Sonda lambda PASSAT B3 107KM

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Repeat11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pt sty 09, 2009 23:27
Lokalizacja: Nysa

Sonda lambda PASSAT B3 107KM

Post autor: Repeat11 » pt sty 09, 2009 23:33

Witajcie!!! Posiadam passata b3 1.8kat 107KM. Do tej pory miałem problem z obrotami a mianowice jak np. wybiłem z biegu na luz to spadały tak że aż się zapalały kontrolki, szybko szły do góry ok. 1500obr i się regulowały.
Wymieniłem silniczek krokowy, ale nic to nie dało. Znajomy mechanik powiedział mi że to sonda lambda, którą wymieniłem. Po wymienieniu obroty silnika były już ok. ale silnik wyłancza się podczas jazdy. Po odłączeni sondy silnik się nie wyłącza ale obroty falują.
Czy to może nowa sonda jest zła? Pomurzciecie!!! Zgóry dzięki!!!



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » pt sty 09, 2009 23:41

diagnostyka na VAG to podstawa w ciemno sie nic nie wymienia
jak odłączasz sonde to wprowadzasz błąd poza tym po wymianie sondy VAGiem trzeba wyzerowac ustawienia w ECU przydała by sie adaptacja
trzeba to zrobic i zobaczyc czy po adaptacju jest juz OK
to nie jest silnik z malucha ze pan Kazio cos tam kazal śrubokretem podkrecic 2gą śrubke z lewej na gaźniku i bedzie grało
tu juz jest inaczej...to taka rada na przyszłośc bo zostawisz kupe kasy w sklepie na czesci a usterki nie usuniesz bo potrzebna diagnoza na poczatek i działanie zgodnie z procedurami dla danego silnika.
Sory ze przynudzam ale taka jest prawda i nie odbierz tego ze jestem jakimś zarozumialcem tylko tak sie robi,
Jak cie coś boli to doktor na stół operacujny cie nie kładzie i nie tnie tylko zleca diagnostyke czykli krew i inne parametry.Bo to daje jakiś obraz i wskazówki


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pt sty 09, 2009 23:58

Repeat11, sprawdź ją jeszcze

Sprawdzić opór: Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z przewodów elementu grzewczego. Zmierzyć opór pomiędzy wtykami białych kabli. Porównać z podanym oporem. Sprawdzić napięcie zasilania: Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z przewodów elementu grzewczego. Uruchomić silnik. Zmierzyć
jedną końcówką złącza a ujemną końcówką akumulatora. Sprawdzić drugą końcówkę, jedna
powinna być równa napięciu akumulatora. . Jeśli tak nie jest, to sprawdzić okablowanie, bezpiecznik
Sprawdzić podłączenie uziemienia: Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z przewodów elementu grzewczego. Sprawdzić na schemacie, czy uziemienie elementu grzewczego jest podłączone do uziemienia
do ECU. Jeśli jest ono podłączone do uziemienia bezpośredniego, to należy zmierzyć opór
końcówką złącza i ujemną końcówką akumulatora. Sprawdzić drugą końcówkę, jedna z tych
powinna być < . 1 om. Jeśli tak nie jest, to należy sprawdzić okablowanie. Jeśli jest ono podłączone
należy zmierzyć opór pomiędzy jedną końcówką złącza a odpowiednią końcówką w złączu ECU.
końcówkę, jedna z tych dwóch wartości powinna być < . 1 om. Jeśli tak nie jest, to należy sprawdzić
Czujnik tlenu: Sprawdzić podłączenie do ECU: Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z przewodów czujnika i ECU. Zmierzyć opór pomiędzy końcówką złącza odpowiadającą czarnemu kablowi a odpowiednią
ECU. Powinien on być < 1 om. Sprawdzić podłączenie uziemienia: Sprawdzić na schemacie, czy uziemienie czujnika tlenu jest podłączone do uziemienia bezpośredniego
Jeśli jest ono podłączone do uziemienia bezpośredniego, to należy zmierzyć opór pomiędzy
odpowiadającą szaremu przewodowi i ujemną końcówką akumulatora. Jeśli jest ono podłączone
zmierzyć opór pomiędzy końcówką złącza odpowiadającą szaremu przewodowi a odpowiednią
ECU. Powinien on wynosić < 1 om. Jeśli tak nie jest, to należy sprawdzić okablowanie. Sprawdzić sygnał czujnika tlenu: Podłączyć oscyloskop do odpowiedniego wtyku (czarny przewód) urządzenia ECU i uziemienia.
poczekać aż się rozgrzeje. Sprawdzić zawartość spalin. Bogata mieszanka daje wysokie napięcie
mieszanka uboga powinna dawać małe napięcie wyjściowe. Porównać z pokazaną charakterystyką.
zamkniętym obwodzie sygnał powinien wyglądać tak jak pokazany obraz oscyloskopowy.



Repeat11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pt sty 09, 2009 23:27
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Repeat11 » sob sty 10, 2009 11:34

Mierzyłem napięcie na kostce od ECU po odłączonej sondzie.
na czarnym 0,53V na jednym białym 0,08 a na drugim białym takie jak w akumulatorze.
Z PODŁĄCZONĄ SONDOM:
czarny: wahał się na początku 0,64 później schodziło w dół tak do 0,1-0.06 a później auto zgasło. dopiero po odłączeniu sondy zapaliło>>

[ Dodano: 14 Sty 2009 16:27 ]
Czy to ma być takie napięcie????



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości