[passat B5, golf IV] Grzanie lusterek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

[passat B5, golf IV] Grzanie lusterek

Post autor: Cobra » pn sty 05, 2009 21:30

Witam

Panowie chciałbym sie dowiedzieć juz na sto procent jak to jest z tym podgrzewaniem lusterek. Chodzi mi dokładnie o to gdzie sie je włącza.
Słyszałem kilka opini na ten temat. Jeni twierdza ze załącza sie to samo poniżej -4C, inni ze podgrzewanie lusterek włacza sie w momencie załaczenia ogrzewania tylnej szyby.
Według mnie jest to przy pokrętle sterowania elektrycznego lusterek. Sa tam 3 stopnie: L , ikona grzałki taka jak na przycisku podgrzeswania szyby, i P. Wydaje mi sie ze ustawienie pokrętła własnie na tej " grzałce" powoduje załaczanie sie funkcji podgrzewania lusterek.
Jak to w koncu jet naprawde??



kameh1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw sty 17, 2008 11:50
Lokalizacja: Gruszów
Kontakt:

Re: [passat B5, golf IV] Grzanie lusterek

Post autor: kameh1 » pn sty 05, 2009 22:55

Cobra pisze:Witam

Panowie chciałbym sie dowiedzieć juz na sto procent jak to jest z tym podgrzewaniem lusterek. Chodzi mi dokładnie o to gdzie sie je włącza.
Słyszałem kilka opini na ten temat. Jeni twierdza ze załącza sie to samo poniżej -4C, inni ze podgrzewanie lusterek włacza sie w momencie załaczenia ogrzewania tylnej szyby.
Według mnie jest to przy pokrętle sterowania elektrycznego lusterek. Sa tam 3 stopnie: L , ikona grzałki taka jak na przycisku podgrzeswania szyby, i P. Wydaje mi sie ze ustawienie pokrętła własnie na tej " grzałce" powoduje załaczanie sie funkcji podgrzewania lusterek.
Jak to w koncu jet naprawde??
U mnie podgrzewanie lusterek włącza się razem z podgrzewaniem tylnej szyby :grin: Aczkolwiek w młodszych rocznikach jest osobny włącznik tak jak sam napisałeś :pub:



greg

Post autor: greg » pn sty 05, 2009 22:57

powinno się włączać po włączeniu przycisku grzania szyb jeśli masz moduł komfortu 1J0 -
powinno się włączać po przekręceniu na grzanie na pokrętle luster jeśli masz moduł komfort 1C0

[ Dodano: Pon Sty 05, 2009 10:07 pm ]
podsumowując - jeśli auto ma niewymieniony przełącznik lusterek i jest na nim narysowane grzanie lusterka- powinno zacząć grzać jak przestawisz na to ustawienie - jeśli masz natomiast tam 0 to może być tak że będzie grzać jak włączysz grzanie szyby lub też jeśli jest to wersja do zimnych krajów to może zacząć grzać po przestawieniu na 0 (jeśli taka możliwość dopuszczona przez producenta) ale.. jeśli miałeś tam kiedyś 0 a ktoś z jakiegoś powodu wymieniał włącznik to nowy włącznik może mieć ikonę grzania luster a wcale nie załączać grzania :bigok:
wg instrukcji passata - ikona grzanie luster - włączone grzanie luster
Ostatnio zmieniony pn sty 05, 2009 22:59 przez greg, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
ziomek1988
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: sob maja 03, 2008 17:11
Lokalizacja: Świecie / Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: ziomek1988 » wt sty 06, 2009 00:22

A tak pozatym to jak rozpoznać czy lusterka są podgrzewane?? Po lekko niebieskiej barwie ;>?


