Początek problemów z skrzynią BORA ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maxtor NEO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob sty 31, 2009 09:02
Lokalizacja: ZAMOŚĆ

Początek problemów z skrzynią BORA ?

Post autor: maxtor NEO » wt lut 17, 2009 20:43

Witam, mam problem z włączeniem 1 biegu albo redukcji 2 na 1. Reszta jest OK, Chciałbym się zapytać czy to może być początek problemów z nitami w skrzyni, ponieważ jestem posiadaczem skrzyni ERT (czytałem że tam też jest nitowane mocowanie chyba mechanizmu różnicowego). Samochód ma 100 tysięcy, jednak to mi się pojawiło od paru dni więc wpadł mi do głowy pomysł czy ciężko wchodzące biegi mogą być spowodowane że samochód był ściągnięty z południowych Włoch gdzie temperatury są o wiele wyższe niż u nas? (gdy temperatury były około 5 stopni to było wszystko OK.) A co do nitów czy jest jakaś możliwość sprawdzenia czy mam mocowania nitowe czy śrubowe bo rok produkcji to 2001 ?? :chytry: (rozbieranie całej skrzyni nie wchodzi w grę). A, nie sprawdzałem poziomu oleju bo nie mogłem odkręcić korka ale nigdzie nie widać wycieków ale na wszelki wypadek na weekendzie zrobię drugie podejście. Gdyby było mało to jaki olej i producenta polecacie? wyczytałem że G 50 SAE 75W90 ale chcę się upewnić.
Ostatnio zmieniony wt lut 17, 2009 20:44 przez maxtor NEO, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
czyzaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: czw paź 30, 2008 10:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czyzaczek » wt lut 17, 2009 21:17

Co do Twoich problemów to może być również kwestia regulacji biegów, przy skrzyni.

Chociaż, jak temperatury są wyższe i jest wszystko okej, to raczej wymień olej. A jaki olej zależy od tego, ilu biegową masz skrzynię... Jeżeli piątka, to olej 75W/90 syntetyczny będzie do Twojego auta w sam raz.... Producent - ja lałem właśnie G50 - oryginalny VAG do skrzyń.... Jak masz skrzynię 6 biegową to olej G51, który zawiera tajny składnik (jak zupa z kluskami z KungFu Pandy :D ) znany tylko VW - a tak na serio różnicą są jakieś cudowne dodatki syntetyczne....

Pozdrawiam...


Life is Ride, Ride is Life!

<b>DIAGNOSTYKA VAG</b> -----POZNAŃ-----Kontakt przez PRIV.

maxtor NEO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob sty 31, 2009 09:02
Lokalizacja: ZAMOŚĆ

Post autor: maxtor NEO » wt lut 17, 2009 22:03

mam 5 biegową
sorki może za off top ale czy ta sprawa z nitami to naprawdę prawie wszystkich skrzyń dotyczy ?? Bo jak widzę ile golfów IV jeździ i jakby każdy miał mieć walniętą skrzynię to mnie ciarki przechodą, a co sądzicie o silniku 1.6 16V AUS?? mam do niego instalację gazową
Ostatnio zmieniony wt lut 17, 2009 22:05 przez maxtor NEO, łącznie zmieniany 1 raz.



wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Post autor: wicekdw » wt lut 17, 2009 22:22

A ja mam skrzynię ASD (manualna, 5-cio biegowa) w Mk3 1,9 TDI 1Z i też mam czasem problem z włożeniem jedynki lub wstecznego (przebieg 340tys). Mechanizm zmiany jest na linkach i sądze że gdzieś na nim jest luz, widzę że przy skrzyni są plastiki wytarte, problem w tym że dwa takie plastiki w ASO kosztują jakieś 120zł (a gdzie indziej ich się nie da kupić) a nie jestem pewny czy ich wymiana pomoże. Są jeszcze różne tuleje plastikowe pod lewarkiem ale one chyba raczej są jeszcze "w miarę" ok.



Awatar użytkownika
czyzaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: czw paź 30, 2008 10:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czyzaczek » wt lut 17, 2009 22:40

maxtor NEO pisze:mam 5 biegową
sorki może za off top ale czy ta sprawa z nitami to naprawdę prawie wszystkich skrzyń dotyczy ?? Bo jak widzę ile golfów IV jeździ i jakby każdy miał mieć walniętą skrzynię to mnie ciarki przechodą, a co sądzicie o silniku 1.6 16V AUS?? mam do niego instalację gazową
Silniczek jest w porządku, nie słyszałem, żeby ktoś na niego narzekał. A co do skrzyni, to chyba oznaczenia ERT, DUU i DUW miały te problemy z nitami.... Były wkładane przy silnikach 1.4 i 1.6 i to prawda, że często goszczą u mechaników....


Life is Ride, Ride is Life!

<b>DIAGNOSTYKA VAG</b> -----POZNAŃ-----Kontakt przez PRIV.

Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Post autor: scss » wt lut 17, 2009 23:26

maxtor NEO pisze: a co sądzicie o silniku 1.6 16V AUS?
Mamy identyczne auta :-). Też mam AUS i skrzynie ERT. O ile silnik ok, choć czasami potrafi falować na jałowych obrotach (czyszczenie przepustnicy), jest dośc wytrzymały, nie pożera za dożo oleju i w zasadzie jest prostym silnikiem, o tyle skrzynia ERT to porażka TOTALNA. Jestem na etapie wymiany na regenerowaną. Koszt masakryczny, zobaczymy czy warto było wymieniać.
Ostatnio zmieniony wt lut 17, 2009 23:28 przez scss, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam Grzesiek.

