docisk sprzegla

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

swistak240
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 17, 2009 16:42
Lokalizacja: k-ce

docisk sprzegla

Post autor: swistak240 » wt lut 17, 2009 17:00

witam wczoraj urwala mi sie linka sprzegla kupilem nowa zamontowalem w kabinie i tam jest ok tylko ze przy skrzyni nie umie docisnac tego popychacza przy sprzegle kiedys ymienialem i bylo ok ale teraz ten popychacz spadl na sam dol i jak go podnosze to sie o cos zapiera a wiec moje pytanie brzmi czy to jest ta plytak w srodku a nastepne pytanie czy dam usunąc usterke jak sciagne ta mala kopulke na skrzyni biegow i czy beda z tym jakies wieksze problemy dodam ze to jest golf 2 1,6 d i skrzynia 5 biegow



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt lut 17, 2009 17:20

jak masz linke z samoregulacją to może ją źle zakładałeś , jak zdejmiesz dekiel piątego biegu , to będziesz miał dostęp do krzywki która naciska na bolec z łożyskiem wyciskowym



swistak240
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 17, 2009 16:42
Lokalizacja: k-ce

Post autor: swistak240 » wt lut 17, 2009 17:26

dzieki i o to mi chodzilo nie mam linki z samo rwgulatorem tylko zwykla kiedys przekladalem kilka razy skrzsynie w mk2 gti ale nigdy nie odkrecalem tego dekielka i nie wiem czego moge sie tam spodziewac jak myslisz dam rade to zrobic na placu aha i co mi bedzie potrzebne bo widzialem ze dekielek jest przykrecony kluczem 10 i czy jak sciagne ten dekielek to czy mi zebatki nie powylatuja albo czy tam jest jakies lozysko igielkowe albo cos



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt lut 17, 2009 17:45

jak zdejmiesz dekiel to nic Ci nie wypadnie , a na placu raczej tego nie zrobisz , pasuje mieć kanał , lub podnośnik



swistak240
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 17, 2009 16:42
Lokalizacja: k-ce

Post autor: swistak240 » wt lut 17, 2009 17:47

dobra jak nic nie wypadnie to jutro sie biore do tego aha i itak musze to zrobic na placu jak cos to powklejam fotki z pracy



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt lut 17, 2009 17:49

ale wystarczy jak wybijesz tą blaszaną okrągłą pokrywke i już coś zobaczysz , tylko po takiej operacji konieczny jest zakup nowego dekielka



swistak240
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 17, 2009 16:42
Lokalizacja: k-ce

Post autor: swistak240 » wt lut 17, 2009 18:29

nie widzialem tam zadnego okraglego dekielka a czemu po wykreceniu musial bym kupic nowy dekielek ?? mie moge tego silikonem czy cos bo itak ten diesel ma mi do lata pojezdzic a potem zaczynam prace nad gti tyle ze 8v ale gti w dowodzie jest i cala tapicerka czarna



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt lut 17, 2009 18:52

jaką masz skrzynie, 020 ? jeśli tak to masz w pokrywie 5-tego biegu dekielek z blachy , on jest na wcisk , nie jest wkręcany , jak go wyjmiesz , to go na pewno przy wyjmowaniu zdeformujesz , więc go już niczym nie uszczelnisz , pisze Ci o dekielku w pokrywie 5-tego biegu

[ Dodano: 17 Lut 2009 17:53 ]
na tym dekielku jest czasem wytłoczone W



swistak240
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 17, 2009 16:42
Lokalizacja: k-ce

Post autor: swistak240 » wt lut 17, 2009 18:55

no jest tam vw ale jak dzisiaj ogladalem to mi sie zdawalo ze tam jest przynajmniej 6 srobek na klucz 10 a mam skrzynie 5 biegowa

[ Dodano: 17 Lut 2009 17:59 ]
http://allegro.pl/item552968565_golf_ii ... gow_v.html zobacz na te ostatnie zdjecie i czy jak odkrece te 4 sroby to czy nic ni nie powypada ?? czy tylko dekielek



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt lut 17, 2009 18:59

no to w ten dekiel jest wtłoczona okrągła blaszka , ją sie wyjmuje

[ Dodano: 17 Lut 2009 18:01 ]
na ostatniej fotce widac ten dekiel

[ Dodano: 17 Lut 2009 18:02 ]
można wyjąć sam dekielek , lub odkręcić całą pokrywe 5-tego biegu , nic nie wypadnie



swistak240
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 17, 2009 16:42
Lokalizacja: k-ce

Post autor: swistak240 » wt lut 17, 2009 19:05

i o to mi chodzilo wielkie dzieki i punkcik za poswiecony czas
Ostatnio zmieniony wt lut 17, 2009 19:05 przez swistak240, łącznie zmieniany 1 raz.



