docisk sprzegla

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pawelg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw lut 05, 2009 13:50
Lokalizacja: ok. Lublina

Post autor: pawelg » wt lut 17, 2009 22:55

pręt -> małe łożysko składające się z dwóch pierścieni a pomiędzy nimi jest rządek kuleczek powkładanych w plastikowy koszyczek -> i na łożysko naciska ten popychacz sprzężony z tym ramieniem zewnętrznym

[ Dodano: 17 Lut 2009 21:56 ]
mi też to ramię wypchnęło dekielek a właściwie dziurę w nim bo troszke ząb czasu działał na niego

[ Dodano: 17 Lut 2009 21:57 ]
....a ja tego pręta to wogóle nie wyjmowałem...tak jak sobie siedział tak pozostal i dziala

[ Dodano: 17 Lut 2009 22:01 ]
własnie między tym prętem co idzie w głąb skrzyni a tym popychaczem od ramienia zewnetrznego znajduje sie to łożysko...i ono mi sie przewróciło.....zamiast w pionie, to było w poziomie....postawiłem do pionu a ręką przytrzymałem to ramię by popychacz z tego ramienia podtrzymał łożysko- jak juz podtrzymywał to założyłem linke i ot cała filozofia...i dekielek



Brudny Harry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 17, 2009 20:57
Lokalizacja: Romanowo

Post autor: Brudny Harry » wt lut 17, 2009 23:02

bo w tej puszce jest ten popychacz i on styka się z tym prętem tylko???

[ Dodano: 17 Lut 2009 22:05 ]
czyli zgubiłem te łożysko bo ja mam popychacz w tej puszce i :dzióbkiem"dotyka do tego pręta co wchodzi w głąb skrzyni



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt lut 17, 2009 23:24

Brudny Harry pisze:miś fazi, witam!kolego mam takie pytanie a właściwie taki problem:urwała mi się linka sprzęgła-właściwie wyskoczyła mi z tego pancerza na dole przy skrzyni ale wiesz jak to na trasie-stoje i kwicze:),pedał sprzęgła opadł mi do końca na dół-założyłem linkę ale wyskoczyła mi z pancerza-ta blaszka sie odłamała-linka przeskakiwała tą końcówką przez otwór,wszystko było ok -na miejscu zacząłem kombinować ale linka mi za którymś tam razem wyskoczyła przy naciśnięciu sprzęgła i wyleciała mi ta puszka-ta zaślepka wkładana ze znaczkiem WV-wychodzi tam z niej pręt długi,załozyłem ją z powrotem,linke w nowym pancerzu a pedał sprzęgła opada i się nie podnosi-w ogóle nie odbija!!!luźny jest,mam pytanie nie było tam czasem jakiejś sprężyny w tej puszce-nie wiem bo było ciemno i mogłem pogubić na drodze jakieś częsci:)linke zakładałem na netralnej pozycji biegu,może muszę na jakimś biegu ją zakładać?albo tam na frezie coś nie wskoczyło mi-biegi normalnie mi chodzą tylko pedał sprzęgła mi nie odbija!!prosze Cię o pomoć w tej sprawie !z góry dziękuję!!mam golfa kombi 1,9 TD jakby co do modelu,pozdrawiam
w deklu piątego biegu jest oczywiście sprężyna , i to mocna która odbija krzywke która z kolei naciska na łożysko wyciskowe a następnie na pręt który z kolei przechodząc przez wałek sprzęgłowy naciska na płytke w sprzęgle , a czy zakładałeś linke na biegu czy na luzie nie ma żadnego znaczenia



pawelg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw lut 05, 2009 13:50
Lokalizacja: ok. Lublina

Post autor: pawelg » wt lut 17, 2009 23:27

Brudny Harry z tego co piszesz wynika że faktycznie nie masz łożyska, musiałeś je zgubić.... ono musi być ponieważ ten pręt się obraca...



Brudny Harry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 17, 2009 20:57
Lokalizacja: Romanowo

Post autor: Brudny Harry » śr lut 18, 2009 21:54

masz chyba racje fazi między prętem a popychaczem nie mam tej sprężyny!!!dlatego nie odbija pedał sprzęgłą(??)i na pewno ona musi byc mocna skoro musi odbić pedał,podczas wypadnięcia puszki na pewno się zgubiła,co mówisz na to???



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr lut 18, 2009 23:28

Obrazek tak wygląda środek tego dekla ze sprężyną i łożyskiem



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości