Słabe hamulce

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

łilli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 06, 2009 16:36
Lokalizacja: ruda śląska

Słabe hamulce

Post autor: łilli » pt lut 06, 2009 16:48

Witam.Dzisiaj zauważyłem że pedał hamulca jest miększy i hamulce są mniej skuteczne o ok 50%.Co mogło paść i jakie wydatki moga mnie czekać ?? Pozdrawiam



Awatar użytkownika
pakero
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 287
Rejestracja: czw paź 11, 2007 20:43
Lokalizacja: EOP

Post autor: pakero » pt lut 06, 2009 17:38

Na początek sprawdź czy nie ubyło Ci płynu hamulcowego. Jeśli nie to drugie pytanie kiedy ostatnio był wymieniany płyn hamulcowy ? Możliwe że płyn już powoli stracił swoje właściwości. Ale nie było by to z dnia na dzień raczej stopniowo ale systematycznie pogarszała by się siła hamowania, z tego co napisałeś że dziś zauważyłeś to więc wnioskuję że wczoraj było ok tak ? Możesz jeszcze spróbować odpowietrzyć cały układ hamulcowy. Jeśli odpowietrzanie nie pomoże to prawdopodobnie mogły zapiec się cylinderki w kołach z tyłu. Zdejmij koło i bęben i zobacz czy czasem tam nie ma wycieku. Koszt cylinderka koło 15-25zł sztukę. Po wymianie cylinderka bezwzględnie należy odpowietrzyć cały układ hamulcowy.

jeśli nie pomoże daj znać będziemy dalej myśleć :bigok:



Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » pt lut 06, 2009 18:07

dokładnie tak jak napisał pakero, prawdopodobnie padł któryś z cylinderków i do układu zasysa się powietrze, sprawdź poziom płynu ewentualnie go uzupełnij i odpowietrz hamulca zaczynając od tylnych, jeśli usterka szybko powróci cylinderki do wymiany. Jeśli nic nie pomoże, albo układ nie będzie zapowietrzony prawdopodobnie pada pompa hamulcowa.



Awatar użytkownika
pawel0189
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt lut 03, 2009 18:44
Lokalizacja: Płock/Gąbin WPL

Post autor: pawel0189 » pt lut 06, 2009 23:07

witam ja mam podobny problem zniknely mi hamulce z tylu mimo wymiany okladzin i cylinderkow i odpowietrzenia calego ukladu nadal niehamuje ;/ zauwazylem tez ze po wcisnieciu pedalu robi sie on miekki dopiero gdy wcisne ponownie jest dobrze tzn przod tyko hamuje.czy to moze byc wina pompy??


było mk 2 Gt... było mk 3 gti xx jahre... jest mk 4 gti tdi...

Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » pt lut 06, 2009 23:24

pawel0189, wygląda to na źle odpowietrzone hamulce. Zanim odpowietrzysz tył naciśnij kilka razy korektor hamowania - i dopiero wtedy przystąp do odpowietrzania. Jeśli pompa pada hamulce cały czas wydają miękkie, i czasem łapią na różnych wysokościach. A właśnie zapomniałem zapytać czy masz może ABS? Bo hamulce z absem czasem ciężko jest odpowietrzyć.
Ostatnio zmieniony pt lut 06, 2009 23:25 przez kwietek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pakero
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 287
Rejestracja: czw paź 11, 2007 20:43
Lokalizacja: EOP

Post autor: pakero » pt lut 06, 2009 23:29

pawel0189 pisze:witam ja mam podobny problem zniknely mi hamulce z tylu mimo wymiany okladzin i cylinderkow i odpowietrzenia calego ukladu nadal niehamuje ;/ zauwazylem tez ze po wcisnieciu pedalu robi sie on miekki dopiero gdy wcisne ponownie jest dobrze tzn przod tyko hamuje.czy to moze byc wina pompy??
a czy płyn wymieniłeś też czy został stary ? jak nie wymieniłeś to raczej pompa wymagała by sprawdzenia.