Brudny Harry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 17, 2009 20:57
Lokalizacja: Romanowo

Post autor: Brudny Harry » wt lut 17, 2009 21:12

miś fazi, witam!kolego mam takie pytanie a właściwie taki problem:urwała mi się linka sprzęgła-właściwie wyskoczyła mi z tego pancerza na dole przy skrzyni ale wiesz jak to na trasie-stoje i kwicze:),pedał sprzęgła opadł mi do końca na dół-założyłem linkę ale wyskoczyła mi z pancerza-ta blaszka sie odłamała-linka przeskakiwała tą końcówką przez otwór,wszystko było ok -na miejscu zacząłem kombinować ale linka mi za którymś tam razem wyskoczyła przy naciśnięciu sprzęgła i wyleciała mi ta puszka-ta zaślepka wkładana ze znaczkiem WV-wychodzi tam z niej pręt długi,załozyłem ją z powrotem,linke w nowym pancerzu a pedał sprzęgła opada i się nie podnosi-w ogóle nie odbija!!!luźny jest,mam pytanie nie było tam czasem jakiejś sprężyny w tej puszce-nie wiem bo było ciemno i mogłem pogubić na drodze jakieś częsci:)linke zakładałem na netralnej pozycji biegu,może muszę na jakimś biegu ją zakładać?albo tam na frezie coś nie wskoczyło mi-biegi normalnie mi chodzą tylko pedał sprzęgła mi nie odbija!!prosze Cię o pomoć w tej sprawie !z góry dziękuję!!mam golfa kombi 1,9 TD jakby co do modelu,pozdrawiam



pawelg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw lut 05, 2009 13:50
Lokalizacja: ok. Lublina

Post autor: pawelg » wt lut 17, 2009 22:08

swistak240 witam! mi to samo sie zrobiło co Tobie! tam pod dekielkiem jest popychacz (sprzężony z tym ramieniem na zewnątrz co linka je pociąga) który naciska na łożysko dociskowe które w moim przypadku sie po prostu przewróciło i blokowało powrót ramienia do góry i nie działało sprzęgło! ale to nic poważnego! samochód w górę na lewarku, lewe koło przednie zdjąłem i widać wszystko jak na dłoni! wyjąłem dekielek, złożyłem i "postawiłem" to łożysko do pozycji jego pracy, założyłem linkę i gicior :bajer: odpukać!
na skrzyni jest taki ogranicznik na to ramię żeby nie opadło za daleko...ale u mnie ono jakoś mało wystaje ten ogranicznik (to z odlewu skrzyni)!


co do dekielka to on jest na tzw. WCISK- dodatkowo u mnie jak zauważyłem jako uszczelnienie służyła farba olejna.....ja założyłem na silikon! i kupiłem oryginalny dekielek ze szrotu za 10 PLN bo mój był strasznie skorodowany......nowy kosztuje: w jednym sklepie jak byłem 40 PLN a w drugim 70 PLN! roboty jest mało i to jest można powiedzieć pół godziny roboty! pozdrawiam :bajer:

[ Dodano: 17 Lut 2009 21:11 ]
i najlepiej jest zdjąć dekielek najpierw.....a później jak nic nie da to okręcać pokrywę....wylecieć nic nie wyleci ale olej wypłynie...jak jest :grin:



Brudny Harry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 17, 2009 20:57
Lokalizacja: Romanowo

Post autor: Brudny Harry » wt lut 17, 2009 22:46

czyli mam dekielek wyciągnięty i ...co dalej wkładam pręt,on dochodzi pewnie do łożyska???napisz mi po kolei jak ustawić,mi to zewnętrzne ramię wybiło puszkę i widać teraz ten popychacz



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości