Opadła podsufitka golf II pomocy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Opadła podsufitka golf II pomocy

Post autor: Dystans6 » śr sty 28, 2009 02:31

Witam dzis wchodze do auta a tam nad bagaznikiem opuscial sie zupelnie podsufitka zaslaniajac tylnia szybe (tzn material odkleil sie od tej steropianowej formy czy jak to sie zwie ) I teraz moje pytanie jak to porobić i czym posklejac czy sie wogole da ??w lato juz mi sie z przodu poopuszczala w roznych miejscach ale sie trzyma a tylu zupelnie opadal czy zdjac to cale przyniesc dod domu i posklejac czy tez na samochodzie to robic jak to wogole wyjać zeby nie uszkodzić moze ktoś robil mam jasna tapicerke z szyberdachem 3drzwi i wlasnie nie wiem za bardzo jak to zdjac zeby nie uszkodzic i czym najlepiej kleic albo moze zakupic nowa dobra ma ktoś na zbyciu ?? czy da sie to pokleic jakos bo tapicerka ogolnie jest łądna wiec mi jej szkoda (chyba przez wilgoc w garazu dużą mi sie to zrobilo chociaz w lato w upaly mi sie zaczela odklejac juz jak przygrzalo w czarny wóż
tu dolaczam fotki tak to wygladalo w lato z przodu ten oryginalny klej stracil wlasciwosci juz
teraz z tylu jest to samo tylko gorzej wszystko wisi : Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony śr sty 28, 2009 08:39 przez Dystans6, łącznie zmieniany 3 razy.



Robert KR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt paź 05, 2007 16:41

Post autor: Robert KR » śr sty 28, 2009 03:35

http://allegro.pl/item536..._na_pedzel.html

tym klejem załatwisz sprawę :bajer:

Jeśli chcesz ją kleić i poprawiać najlepiej,będzie jak ją wymontujesz.Ponieważ robiąc w powietrzu,efekt będzie raczej mizerny :crazy:

Jeśli chodzi o demontaż:

1-wykręcasz wszystkie plastiki,które mają styczność z podsufitką-słupki A,B,C(ponadto parapety),rączki,lusterko,listwę tylną,itd.Zostawiasz tylko kołki i daszki przeciwsłoneczne
2-odkręcasz lotkę z pod szybra-demontujesz uszczelkę,która idzie wokół niego
3-odklejasz podsufitkę wokół rantu szyberdachu-delikatnie,żeby nie ponadrywać jej dookoła.
4-po odklejeniu-wykręcasz daszki
5-podsufitka zostaje wtedy na samych 4 kołkach,które najlepiej wyciągnąć,gdy druga osoba trzyma przednią część podsufitki.W celu uniknięcia złamania podkładu.
6-już tylko pozostaje wyciągnąć ją przez bagażnik :bigok:


Golf in progress...7.07.09 Progress WSTRZYMANY...25.11.09 Start Progress....1.04.2010 Progress WSTRZYMANY.....26.03.2012 Golf SOLD.

...: SZUKAM PRACY-ZAOPATRZENIE kat.B,KOMIS SAMOCHODOWY,SKLEP MOTORYZACYJNY :...

Awatar użytkownika
MackoMan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 22:50
Lokalizacja: Człuchów
Kontakt:

Post autor: MackoMan » śr sty 28, 2009 09:34

Najszybsza i najprostsza metoda to zszywacz tapicerski i zszywki 8mm. Pod podsyfitka jest gabka na dachu wiec zszywki ladnie sie tego złapią. U siebie tez tak zrobiłem jakies 2 lata temu i ciagle sie swietnie trzyma,a i wyglada calkiem ciekawie :bigok:



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » śr sty 28, 2009 10:30

MackoMan pisze:Najszybsza i najprostsza metoda to zszywacz tapicerski i zszywki 8mm. Pod podsyfitka jest gabka na dachu wiec zszywki ladnie sie tego złapią. U siebie tez tak zrobiłem jakies 2 lata temu i ciagle sie swietnie trzyma,a i wyglada calkiem ciekawie :bigok:
Rowniez polecam - naciagnac material i walic zszywkami. Umiejetnie to robiac, zszywek praktycznie nie widac :)