Awatar użytkownika
pawel0189
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt lut 03, 2009 18:44
Lokalizacja: Płock/Gąbin WPL

Post autor: pawel0189 » sob lut 07, 2009 12:22

dzis od rana odpowietrzylem jescze raz absu niemam i wlasnie jestem w trakcie przekaladania pomy.a plyn hmm niedawno kupilem ten samochod wiec niewiekm jaki jest stary ale przyokazji sie wymieni.jak skonccze wymiane wszystko odpowietrze napisze co i jak.i dzieki za pomoc :pub:



łilli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 06, 2009 16:36
Lokalizacja: ruda śląska

Post autor: łilli » sob lut 07, 2009 14:13

Witam.Oddałem auto do mechanika.Powiedział że płyn był masakra,więc mam nowy odpowietrzył układ itp.Teraz hamuje na szlag ale dalej pedał jest miększy niż był wcześniej.Mechanik powiedział ze pompa jest juz przechodzona ale ze moge tak śmiało jezdzić.Pytanie moje jest takie-Czy jest możliwość ze strace nagle hamulce na drodze ??



Awatar użytkownika
pakero
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 287
Rejestracja: czw paź 11, 2007 20:43
Lokalizacja: EOP

Post autor: pakero » sob lut 07, 2009 14:42

łilli pisze:Witam.Oddałem auto do mechanika.Powiedział że płyn był masakra,więc mam nowy odpowietrzył układ itp.Teraz hamuje na szlag
czyli płyn miał już dość. . .. :bajer:
łilli pisze:.Pytanie moje jest takie-Czy jest możliwość ze strace nagle hamulce na drodze
jeśli pompa odmówi posłuszeństwa to może tak się zdarzyć ale spokojnie, zalałeś nowy płyn więc zanim się pompa skończy to może minąć dłuuugie tygodnie a może miesiące. Skoro mechanik ja oglądał i twierdzi że nie jest jeszcze tak źle to spoko możesz jeździć ale pompa nie uzdrowi się tak więc powoli przygotuj się do wymiany na inną..



łilli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 06, 2009 16:36
Lokalizacja: ruda śląska

Post autor: łilli » sob lut 07, 2009 15:03

a jeśli będzie padała to hamulce będą stopniowo słabły czy nagle może ich nie być ??



Awatar użytkownika
pakero
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 287
Rejestracja: czw paź 11, 2007 20:43
Lokalizacja: EOP

Post autor: pakero » sob lut 07, 2009 15:08

moim zdaniem jak będzie się kończyć to siła hamowania będzie stopniowo słabnąć ale nie miałem takowego przypadku więc mogę się mylić. . .



Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » sob lut 07, 2009 19:05

Pierwsze objawy padającej pompy pojawiły się u mnie przy 300 000, teraz mam ponad 400 000 i siła hamowania nie uległa znaczącej zmianie, jedyne co się dzieje to pedał wchodzi coraz głębiej i jest coraz bardziej miękki, hamulce łapią na różnej wysokości, ale na przeglądzie mówią że jeszcze się nic nie dzieje i można tak jeździć.



Awatar użytkownika
pawel0189
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt lut 03, 2009 18:44
Lokalizacja: Płock/Gąbin WPL

Post autor: pawel0189 » sob lut 07, 2009 19:26

w moim przypadku najprawdopodobniej to byla wina pompy zalozylem druga wymienilem plyn i odpowietrzylem caly uklad i teraz hamulce sa ok :)



pawelg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw lut 05, 2009 13:50
Lokalizacja: ok. Lublina

Post autor: pawelg » sob lut 07, 2009 20:15

ja tez miałem i mam nadal problemy z hamulcami....wymieniłem pompę, serwo, przewody, płyn i teraz jak należy hamują z tym ze..... trzymają trochę i za cholerę nie wiem co z nimi jest....



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 62 gości