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/59ff7eee66697ba2.html][img]http://images44.fotosik.pl/291/59ff7eee66697ba2.jpg[/img][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=269407][b][size=150]Golf Generation - kliknij i oceń[/size] [/b][/url]

greg

Post autor: greg » wt sty 06, 2009 17:08

ziomek1988 pisze:A tak pozatym to jak rozpoznać czy lusterka są podgrzewane?
wersje elektryczne były zawsze podgrzewane, a inaczej - odpiąć szkło - do szkła idą 2 kabelki :bigok:



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » wt sty 06, 2009 17:12

Cobra pisze:podgrzewanie lusterek włacza sie w momencie załaczenia ogrzewania tylnej szyby.
dokładnie
ziomek1988 pisze:A tak pozatym to jak rozpoznać czy lusterka są podgrzewane?? Po lekko niebieskiej barwie ;>?
sprawdź czy dochodzą dwa kable do lusterka po odgięciu a jak Ci nie chce to włącz ogrzewanie tylnej szyby i rzuć troche śniegu na lusterko i zobaczysz czy grzeje czy nie


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » pt sty 09, 2009 13:16

Greg jak zwykle wszytsko wiedzący :) punkcik dla Ciebie.
aha jak rozpoznac jaki ma sie modół :)



Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Post autor: adpap » pt sty 09, 2009 13:27

Cobra pisze:Greg jak zwykle wszytsko wiedzący :) punkcik dla Ciebie.
aha jak rozpoznac jaki ma sie modół :)
albo go obejrzec i przeczytac (jest pod kierownica) albo przez VAGa



greg

Post autor: greg » pt sty 09, 2009 18:43

adpap pisze:albo go obejrzec i przeczytac (jest pod kierownica) albo przez VAGa
albo dodatkowo metodą dedukcji - jeśli masz pełny wyświetlacz FIS i pokazuje które drzwi są otwarte - masz moduł 1C0 :bigok:



Awatar użytkownika
mirdek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn maja 26, 2008 10:09
Lokalizacja: małopolska MSD

Post autor: mirdek » sob sty 10, 2009 10:26

najprościej dotknąć lusterka :) powinno buc cieple - to najprostszy sposób :bajer:


Nawet nie wiem czy wiesz
Nasze życie to dym
Ucieka nam między palcami
Ty i ja to trójkąty o czterech bokach
Ty i ja to ognie świecy
Gasnące na mrugnięcie oka....

motorufus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw lut 10, 2005 23:14
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: motorufus » sob sty 10, 2009 10:42

Witaam, nie wiem czy ktoś z was czytał oryginalną książkę obsługi. U mnie w pasku B5 jest wyrażnie napisane że funkcja grzania jest włączona wtedy gdy gałka jest ustawiona na środek z symbolem lusterka z takimi "płomykami, strzałkami" natomiast przekręcenie gałki na L lub R powoduje wyłączenie grzania. Tak podaje producent więc chyba nie kłamie. Nie ma tam mowy o wspulnym włączaniu razem z tylną szybą. Więc Cobra dobrze to rozumujesz :pub:
Ostatnio zmieniony sob sty 10, 2009 10:44 przez motorufus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Post autor: adpap » sob sty 10, 2009 13:23

motorufus pisze:Witaam, nie wiem czy ktoś z was czytał oryginalną książkę obsługi. U mnie w pasku B5 jest wyrażnie napisane że funkcja grzania jest włączona wtedy gdy gałka jest ustawiona na środek z symbolem lusterka z takimi "płomykami, strzałkami" natomiast przekręcenie gałki na L lub R powoduje wyłączenie grzania. Tak podaje producent więc chyba nie kłamie. Nie ma tam mowy o wspulnym włączaniu razem z tylną szybą. Więc Cobra dobrze to rozumujesz :pub:
tylko, ze wlasnie jest subtelna roznica powmiedzy Passatem a GOlfem... polegajaca na tym, ze w Pasku faktycznie tak jak napisales, po ustawieniu w pozycje grzania...
a w Golfie muszisz jeszcze wlaczyc grzanie tylnej szyby...
tak napisano w ksiazce do Golfa, wiec producent chyba nie klamie...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości