże nie robił zwarcia ale zmieniłem bo pulsowały swiatła i w sumie nic to nie dało i teraz nie wiem co zrobić czy 1. założyć stary alternator? 2. czy tylko wymienić regulator napięcia (o ile jest osobno) i włożyć stary alternator? 3. czy kupic nowy ;/
jest to Golf II 1,6 CL benz. 90r. gaźnik (Pierburg 2E)

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw mar 12, 2009 22:11

regler masz tak samo jak w maluchu , przy alternatorze , to jest kompletny zespól razem ze szczotkami



Awatar użytkownika
DragonGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr sie 29, 2007 22:48
Lokalizacja: Gródek ( KNS )

Post autor: DragonGTI » czw mar 12, 2009 22:14

da sie sam regel wypiąć/ wymienić?? czy trzeba cały regel ze szczotkami zmienić?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw mar 12, 2009 22:26

tylko całość , ale to dziecinnie proste , jest on przykręcony dwoma małymi śrubkami

[ Dodano: 12 Mar 2009 21:28 ]
nie musisz odkręcać alternatora ani nić z tych rzeczy , jest widoczny z zewnątrz o ile nie ma alternator osłony plastikowej , jak ma to osłonke zdejmujesz i masz dojscie do reglera



Awatar użytkownika
DragonGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr sie 29, 2007 22:48
Lokalizacja: Gródek ( KNS )

Post autor: DragonGTI » czw mar 12, 2009 22:33

ok dzięki wielkie kolego!! wolałem się upewnić i wiedzieć gdzie on jest dokładnie.. a z resztą sobie poradzę... :)

Pozdrawiam



jacaps
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 14, 2009 20:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: jacaps » pt mar 13, 2009 09:12

Witam,moje najnowsze spostrzeżenie jest takie,że zegary i radio miga tylko przy włączonym podgrzewaniu przedniej szyby, co to może być ? z góry dzięki za pomoc.



greg

Post autor: greg » pt mar 13, 2009 10:34

jacaps pisze:Witam,moje najnowsze spostrzeżenie jest takie,że zegary i radio miga tylko przy włączonym podgrzewaniu przedniej szyby, co to może być ?
spadek napięcia - czytaj wyżej



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 145 gości