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » śr lut 18, 2009 02:47

A słyszał ktoś coś o problemach ze skrzyniami DLP?



maxtor NEO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob sty 31, 2009 09:02
Lokalizacja: ZAMOŚĆ

Post autor: maxtor NEO » śr lut 18, 2009 08:15

scss pisze: Mamy identyczne auta :-). Też mam AUS i skrzynie ERT. O ile silnik ok, choć czasami potrafi falować na jałowych obrotach (czyszczenie przepustnicy), jest dośc wytrzymały, nie pożera za dożo oleju i w zasadzie jest prostym silnikiem, o tyle skrzynia ERT to porażka TOTALNA. Jestem na etapie wymiany na regenerowaną. Koszt masakryczny, zobaczymy czy warto było wymieniać.
a co dokładnie ci poszło?? no i jaki koszt bo może skuszę się na ten zestaw naprawczy co ktoś o nim mówił zanim będzie za późno
Ostatnio zmieniony śr lut 18, 2009 08:16 przez maxtor NEO, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » śr lut 18, 2009 10:27

maxtor NEO pisze:redukcji 2 na 1
według jednego mechanika, golfy mają zabezpieczenie przed wrzuceniem 1ki podczas jeszcze toczącego się auta, u mnie niby tak jest jak stoi to nie ma problemu z wrzuceniem 1ki


Obrazek

pavulon78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn lis 03, 2008 22:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Początek problemów z skrzynią BORA ?

Post autor: pavulon78 » śr lut 18, 2009 14:52

maxtor NEO pisze:Witam, mam problem z włączeniem 1 biegu albo redukcji 2 na 1. .
Mam w swoim 1.6 16V AZD ze skrzynią ERT podobnie. Czasem nie chce wejść jedynka po zatrzymaniu na światłach. Cos jakby blokowało lewarek. Zdarza się to tylko jak auto jest mocno rozgrzane. Wymieniłem poduchę pod skrzynią i mechanizm wybieraka biegów i jest bardzo duża poprawa. Jednak czasem jeszcze ta jedynka sie przyblokuje i na rozgrzanym aucie wchodzi wyraźnie ciezej niż na zimnym.Trochę to dziwne ale zauważyłem że problem się pojawia jak auto stoi krzywo nie na płaskim. Nie mam pojęcia co jeszcze zrobić.
Auto mam z listopada 2001 (model 2002) więc teoretycznie broblem z nitami został już rozwiązany poprzez zastosowanie śrub.
Też się zastanwiam nad wymianą oleju. Jak wymienisz to daj znać jakie efekty.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » śr lut 18, 2009 20:18

To sprawdż poduszkę u góry od silnika jeżeli wymieniłeś tylko łapę pod skrzynią. Jedna poduszka wiosny nie uczyni do końca :)
Dorwałem się do Erwina https://erwin.volkswagen.de/erwin/showHome.do 26 pln za godzinę bez możliwości druku) i poszperałem..
Wygląda że generalnie skrzynie DUU, DUW i ERT posiadają w konstrukcji nity. Serwisówka omawia szczegółowo wymianę nitów na śruby, jednak nie daje zaleceń kiedy, przy jakich objawach czy moze jakie roczniki i modele. Są to skrzynie o oznaczeniu konstrukcyjnym 02K.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

pavulon78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn lis 03, 2008 22:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pavulon78 » śr lut 18, 2009 20:40

Jacek75 pisze:To sprawdż poduszkę u góry od silnika jeżeli wymieniłeś tylko łapę pod skrzynią. Jedna poduszka wiosny nie uczyni do końca :)
Dorwałem się do Erwina https://erwin.volkswagen.de/erwin/showHome.do 26 pln za godzinę bez możliwości druku) i poszperałem..
Wygląda że generalnie skrzynie DUU, DUW i ERT posiadają w konstrukcji nity. Serwisówka omawia szczegółowo wymianę nitów na śruby, jednak nie daje zaleceń kiedy, przy jakich objawach czy moze jakie roczniki i modele. Są to skrzynie o oznaczeniu konstrukcyjnym 02K.
Mówisz o tej poduszce po prawej stronie komory silnika za akumulatorem? Bo tą właśnie wymieniałem.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » śr lut 18, 2009 21:03

tak i łapa na środku pod spodem między skrzynią i budą


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

pavulon78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn lis 03, 2008 22:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pavulon78 » śr lut 18, 2009 21:24

Jacek75 pisze:tak i łapa na środku pod spodem między skrzynią i budą
Jesli łapa o której mówisz to to co myślę (a myślę że to mechanizm wybieraka biegów) to to też wymieniłem. Ten mechanizm łączy cięgna połączone z lewarkiem i skrzynię. Znajduje się przy ścianie komory silnika trochę na prawo od silnika a na lewo od tej poduszki o której pisalismy wcześniej. Już samo wyczyszczenie i nasmarowanie tego mechanizmu przyniosło niezłe efekty. Po wymianie biegi wchodzą dużo lżej i bardziej miękko. Nawet te blokowanie jedynki pojawia się dużo rzadziej i trzeba użyć mniejszej siły żeby je przezwyciężyć. Często wystarczy na chwilę wysprzeglic i blokowanie mija. Chociaz zastanawia mnie czemu problem pojawia się tylko jak auto jest mocno rozgrzane.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 60 gości