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr sty 28, 2009 11:10

nie odklejaj materiału do konca tylko przyklejaj to co Ci odlecialo , ja zrobilem ten bład i ni moglem tej ceraty przykleic bo sie marszczyla , slizgala itd
kupilem material w jakiejs hurtowni i okleiłem nowym materiałem ( z kolega tego dokonałem ) wyciaga sie podsufitke przez bagaznik , baaardzo ostroznie, bo to kruche jest , a dodatkowo w okolicach szyberdachu na tym cienszym kawałku o raz przy korbce lubi pekac, na to tez jest sposob, skleic mata szklana i zywica , robota ogolnie bardzo delikatna i wymagajaca cierpliwosci :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Dystans6 » śr sty 28, 2009 11:49

dzieki za pomoc .Myśle ze tak jak kolega mówi nie bede chyba calej odrywał i przykleje tylko te kawalki które odpadly bo to jest dziwny material nie wystarczy naciagnac on ma rozne przetloczenia i zalamania takze jak sie naciagnie a nie podklei to bedzie to wygladalo badziewnie i jak trampolina .Teraz tylko moje pytanie czym to skleic zeby na jasnej tapicerce nie przebijało to ani nie przesiakało a sie jakos w miare dobrze trzymało />>?jaki klej ..



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr sty 28, 2009 12:13

Dystans6 pisze:.Teraz tylko moje pytanie czym to skleic zeby na jasnej tapicerce nie przebijało to ani nie przesiakało a sie jakos w miare dobrze trzymało />>?jaki klej ..
bonaterm sie zwie to cos, smierdzi , faaajnie sie klei :D ale daje rade, został mi polecony przez tapicerów :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Robert KR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt paź 05, 2007 16:41

Post autor: Robert KR » śr sty 28, 2009 15:12

Dystans6 pisze:Teraz tylko moje pytanie czym to skleic zeby na jasnej tapicerce nie przebijało to ani nie przesiakało a sie jakos w miare dobrze trzymało />>?jaki klej ..
wszystko Ci napisałem powyżej.
A klej jak już wspomniałem:
http://allegro.pl/item536925238_klej_bo ... edzel.html :bajer:


Golf in progress...7.07.09 Progress WSTRZYMANY...25.11.09 Start Progress....1.04.2010 Progress WSTRZYMANY.....26.03.2012 Golf SOLD.

...: SZUKAM PRACY-ZAOPATRZENIE kat.B,KOMIS SAMOCHODOWY,SKLEP MOTORYZACYJNY :...

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Dystans6 » czw sty 29, 2009 14:46

Dobra panowie zamówilem ten klej ktory mi poleciliscie chyba 1litr starczy jutro spróbuje sie zabrać do wymontowania tej podsufitki dzis sie przyjrzalem to ten material oderwal sie od tylniej szyby az do polowy dachu ten klej na który był przyklejony zrobil sie sypki jak proszek i nic juz nie trzyma no auto ma 18 lat nie dziwie sie troche bo to rozne temperatury wilgoc mrozy slonce .Czyli jak poodkresam wszsystkei te słupki dookola ,raczki ,to od szyberdachu obydowe ,liste na tyle i powyjmuje te spinki to powinna mi opasc ta podufitka czy jest ona jeszcze jakos klejona do dachu ?? Teraz za bardzo nie wiem jak ja mam klejic bo kkolega jeden tu mówi zeby nie odrywac calego materialu bo pozniej jest lipnie to skleic calosc a ja widze ze u mnie to ledwo sie to tzyma wszystko po calosci juz i nalezalo by raczej całą skleic na nowo .Macie jakis pomysł jak to kleic ten material nie wiem od srodka konca tapicerki po kawalku czy calosc posmarowac tym klejem i przylozyc zeby nie porobily sie np pecherzyki powietrza itp ...



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt sty 30, 2009 16:45

masz zamiar caly material kleic ? to powiem Ci zebys sie juz zorientował ile Cie bedzie kosztowac nowy materiał :) jakis welurek np:)
a kleic nalezy po kawaleczku , po 20 cm, ladnie docisnac i bedzie miodzio, tylko nie za mocno zebys nie polamal i uwazaj na te cienkie miejsca.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Dystans6 » pt sty 30, 2009 19:46

na zamowilem ten klej wyczyscilem ten material z tego kleju jescze musze wyczyscic i odtluscic ten styropian ta forme upralem dzis ten material ladnie szkoda mi bo mam zajebista tapicerke wogole nie zniszczona wyglada jak nowa a tylko odpadła sprobuje ja skleic moze sie uda w tamta zime tak naprawiałem boczek drzwi troche inna sparawa ale wyszlo lepiej niz oryginal wiec moze i z tym mi sie nie uda jak sie nie uda to juz mam namiar na gti tapicere czarna ale sprobowac mozna polamala mi sie troche ta forma no ale jakos moze dam rade jak nie pojdzie na smieci jak sie uda zrobie fotoporade cała narazie wklejam fotke dzis upranej tapicery suszy sie na łożku Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości